EVENT LISTING FOR SUNDRE PRO RODEO |
|
|
EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 24 2016 |
|
1 SAM KELTS |
STAVELY AB |
FS 027 MAJESTIC WIND |
2 DUSTIN FLUNDRA |
PINCHER CREEK AB |
FS 09 AFTER MIDNGHT |
3 CALL MARR |
TWIN BUTTE AB |
FS 810 FALLEN ANGEL |
4 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE BC |
FS 119 SCOTTISH LASS |
5 COLTON MELBY |
BURNEYVILLE, OK |
FS 529 EVENING MIST |
6 LEVI HARBIN |
PEERS AB |
FS 619 BLUES MAN |
7 JUSTIN MESTON |
TEES AB |
FS 74 A FINE BLUE |
RR |
|
FS 321 CRAZY DAY JOB |
RR |
|
FS 811 RED POODLE |
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 LOGAN HODSON |
TELKWA BC |
C5S Y31 BETTY BUCKS |
2 JIM BERRY |
ROCKY MTN HOUSE AB |
C5S 120 RED TIDE |
3 LANE CUST |
SYLVAN LAKE, AB |
C5S N36 SCARFACE |
4 TYLER KAMPJES |
STURGEON COUNTY AB |
C5S E27 KLING'S CLASSIC |
5 COLEMAN WATT |
HARDISTY AB |
C5S 03 VERONICA |
6 COLE NEELY |
DUCHESS AB |
C5S 609 GOODBYE BOB |
7 DUSTIN SIPPOLA |
CLARESHOLM AB |
C5S 957 CRAZY GOOD |
8 CASEY BERTRAM |
PIAPOT SK |
C5S V75 SOCOM |
RR |
|
C5S 11 THUNDERSTRUCK |
RR |
|
C5S X92 NORTHERN LIGHTS |
RR |
|
C5S 707 LITTLE JETT |
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
CS Y-39 YIP ALLOY |
2 LUKE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
CS W-7 WIGGLE LIZARD |
3 CHAD THOMSON |
BLACK DIAMOND AB |
CS T-55 TRIBAL WARRIOR |
4 JAKE BROWN |
ECKVILLE, AB |
CS U-37 UNCUT DIAMOND |
5 LANE WATT |
OKOTOKS AB |
CS W-27 WAIKIKI COCONUT |
6 COLE SCOTT |
KAMLOOPS, BC |
CS X-12 XHILE HILLS |
7 DUSTY HAUSAUER |
DICKINSON ND |
CS Y-36 YANGTEZ CHERRY |
8 MARK O'DEMPSEY |
MAYERTHORPE AB |
CS Y-15 Y U R FRISKEY |
RR |
|
CS Y-6 YODI NEWS |
RR |
|
CS T-16 TEXAS CHERRY |
PERFORMANCE: #4 1:00PM |
SUN JUNE 26 2016 |
|
1 PRESTON KAFKA |
GOODWELL, OK |
FS 644 THUNDERSTORM |
2 JUSTIN BERG |
CAMROSE AB |
FS 321 CRAZY DAY JOB |
3 TROY CROWSER |
WHITEWOOD SD |
FS 529 EVENING MIST |
4 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK AB |
FS 811 RED POODLE |
5 CHUCK SCHMIDT |
KELDRON SD |
FS 013 JUST MY LUCK |
6 TYREL LARSEN |
INGLIS MB |
FS 323 BIG DREAMS |
RR |
|
FS 619 BLUES MAN |
RR |
|
FS 810 FALLEN ANGEL |
|
|
|
EVENT :BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 24 2016 |
|
1 RC LANDINGHAM |
PENDLETON OR |
F U21 FLAT OUT |
2 JR VEZAIN |
COWLEY WY |
F V20 POWER PLAY |
3 TYLER SCALES |
SEVERANCE, CO |
F 532 SUPER SOX |
4 GRANT DENNY |
MINDON, NV |
F 40 DARK SECRET |
5 LUKE CREASY |
BROWNFIELD AB |
F 728 ITS TOO LATE NOW |
6 LINDEN WOODS |
SWIFT CURRENT, SASK |
F 99 BROKEN GLASS |
7 WYATT MAINES |
MAPLE CREEK SK |
F 82 ULTIMATE CASH |
8 COLE JAMIESON |
INNISFAIL AB |
F 33 ALASKAN PETE |
9 GAVIN DEROSE |
KAMLOOPS BC |
F 228 ANOTHER BLUE |
10 TATE HARTELL |
STRATHMORE AB |
F 85 NOT THIS TIME |
RR |
|
F 910 PINTO POODLE |
RR |
|
F 407 FEEL GOOD RIPPLE |
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 LOGAN HODSON |
TELKWA BC |
C5 D39 MAKE UP FACE |
2 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
C5 808 WICHITA |
3 COLE GOODINE |
CARBON AB |
C5 999 CIMARRON |
4 DYLAN BILTON |
RED DEER COUNTY AB |
C5 50 BUCK SNORT |
5 VANCE KREMP |
FORT SASKATCHEWAN AB |
C5 -900 MOJO BONES |
6 JACOB STEMO |
CALGARY AB |
C5 F21 BLACK STRAP |
7 TEDDY ATHAN |
LIVERMORE, CA |
C5 17 CODY BROWN |
8 CONNOR HAMILTON |
CALGARY AB |
C5 D28 CROSSFIRE |
RR |
|
C5 587 WHITE WATER |
RR |
|
C5 77 FABIO |
RR |
|
C5 85 BLUE JEANS |
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 WYATT GLEESON |
SUNDRE AB |
C L-124 LOGANBERRY |
2 JAKE VOLD |
AIRDRIE AB |
C N-8 NOBEL PRIZE |
3 KEVIN LANGEVIN |
BONNYVILLE AB |
C N-57 NEEDS AJAX |
4 COLIN ADAMS |
DELORAINE MB |
C L-67 LOADSTONE JADE |
5 COHEN COLLINS |
REGINA, SK |
C X-29 XFACTOR DUST |
6 CALEB BENNETT |
TREMONTON , UT |
C H-24 HURRICANE TERRY |
7 SPUR LACASSE |
AIRDRIE, AB |
C L-18 LONDON MIST |
8 PASCAL ISABELLE |
OKOTOKS, AB |
C R-8 RHYTHM BELL |
9 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK AB |
C U-19 UNHOLY ROLLY |
10 DENNY PHIPPS |
COCHRANE AB |
C M-2 MAD MONEY |
11 DUSTY LAVALLEY |
BEZANSON AB |
C U-12 UPPER HILLS |
RR |
|
C S-9 SEPTEMBER SKIES |
RR |
|
C U-21 UPLOAD CHIP |
PERFORMANCE: #4 1:00PM |
SUN JUNE 26 2016 |
|
1 ROBERT AUBREY |
HANNA, AB |
F 2 ULTIMATELY WOLF |
2 WYATT DENNY |
MINDEN, NV |
F 407 FEEL GOOD RIPPLE |
3 CLAYTON BIGLOW |
CLEMENTS, CA |
F 101 JOHNY JET |
4 KENNY HAWORTH |
OROFINO, ID |
F 713 DARK NIGHT |
5 KELLY TIMBERMAN |
MILLS WY |
F 40 DARK SECRET |
6 ORIN LARSEN |
INGLIS, MB |
F R03 MUSKWA |
7 KODY LAMB |
SHERWOOD PARK AB |
F 652 GI JANE |
8 KYLE BOWERS |
DRAYTON VALLEY, AB |
F 228 ANOTHER BLUE |
9 TY TAYPOTAT |
REGINA SK |
F U21 FLAT OUT |
RR |
|
F 33 ALASKAN PETE |
RR |
|
F 82 ULTIMATE CASH |
|
|
|
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 24 2016 |
|
1 MILES PENNINGTON |
LACOMBE AB |
FB 842 SOGGY BOTTOM BOY |
2 BEN TURNER |
STRATHMORE, AB |
FB 135 SURVIVOR MAN |
3 BROCK RADFORD |
DEWINTON, AB |
FB 81 RED BANANA |
4 SCOTT SCHIFFNER |
STRATHMORE AB |
FB 202 MR. JONES |
5 TANNER GIRLETZ |
CEREAL AB |
FB 232 NORTH WIND |
6 DEVON MEZEI |
CARSTAIRS, AB |
FB 84 CROOKED NOSE |
7 TYLER PANKEWITZ |
PONOKA AB |
FB 015 TIGHT ROPE |
8 WACEY FINKBEINER |
PONOKA AB |
FB 923 DANNY BOY |
9 SEAN CLARK |
CARSTAIRS, AB |
FB 16 J. MORTON |
RR |
|
FB 027 IRA HAYES |
RR |
|
FB 134 WHITE SHADOW |
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 KYLE PRIMEAU |
GUYNNE, AB |
C5B 911 BAR CODE |
2 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
C5B 903 SHOW DOWN |
3 SHANE PETERS |
DELBURNE, AB |
C5B 175 NEON MAGIC |
4 LANE CORK |
QUESNEL BC |
C5B 661 VERNON |
5 DUSTIN TOMPKINS |
WIMBORNE AB |
C5B 157 FLYIN HIGH |
6 DAKOTA BUTTAR |
KINDERSLEY SK |
C5B 4 LET'S GET FAMOUS |
7 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR SK |
C5B 938 PUDDLE JUMPER |
8 LONNIE WEST |
CADOGAN, AB |
C5B 299 |
9 CASEY BERG |
WAINWRIGHT AB |
C5B 018 KLINGS LAST FLING |
RR |
|
C5B 128 BLUE MARLIN |
RR |
|
C5B 131 TRICKY DEAL |
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 WYATT GLEESON |
SUNDRE AB |
FB 036 FOG DUCKER |
2 ARMANDO DAVILA |
RED WILLOW, AB |
FB 80 UNWOUND |
3 DARRYN BIRD |
AUSTRALIA |
FB 82 GATOR |
4 JAKE WILSON |
CLARESHOLM, AB |
FB 111 BARK AT THE MOON |
5 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK SK |
FB 234 BAD MEDICINE |
6 JORDAN HANSEN |
CALGARY, AB |
FB 221 COUNTRY BUMPKIN |
7 TE HIKO NEILL |
STRATHMORE, AB |
FB 78 ANDERSON BROWN |
8 ERIC ISABELLE |
CROSSFIELD AB |
FB 198 CHANGE UP |
9 DUSTIN MOUNTSTEPHEN |
MEDICINE HAT AB |
FB 110 DANCE WITH THE DEVIL |
RR |
|
FB 192 TRUE COLORS |
RR |
|
FB 128 RED DIRT ROAD |
PERFORMANCE: #4 1:00PM |
SUN JUNE 26 2016 |
|
1 TIMOTHY LIPSETT |
LUMSDEN SK |
FB 036 FOG DUCKER |
2 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK AB |
FB 81 RED BANANA |
3 FABIAN DUECK |
ACME, AB |
FB 015 TIGHT ROPE |
4 JORDAN CARLIER |
MEDICINE HAT AB |
FB 127 RED DIRT ROAD |
5 COOPER ZUR |
LUNDBRECK AB |
FB 84 CROOKED NOSE |
6 MATT O'FLYNN |
QUESNEL, BC |
FB 134 WHITE SHADOW |
7 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
FB 923 DANNY BOY |
8 BRIAN SYMINGTON |
ASQUITH, SK |
FB 842 SOGGY BOTTOM BOY |
9 BRYCE WEST |
CADOGAN, AB |
FB 80 UNWOUND |
RR |
|
FB 230 ANYTHING GOES |
RR |
|
FB 82 GATOR |
|
|
|
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 24 2016 |
|
1 RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
2 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS AB |
|
3 DALE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY AB |
|
4 SHAY CARROLL |
HICO, TX |
|
5 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
6 DARREN DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
7 BLAIR SMITH |
WIMBORNE AB |
|
8 LES FACCA |
COCHRANE AB |
|
9 STACY CORNET |
BRANT AB |
|
10 CODY ROOD |
BENGOUGH SK |
|
11 MURRAY POLE |
ERSKINE AB |
|
12 MARK NEITZ |
STETTLER AB |
|
13 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 KYLE FODEN |
NANTON AB |
|
2 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
3 RUSSELL CARDOZA |
TERREBONNE, OR |
|
4 DUSTIN BIRD |
CUT BANK MT |
|
5 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
6 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
7 WYATT HAYES |
VAL MARIE SK |
|
8 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
9 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
|
10 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
11 KOLBEY HUGHES |
ST. GEORGE, UTAH |
|
12 CLINT ARAVE |
BLACKFOOT ID |
|
13 SHAY KELLER |
ROCKGLEN SK |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 MARK NUGENT |
WATER VALLEY AB |
|
2 SHAWN MILLER |
DALEMEAD AB |
|
3 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
4 CHAD JOHNSON |
DEL BONITA AB |
|
5 MATT SHIOZAWA |
CHUBBUCK ID |
|
6 JC CROWLEY |
POPLAR MT |
|
7 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
8 KIRK ROBINSON |
REDDEER COUNTY, AB |
|
9 TYLER POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
10 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA AB |
|
11 WAYNE WARKENTIN |
CALMAR AB |
|
12 MIKE JOHNSON |
HENRYETTA OK |
|
PERFORMANCE: #4 1:00PM |
SUN JUNE 26 2016 |
|
1 COLE DAVISON |
STEPHENVILLE, TX |
|
2 RHEN RICHARD |
ROOSEVELT UT |
|
3 VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
4 JOSH EIRIKSON |
BANDERA, TX |
|
5 LOGAN BIRD |
NANTON AB |
|
6 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
7 STETSON VEST |
CHILDRESS TX |
|
8 TYLER PRCIN |
ALVORD, TX |
|
9 ERIK DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
10 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 9:00AM |
FRI JUNE 24 2016 |
|
1 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH AB |
|
2 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
3 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE AB |
|
4 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
5 CHASE HOFER |
MAGRATH AB |
|
6 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
7 TYLER LEISCHNER |
OLDS AB |
|
8 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY AB |
|
9 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA AB |
|
10 DANNY FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
11 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS AB |
|
12 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
13 LOGAN HOFER |
MAGRATH AB |
|
14 JESSE FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
15 LEVI SIMPSON |
PONOKA AB |
|
16 BRAD SOMMERFELDT |
CARDSTON AB |
|
17 RANDY SMITH |
PINCHER CREEK AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 24 2016 |
|
1 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
2 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
3 BO ANDERSON |
WATERVALLEY AB |
|
4 BLAKE NEWTON |
DEL BONITA AB |
|
5 JD HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
6 DENVER HOFF |
DRAYTON VALLEY AB |
|
7 BRENDAN LAYE |
CONSORT AB |
|
8 CASEY LAWES |
PROVOST AB |
|
9 JESSE LAWES |
PROVOST AB |
|
10 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN AB |
|
11 BRENT DODGINGHORSE |
CALGARY AB |
|
12 DARRYL MANY GREY HOR |
CALGARY AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 RUSSELL CARDOZA |
TERREBONNE, OR |
|
2 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
3 CASEY LILLYMAN |
DIDSBURY, AB |
|
4 DEAN MCINTYRE |
WICKENBURG, AZ |
|
5 LUCAS PARKER |
MARWAYNE AB |
|
6 DEREK FRANK |
STONY PLAIN AB |
|
7 DALLAS FRANK |
STONY PLAIN AB |
|
8 DERRIC LAYE |
CADOGAN AB |
|
9 WADE LANDMARK |
PROVOST AB |
|
10 MATT MAILER |
BOTHA AB |
|
11 TODD WOODWARD |
LETHBRIDGE AB |
|
12 MATT RICHARDSON |
OLDS AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 JEREMY HARDEN |
CASTER AB |
|
2 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
|
3 JESSIE HEGGIE |
VULCAN AB |
|
4 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE AB |
|
5 COLE RUTLEDGE |
COWLEY AB |
|
6 RODE VOLD |
PONOKA AB |
|
7 JUSTIN MILLER |
NEEPAWA MB |
|
8 NICHOLAS JENKINS |
CASTOR, AB |
|
9 STEVEN TURNER |
COCHRANE AB |
|
10 JONNY WEBB |
OKOTOKS AB |
|
11 HARLEY COLE |
CALGARY, AB |
|
12 LUKE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
13 KYLE THOMSON |
LUNDBRECK AB |
|
14 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
PERFORMANCE: #4 1:00PM |
SUN JUNE 26 2016 |
|
1 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
2 TRYGVE PUGH |
PONOKA AB |
|
3 JASON THOMAS |
BENTON, AR |
|
4 TED GOLLAHER |
CASCADE MT |
|
5 WILL STOVALL |
COLUMBUS MT |
|
6 STRAWS MILAN |
COCHRANE AB |
|
7 BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
8 TANNER MILAN |
COCHRANE AB |
|
9 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY AB |
|
10 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
11 CODY CASSIDY |
DONALDA AB |
|
12 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE SK |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 9:00AM |
FRI JUNE 24 2016 |
|
1 LUKE SIMONIN |
NARAMATA BC |
|
2 OTYS LITTLE MUSTACHE |
BROCKET AB |
|
3 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
4 BEN RAMEY |
PONOKA AB |
|
5 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
6 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA AB |
|
7 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
8 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
9 DAYTON ROWORTH |
CZAR AB |
|
10 ROWDY HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
11 TY MILLER |
WAINWRIGHT AB |
|
12 JESS COWIE |
FOREMOST AB |
|
13 TRACE NICKOLSON |
TABER AB |
|
14 LORNE KNITTIG |
VANSCOY SK |
|
15 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
16 WADE JOBER |
VIKING AB |
|
17 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
18 COOPER TROTZ |
COLEMAN AB |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 24 2016 |
|
1 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
2 DAWSON HAY |
WILDWOOD AB |
|
3 DAWSON DAHM |
DUFFIELD, AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 LOGAN YOUNG |
CAROLINE, AB |
|
2 CODY LANE |
LLOYDMINSTER, SK |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 JAKE BURWASH |
NANTON, AB |
|
2 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
|
3 DYLLAN DUPERRON |
VALLEYVIEW AB |
|
PERFORMANCE: #4 1:00PM |
SUN JUNE 26 2016 |
|
1 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD AB |
|
2 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
|
3 RICKY WARREN |
HUDSONS HOPE, BC |
|
4 TOM KNIGHT |
SYNDER, TX |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 24 2016 |
|
1 LANE LINK |
MAPLE CREEK SK |
|
2 CONNOR HAMILTON |
CALGARY AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 TANNER YOUNG |
SYLVAN LAKE, AB |
|
2 DANNY VANDENAMEELE |
LANGENBERG, SK |
|
3 BAILEY PLAISIER |
OAK LAKE, MB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 COLTON OUELLETTE |
MEADOWLAKE SK |
|
|
|
|
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 24 2016 |
|
1 SKYLER MANTLER |
DEWINTON AB |
|
2 KERILEE NOVAL |
TURNER VALLEY AB |
|
3 RENE LECLERCQ |
HOLDEN AB |
|
4 JACKIE GANTER |
ABILENE TX |
|
5 SARAH GERARD |
SAVONA BC |
|
6 JANE MELBY |
BURNEYVILLE OK |
|
7 CAYLA MELBY |
BURNEYVILLE OK |
|
8 NICOLE RIGGLE |
SCOTTSDALE, AZ |
|
9 DEB GUELLY |
OKOTOKS AB |
|
10 NANCY CSABAY |
TABER AB |
|
11 JOANNE POLE |
ERSKINE AB |
|
12 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 KIRSTEN GJERDE |
PONOKA AB AB |
|
2 JESSIE VANDENBROEK |
PONOKA, AB |
|
3 MADELYN SCHAUER |
HALKIRK, AB, |
|
4 CARMAN POZZOBON |
SAVONA BC |
|
5 JULIE LEGGETT |
KAMLOOPS BC |
|
6 VANESSA LEGGETT |
KAMLOOPS BC |
|
7 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
8 SYDNEY DAINES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
9 LAUREN BYRNE |
OKOTOKS AB |
|
10 JAYD POZZOBON |
MERRITT, BC |
|
11 SHAUNA COLE |
THORSBY AB |
|
12 NICOLE PANA |
WOOD MOUNTAIN SK |
|
13 KRISTEN GEIGER |
BROOKS, AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 KATIE GARTHWAITE |
MERRITT BC |
|
2 DEBBIE FREEMANTLE |
SOUTH SURREY BC |
|
3 CALLAHAN CROSSLEY |
HERMISTON, OR |
|
4 SHERRYLYNN JOHNSON |
HENRYETTA OK |
|
5 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS AB |
|
6 STEFFANIE MATHER |
MEDICINE HAT AB |
|
7 REBECCA PARADIS |
DALEMEAD AB |
|
8 TRACI MACDONALD |
ERSKINE AB |
|
9 CHRISTINE ROSS |
BOTHA AB |
|
10 GAYLENE BUFF |
WESTWOLD BC |
|
11 DAWN GERTNER |
STETTLER AB |
|
12 GAILEEN BABCOCK |
COCHRANE AB |
|
PERFORMANCE: #4 1:00PM |
SUN JUNE 26 2016 |
|
1 KELLEY DRAKE |
CARSTAIRS AB |
|
2 MARCI LAYE |
BASHAW AB |
|
3 CASEY DACYK |
PONOKA AB |
|
4 SHAYNA DODDS |
PONOKA AB |
|
5 CATHY BUECKERT |
VANDERHOOF BC |
|
6 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
7 ANNE BOYD |
OLDS AB |
|
8 ELAINA BLACK |
COCHRANE AB |
|
9 SHANNON NORTHCOTT |
CALGARY AB |
|
10 SONYA DODGINGHORSE |
CALGARY, AB |
|
11 ALLISON THOMPSON |
MERRITT BC |
|
12 JENNIFER ROBINSON |
SEXSMITH, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 9:00AM |
FRI JUNE 24 2016 |
|
1 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE AB |
|
2 TK LAWRENCE |
WILLISTON, ND |
|
3 SIERRA BOOTH |
CLARESHOLM AB |
|
4 CORINA DIXON |
LACOMBE AB |
|
5 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY AB |
|
6 BROOKE WILLS |
KAMLOOPS BC |
|
7 BRAIDY HOWES |
METISKOW AB |
|
8 BOBBIE GOODWIN |
CRANBROOK BC |
|
9 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
10 COLBY GILBERT |
MAPLE CREEK, SASK |
|
11 CRYSTAL CHRISTMAN |
OKOTOKS AB |
|
12 LACI SUITOR |
DUCHESS AB |
|
13 JACLYNE KUNZ |
CALGARY AB |
|
14 TAYLOR-JANE GARDNER |
CAROLINE AB |
|
15 TAYLOR JACOB |
CARMINE TX |
|
16 SARAH MCDONALD |
BRUNSWICK, GA |
|
17 BENETTE LITTLE |
ARDMORE OK |
|
18 BROOK ROBERTSON |
FORT ASSINIBOINE AB |
|
19 KENDRA EDEY |
LONGVIEW AB |
|
20 CRANNA ROBERTS |
LACOMBE AB |
|
21 ANDREA BUSBY |
MILLSAP TX |
|
22 GEORGINA SAZWAN |
KELOWNA BC |
|
23 MARY WALKER |
ENNIS TX |
|
24 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA AB |
|
25 RAYLEE EDWARDS |
LETHBRIDGE AB |
|
26 TARA MULDOON |
HINTON AB |
|
27 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND AB |
|
28 KAYLEY BLAIR |
MINBURN AB |
|
29 TANA MILLARD |
INNISFAIL, AB |
|
30 KAYE STOESSER |
CARSTAIRS AB |
|
31 JODI DOENZ |
MILK RIVER, AB |
|
32 KERRI BABCOOK |
WARBURG AB |
|
33 RANDA NUGENT |
WATER VALLEY AB |
|
34 KAYLA TYSON |
QUALICUM BEACH BC |
|
35 MELISSA THIESSEN |
STETTLER AB |
|
36 TWILA ZUNTI |
UNITY SK |
|
37 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
38 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW AB |
|
39 JUDY VEER |
SUNDRE, AB |
|
40 AMANDA DUERR |
FULDA SK |
|
41 SAM SMITH |
RIMBEY, AB |
|
42 KENNEDY SMITH |
RIMBEY, AB |
|
43 SHAYLEE MCMANN |
DONALDA, AB |
|
44 RENIE SCHNITZLER |
VANSCOY SK |
|
45 ROSALYN HARPE |
PEACE RIVER AB |
|
46 LORI STAHL |
CRANBROOK BC |
|
47 WENDY PLAYFAIR |
LESLIEVILLE AB |
|
48 RACHEL JONES |
IRMA, AB |
|
49 SUSAN GULICK |
WETASKIWIN, AB |
|
50 CARMEN HOPPER |
RIMBEY, AB |
|
51 BRETT WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
52 MCKENZIE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
53 NIKI FLUNDRA |
PINCHER CREEK, AB |
|
54 CHELSEY CARLIER |
MEDICINE HAT AB |
|
55 KELSEY HUBLEY |
STRATHMORE, AB |
|
56 JESSA GALLOWAY |
PONOKA AB |
|
57 AMY FINNERTY |
DUCHES, AB |
|
58 LYNSEY HARMAN |
OKOTOKS, AB |
|
59 ODESSA GERARD |
SAVONA, BC |
|
60 AMY MACDONALD |
SHERWOOD PARK, AB |
|
61 JENNA O'REILLY |
MILLARVILLE AB |
|
62 KAYLEA ARGENT |
GROUNDBIRCH BC |
|
63 HAILEY GUNDERSEN |
SUNDRE AB |
|
64 RYLEE SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
65 SHELLY SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
66 SIERRA SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
67 DIANE SEWELL |
SUNDRE, AB |
|
68 SUNNIE MEIERS |
ROCKY MOUNTIAN HOUSE, AB |
|
69 CAMILLE WHITNEY |
MORLEY AB |
|
70 JAYDEN CROWE |
NANTON AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 24 2016 |
|
1 JUSTIN MAGUIRE |
SIK SIKA, AB |
|
2 COLE ROBERTSON |
CROSSFIELD, AB |
|
3 BRANDON TETZ |
CREMONA |
|
4 JETT LAMBERT |
COUNTY OF GRANDE PRAIRIE |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 GRADY SMELTZER |
CLARESHOLM, AB |
|
2 DIXON TATTRIE |
YOUNGSTOWN, AB |
|
3 MATT HOWARD |
MUNSON, AB |
|
4 WESTON DAVIDSON |
STRONGFIELD, SASK |
|
5 NATHAN CARTER |
VIKING, AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 JW HART |
HANNA, AB |
|
2 WILLIAM BARROWS |
FORMOST, AB |
|
3 QUADE HUGHSON |
FOREMOST, AB |
|
4 BLAKE SMITH |
ABBEY, SASK |
|
5 BRANDON SAHLI |
BOWDEN, AB |
|
PERFORMANCE: #4 1:00PM |
SUN JUNE 26 2016 |
|
1 LUKE FERBER |
IRRICANA, AB |
|
2 CARTER SAHLI |
RED DEER, AB |
|
3 BLAKE LINK |
MAPLE CREEK, SK |
|
4 DYLAN CONNORS |
BLUFFTON, AB |
|
5 JUSTIN ARKSEY |
SYLVAN LAKE, AB |
|
|
|
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI JUNE 24 2016 |
|
1 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS AB |
|
RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
2 DALE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY AB |
|
TODD GALLAIS |
OLDS AB |
|
3 KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD AB |
|
SHAY CARROLL |
HICO, TX |
|
4 JACOB MINOR |
ELLERSBURG, WA |
|
GARRETT ROGERS |
BAKER CITY, OR |
|
5 KODY POTTS |
CLYDE AB |
|
TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
6 MATT SHIOZAWA |
CHUBBUCK ID |
|
STACY CORNET |
BRANT AB |
|
7 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
8 JEFFREY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
9 KLAY WHYTE |
AIRDRIE AB |
|
BRETT BUSS |
PONOKA AB |
|
10 COLTON MELBY |
BURNEYVILLE, OK |
|
LUCAS FALCONER |
MERVILLE, BC |
|
11 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
NELSON LADOUCEUR |
PENDRYL AB |
|
12 DARRYL MANY GREY HOR |
CALGARY AB |
|
BRENT DODGINGHORSE |
CALGARY AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 KYLE FODEN |
NANTON AB |
|
KASSIDY COBBE |
HIGH RIVER AB |
|
2 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
TYLER SCHMIDT |
BARRHEAD AB |
|
3 DUSTIN BIRD |
CUT BANK MT |
|
RUSSELL CARDOZA |
TERREBONNE, OR |
|
4 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
5 DON DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
COLTER DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
6 RILEY WILSON |
CARDSTON AB |
|
KYLE SMITH |
BRANT AB |
|
7 LOGAN BONNETT |
PONOKA AB |
|
KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
8 MATT FAWCETT |
STETTLER AB |
|
KENTON FAWCETT |
PONOKA AB |
|
9 CHAD EVENSON |
PRITCHARD BC |
|
CASH ISNARDY |
CACHE CREEK, BC |
|
10 JACE LAMBERT |
LANGLEY BC |
|
COLE LAMBERT |
LANGLEY BC |
|
11 MARTY LILLICO |
STETTLER AB |
|
TYRELL GORDON |
PONOKA AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT JUNE 25 2016 |
|
1 COLE BEVANS |
MAGRATH |
|
KURT FLETCHER |
WAINWRIGHT AB |
|
2 MONTY GERTNER |
STETTLER AB |
|
TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE AB |
|
3 ROCKY ROSS |
BOTHA AB |
|
TRAVIS SPEER |
BLUE RIDGE, AB |
|
4 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
KASPER ROY |
MOSSLEIGH AB |
|
5 TROY FISCHER |
MAYERTHORPE AB |
|
TAYLOR BROWER |
HALKIRK AB |
|
6 CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM AB |
|
BRAIDY DAVIES |
MEDICINE HAT AB |
|
7 RILEY ROY |
STRATHMORE AB |
|
WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS AB |
|
8 TRAVIS GALLAIS |
RED DEER AB |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS AB |
|
9 CLARK MCCARROLL |
DAYSLAND AB |
|
CLINT MADDOX |
ECKVILLE AB |
|
10 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
11 KYLE THOMSON |
LUNDBRECK AB |
|
JESSE RYAN THOMSON |
HIGH RIVER AB |
|
12 BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
KYLE CHAPPEL |
GRAVELBOURG SK |
|
PERFORMANCE: #4 1:00PM |
SUN JUNE 26 2016 |
|
1 COLE DAVISON |
STEPHENVILLE, TX |
|
RHEN RICHARD |
ROOSEVELT UT |
|
2 ROCKY DALLYN |
NANTON AB |
|
CLINT BUHLER |
OKOTOKS AB |
|
3 JONATHAN DRAKE |
CARSTAIRS, AB |
|
COLTEN FLETCHER |
WAINWRIGHT, AB |
|
4 TANNER MILAN |
COCHRANE AB |
|
BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
5 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN AB |
|
TYREL FLEWELLING |
LACOMBE AB |
|
6 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
CLINT BROWER |
STETTLER AB |
|
7 TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
KIEL WILSON |
OKOTOKS, AB |
|
8 BRANDON BEERS |
POWELL BUTTE, OR |
|
CULLY STAFFORD |
PRINEVILLE OR |
|
9 MIKE BEERS |
KAMLOOPS BC |
|
JAKE RODRIGUEZ |
LIVERMORE, CA |
|
10 TEL FLEWELLING |
LACOMBE AB |
|
TY CAHOON |
CARDSTON, AB |
|
11 SPENCER RUTHERFORD |
MERRITT BC |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE AB |
|
12 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
KEVIN SCHREINER |
MEDICINE HAT AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 9:00AM |
FRI JUNE 24 2016 |
|
1 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH AB |
|
2 JOSHUA HODGE |
VOLBERG, MT |
|
TRAVIS WINTERS |
JOLIET, MONTANA |
|
3 LEVI SIMPSON |
PONOKA AB |
|
JEREMY BUHLER |
ARROWWOOD AB |
|
4 KELLY BUHLER |
MONTE CREEK BC |
|
WALKER GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
5 JACKSON LOUIS |
VERNON BC |
|
BAILEE BENJAMIN |
CARDSTON AB |
|
6 TRAVIS BOOTH |
CALGARY AB |
|
CLINT WESTON |
CARDSTON AB |
|
7 DUGAN KELLY |
PASO ROBLES CA |
|
CODY SNOW |
LOS OLIVOS, CA |
|
8 CLAY ULLERY |
TWO HILLS AB |
|
RYON TITTEL |
PUEBLO CO |
|
|
|
|
|
|
|