|
CANADIAN PROFESSIONAL RODEO ASSOCIATION
|
EVENT DRAW FOR COWTOWN PRO RODEO
Maple Creek, Saskatchewan
July 20 - 22, 2016 |
* Return to Event Schedule page |
EVENT LISTING FOR
COWTOWN PRO RODEO |
|
|
EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
WED JULY 20 2016 |
|
1 LANE WATT |
OKOTOKS AB |
C5S T79 BAY CITY |
2 JIM BERRY |
ROCKY MTN HOUSE AB |
C5S 70 GILLIGAN |
3 LANE CUST |
SYLVAN LAKE, AB |
C5S 33 BUCKSKIN SAL |
4 CHUCK SCHMIDT |
KELDRON SD |
C5S 198 CHARLIE BROWN |
5 DUSTY HAUSAUER |
DICKINSON ND |
C5S 44 BLUE MOON |
6 TROY CROWSER |
WHITEWOOD SD |
C5S 96 GREY CLOUD |
7 COLE SCOTT |
KAMLOOPS, BC |
C5S G23 ROTTEN ANGEL |
8 JUSTIN MESTON |
TEES AB |
C5S K14 RAINBOW DASH |
9 LEVI HARBIN |
PEERS AB |
C5S 6 LITTLE RASCAL |
10 KEENAN REINHARDT |
CALGARY AB |
C5S 1755 |
RR |
|
C5S 15G CLASSIC BEAR |
PERFORMANCE: #2 6:00PM |
THR JULY 21 2016 |
|
1 LOGAN HODSON |
TELKWA BC |
C5S 047T TRAIL BLAZER |
2 JUSTIN BERG |
CAMROSE AB |
C5S 95 MORSE CODE |
3 LUKE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
C5S G7 LITTLE ROTTEN |
4 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
C5S 0 FABIAN |
5 CASEY BERTRAM |
PIAPOT SK |
C5S 014 |
6 MARK O'DEMPSEY |
MAYERTHORPE AB |
C5S 34 |
7 RICHARD HOUSTON |
WAINWRIGHT AB |
C5S 1629 BANDERAS BANDIT |
8 MICHAEL GORDON |
MAPLE CREEK SK |
C5S 020 |
RR |
|
C5S 115 SNOWY RIVER |
PERFORMANCE: #3 7:0OPM |
FRI JULY 22 2016 |
|
1 BRENDAN LAYE |
CONSORT AB |
C5S 96 GREY CLOUD |
2 KAILA MUSSELL |
CHILLIWACK BC |
C5S 801 SHOSHONE |
3 CHAD THOMSON |
BLACK DIAMOND AB |
C5S 52 WAR CRY |
4 COLEMAN WATT |
HARDISTY AB |
C5S E27 KLING'S CLASSIC |
5 SAM KELTS |
STAVELY AB |
C5S 198 CHARLIE BROWN |
6 CALL MARR |
TWIN BUTTE AB |
C5S 1276 SHOWTIME |
7 DUSTIN FLUNDRA |
PINCHER CREEK AB |
C5S 33 BUCKSKIN SAL |
8 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE BC |
C5S T79 BAY CITY |
RR |
|
C5S 057 BOOT STAND |
|
|
|
EVENT :BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
WED JULY 20 2016 |
|
1 DENNY PHIPPS |
COCHRANE AB |
C5 73 ARROWHEAD |
2 SPUR LACASSE |
AIRDRIE, AB |
C5 703 SHAKEN NOT STIRRED |
3 PASCAL ISABELLE |
OKOTOKS, AB |
C5 701 BLACK JACK |
4 KYLE BOWERS |
DRAYTON VALLEY, AB |
C5 W40 WD40 |
5 LINDEN WOODS |
SWIFT CURRENT, SASK |
C5 100 GOOD TIMES |
6 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK AB |
C5 709 MONTANA'S HOPE |
7 WYATT MAINES |
MAPLE CREEK SK |
C5 136 BLUE CHANTEL |
8 DANTAN BERTSCH |
EASTEND SK |
C5 7 RUSTY REIN |
RR |
|
C5 58 ROCK N ROLL |
RR |
|
C5 X99 FARMER |
PERFORMANCE: #2 6:00PM |
THR JULY 21 2016 |
|
1 LOGAN HODSON |
TELKWA BC |
C5 703 SHAKEN NOT STIRRED |
2 JUSTIN POLMILLER |
WEATHERFORD, OK |
C5 589 WHITE WATER |
3 JACOB STEMO |
CALGARY AB |
C5 105 RED ALERT |
4 KEVIN LANGEVIN |
BONNYVILLE AB |
C5 06 SHOW BOY |
RR |
|
C5 V95 TUXEDO KATE |
PERFORMANCE: #3 7:0OPM |
FRI JULY 22 2016 |
|
1 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
C5 100 GOOD TIMES |
2 COLE GOODINE |
CARBON AB |
C5 X99 FARMER |
3 DYLAN BILTON |
RED DEER COUNTY AB |
C5 701 BLACK JACK |
4 COLE JAMIESON |
INNISFAIL AB |
C5 709 MONTANA'S HOPE |
5 GAVIN DEROSE |
KAMLOOPS BC |
C5 58 ROCK N ROLL |
6 ROBERT AUBREY |
HANNA, AB |
C5 G23 ROTTEN ANGEL |
7 TATE HARTELL |
STRATHMORE AB |
C5 Y25 BC FEATHERS |
RR |
|
C5 O21 CROW FAIR BLUES |
RR |
|
C5 7 RUSTY REIN |
|
|
|
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
WED JULY 20 2016 |
|
1 TY ELLIS |
SONNINGDALE, SASK |
C5B 175 NEON MAGIC |
2 SEAN CLARK |
CARSTAIRS, AB |
C5B 157 FLYIN HIGH |
3 BROCK RADFORD |
DEWINTON, AB |
C5B 018 KLINGS LAST FLING |
RR |
|
C5B 1000 MOE |
PERFORMANCE: #2 6:00PM |
THR JULY 21 2016 |
|
1 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK SK |
C5B 06 MAD MAX |
2 JORDAN HANSEN |
CALGARY, AB |
C5B 03 DEWFY |
3 TIMOTHY LIPSETT |
LUMSDEN SK |
C5B 1000 MOE |
4 DAKOTA BUTTAR |
KINDERSLEY SK |
C5B 230 TICKLES-N-HURTS |
5 LONNIE WEST |
CADOGAN, AB |
C5B 807 SUGAR BEAR |
6 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR SK |
C5B 574 TINDERS SUPRISE |
7 CASEY BERG |
WAINWRIGHT AB |
C5B 131 TRICKY DEAL |
8 BRYCE WEST |
CADOGAN, AB |
C5B 707 WHIRLING DERVISH |
9 TYLER PANKEWITZ |
PONOKA AB |
C5B 800 TOWNSITE HOTTIE |
10 ZANE LAMBERT |
PONOKA, AB |
C5B 029 TWERK |
RR |
|
C5B 109 YO MAMMA |
RR |
|
C5B 818 WOOD GROVE |
|
|
|
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
WED JULY 20 2016 |
|
1 CODY ROOD |
BENGOUGH SK |
|
2 SHAY KELLER |
ROCKGLEN SK |
|
3 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
4 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
5 MARK NUGENT |
WATER VALLEY AB |
|
6 DARREN DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
7 DALE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY AB |
|
8 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
9 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE AB |
|
10 RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
PERFORMANCE: #2 6:00PM |
THR JULY 21 2016 |
|
1 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK SK |
|
2 JC CROWLEY |
POPLAR MT |
|
3 WYATT HAYES |
VAL MARIE SK |
|
4 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
5 JESSE FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
6 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
7 KIRK ROBINSON |
REDDEER COUNTY, AB |
|
8 SHAWN MILLER |
DALEMEAD AB |
|
9 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
10 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
11 MURRAY POLE |
ERSKINE AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:0OPM |
FRI JULY 22 2016 |
|
1 BRAD SOMMERFELDT |
CARDSTON AB |
|
2 RANDY SMITH |
PINCHER CREEK AB |
|
3 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
4 VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
5 WAYNE WARKENTIN |
CALMAR AB |
|
6 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
7 JOSH EIRIKSON |
BANDERA, TX |
|
8 LOGAN BIRD |
NANTON AB |
|
9 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA AB |
|
10 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 10:00AM |
THR JUL 21 2016 |
|
1 JB DAVIDSON |
RIMBY, AB |
|
2 CHAD GULICK |
WESTASKIWIN AB |
|
3 TYSON WRIGHT |
LETHBRIDGE, AB |
|
4 CHAD JOHNSON |
DEL BONITA AB |
|
5 CHASE HOFER |
MAGRATH AB |
|
6 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS AB |
|
7 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
8 CLINT ARAVE |
BLACKFOOT ID |
|
9 DANNY FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
10 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
11 ERIK DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
12 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH AB |
|
13 BLAIR SMITH |
WIMBORNE AB |
|
14 TYLER POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
15 TYLER LEISCHNER |
OLDS AB |
|
16 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
WED JULY 20 2016 |
|
1 TY ELLIS |
SONNINGDALE, SASK |
|
2 BRADY BETLAMINI |
WINFIELD, AB |
|
3 MIKE GARTHWAITE |
MERRITT BC |
|
4 KLAY LANIGAN |
STRATHMORE, AB |
|
5 NICHOLAS JENKINS |
CASTOR, AB |
|
6 CODY CASSIDY |
DONALDA AB |
|
7 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
8 TODD WOODWARD |
LETHBRIDGE AB |
|
9 MATT MAILER |
BOTHA AB |
|
10 MATT RICHARDSON |
OLDS AB |
|
11 COOPER TROTZ |
COLEMAN AB |
|
PERFORMANCE: #2 6:00PM |
THR JULY 21 2016 |
|
1 WILLIAM BEIERBACH |
MAPLE CREEK SK |
|
2 BJ BROWN |
WHITLASH, MT |
|
3 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
4 JEREMY HARDEN |
CASTER AB |
|
5 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
|
6 LUKE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
7 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA AB |
|
8 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
9 BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
10 JONNY WEBB |
OKOTOKS AB |
|
11 JESSE LAWES |
PROVOST AB |
|
12 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:0OPM |
FRI JULY 22 2016 |
|
1 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE SK |
|
2 BEN RAMEY |
PONOKA AB |
|
3 BRENDAN LAYE |
CONSORT AB |
|
4 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
5 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
6 DEAN MCINTYRE |
WICKENBURG, AZ |
|
7 BO ANDERSON |
WATERVALLEY AB |
|
8 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
9 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
10 LUCAS PARKER |
MARWAYNE AB |
|
11 DEREK FRANK |
STONY PLAIN AB |
|
12 DALLAS FRANK |
STONY PLAIN AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 10:00AM |
THR JUL 21 2016 |
|
1 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
2 BLAKE NEWTON |
DEL BONITA AB |
|
3 MATT CLARY |
SPRUCE GROVE, AB |
|
4 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
5 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY AB |
|
6 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE AB |
|
7 RODE VOLD |
PONOKA AB |
|
8 WADE LANDMARK |
PROVOST AB |
|
9 JUSTIN MILLER |
NEEPAWA MB |
|
10 DERRIC LAYE |
CADOGAN AB |
|
11 KYLE THOMSON |
LUNDBRECK AB |
|
12 JESSIE HEGGIE |
VULCAN AB |
|
13 DAYTON ROWORTH |
CZAR AB |
|
14 TY MILLER |
WAINWRIGHT AB |
|
15 WILL STOVALL |
COLUMBUS MT |
|
16 STRAWS MILAN |
COCHRANE AB |
|
17 TANNER MILAN |
COCHRANE AB |
|
18 SCOTT GUENTHNER |
CONSORT AB |
|
19 HARLEY COLE |
CALGARY, AB |
|
20 BRENT DODGINGHORSE |
CALGARY AB |
|
21 JD HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
WED JULY 20 2016 |
|
1 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
|
2 TOM KNIGHT |
SYNDER, TX |
|
3 CODY LANE |
LLOYDMINSTER, SK |
|
PERFORMANCE: #2 6:00PM |
THR JULY 21 2016 |
|
1 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD AB |
|
2 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
|
3 RICKY WARREN |
HUDSONS HOPE, BC |
|
PERFORMANCE: #3 7:0OPM |
FRI JULY 22 2016 |
|
1 JAKE BURWASH |
NANTON, AB |
|
2 DAWSON HAY |
WILDWOOD AB |
|
3 DAWSON DAHM |
DUFFIELD AB |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
WED JULY 20 2016 |
|
1 TANNER YOUNG |
SYLVAN LAKE, AB |
|
2 BAILEY PLAISIER |
OAK LAKE, MB |
|
3 DANNY VANDENAMEELE |
LANGENBERG, SK |
|
PERFORMANCE: #2 6:00PM |
THR JULY 21 2016 |
|
1 CONNOR HAMILTON |
CALGARY AB |
|
2 LANE LINK |
MAPLE CREEK SK |
|
|
|
|
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
WED JULY 20 2016 |
|
1 STEFFANIE MATHER |
MEDICINE HAT AB |
|
2 BRAIDY HOWES |
METISKOW AB |
|
3 RANDA NUGENT |
WATER VALLEY AB |
|
4 GAILEEN BABCOCK |
COCHRANE AB |
|
5 KIM BABCOCK |
COCHRANE, AB |
|
6 CHEZNEY PIGHIN |
NANTON, AB |
|
7 KANDI HORN |
AMISK AB |
|
8 KRISTEN GEIGER |
BROOKS, AB |
|
9 JACLYNE KUNZ |
CALGARY AB |
|
10 SYDNEY DAINES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
11 MERRY ANN STONEY |
DEWINTON AB |
|
PERFORMANCE: #2 6:00PM |
THR JULY 21 2016 |
|
1 JOANNE POLE |
ERSKINE AB |
|
2 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA AB |
|
3 CHRISTINE ROSS |
BOTHA AB |
|
4 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE AB |
|
5 RYLEE SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
6 CRANNA ROBERTS |
LACOMBE AB |
|
7 KENDRA EDEY |
LONGVIEW AB |
|
8 CRYSTAL CHRISTMAN |
OKOTOKS AB |
|
9 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS AB |
|
10 SIERRA BOOTH |
CLARESHOLM AB |
|
11 REBECCA PARADIS |
DALEMEAD AB |
|
12 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
13 COLBY GILBERT |
MAPLE CREEK, SASK |
|
14 DONNA BEIERBACH |
MAPLE CREEK, SK |
|
PERFORMANCE: #3 7:0OPM |
FRI JULY 22 2016 |
|
1 BRITTANY GRANT |
GRANTON ON |
|
2 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
3 JESSA GALLOWAY |
PONOKA AB |
|
4 CARMAN POZZOBON |
SAVONA BC |
|
5 MARCI LAYE |
BASHAW AB |
|
6 KATIE GARTHWAITE |
MERRITT BC |
|
7 JULIE LEGGETT |
KAMLOOPS BC |
|
8 VANESSA LEGGETT |
KAMLOOPS BC |
|
9 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
10 LACI SUITOR |
DUCHESS AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 10:00AM |
THR JUL 21 2016 |
|
1 KAYLA TYSON |
QUALICUM BEACH BC |
|
2 GEORGINA SAZWAN |
KELOWNA BC |
|
3 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND AB |
|
4 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY AB |
|
5 BROOKE WILLS |
KAMLOOPS BC |
|
6 TAYLOR-JANE GARDNER |
CAROLINE AB |
|
7 SARAH GERARD |
SAVONA BC |
|
8 KIRSTEN GJERDE |
PONOKA AB |
|
9 JODI DOENZ |
MILK RIVER, AB |
|
10 GAYLENE BUFF |
WESTWOLD BC |
|
11 SHAYLEE MCMANN |
DONALDA, AB |
|
12 CASEY DACYK |
PONOKA AB |
|
13 BROOK ROBERTSON |
FORT ASSINIBOINE AB |
|
14 TRINA MARSHALL |
CYPRESS COUNTY AB |
|
15 CORA WUTCH |
MEDICINE HAT |
|
16 MAREENA BLACKMORE |
CARDSTON AB |
|
17 AMY FINNERTY |
DUCHES, AB |
|
18 BAILEY HUGHSON |
FORMOST, AB |
|
19 NICOLE PANA |
WOOD MOUNTAIN SK |
|
20 CAROL BARNSON |
RAYMOND AB |
|
21 TAYLOR COX |
PEACE RIVER AB |
|
22 TK LAWRENCE |
WILLISTON, ND |
|
23 BRETT WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
24 MCKENZIE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
25 LANE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
26 CAMILLE WHITNEY |
MORLEY AB |
|
27 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
28 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW AB |
|
29 JAYDEN CROWE |
NANTON AB |
|
30 CHELSEY CARLIER |
MEDICINE HAT AB |
|
31 TWILA ZUNTI |
UNITY SK |
|
32 JANET BJORNSON |
CLIVE AB |
|
33 NANCY CSABAY |
TABER AB |
|
34 RUSTY RAE QUAM |
WAINWRIGHT AB |
|
35 BOBBIE GOODWIN |
CRANBROOK BC |
|
36 NINA SMITH |
PINCHER CREEK AB |
|
37 GAYLE HOWES |
METISKOW AB |
|
38 LANA SPROULE |
PINCHER CREEK AB |
|
39 RAYLEE EDWARDS |
LETHBRIDGE AB |
|
40 KAREEN WARREN |
MEDICINE HAT, AB |
|
41 SKYLER MANTLER |
DEWINTON AB |
|
42 MADISON WRIGHT |
LETHBRIDGE, AB |
|
43 WHITNEY WESTON |
CARDSTON AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #2 6:00PM |
THR JULY 21 2016 |
|
1 WESTON DAVIDSON |
STRONGFIELD, SASK |
|
2 BRANDON TETZ |
CREMONA |
|
3 CARTER SAHLI |
RED DEER, AB |
|
4 DIXON TATTRIE |
YOUNGSTOWN, AB |
|
5 MATT HOWARD |
MUNSON, AB |
|
6 JW HART |
HANNA, AB |
|
7 BRANDON SAHLI |
BOWDEN, AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:0OPM |
FRI JULY 22 2016 |
|
1 LUKE FERBER |
IRRICANA, AB |
|
2 JUSTIN ARKSEY |
SYLVAN LAKE, AB |
|
3 TATYM SCHELLER |
MAPLE CREEK, SASK |
|
4 WILLIAM BARROWS |
FORMOST, AB |
|
5 QUADE HUGHSON |
FOREMOST, AB |
|
6 BLAKE SMITH |
ABBEY, SASK |
|
7 QUINTEN TAYLOR |
PARKLAND, AB |
|
8 GRADY SMELTZER |
CLARESHOLM, AB |
|
|
|
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
WED JULY 20 2016 |
|
1 TY ELLIS |
SONNINGDALE, SASK |
|
ASHTON LEHMANN |
MAYFAIR SK |
|
2 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH AB |
|
3 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
KEVIN SCHREINER |
MEDICINE HAT AB |
|
4 BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
KYLE CHAPPEL |
GRAVELBOURG SK |
|
5 MATT FAWCETT |
STETTLER AB |
|
KENTON FAWCETT |
PONOKA AB |
|
6 DALE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY AB |
|
JOSHUA HODGE |
VOLBERG, MT |
|
7 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
KASPER ROY |
MOSSLEIGH AB |
|
8 RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
CLAYTON SMITH |
ECKVILLE AB |
|
9 CLAY ULLERY |
TWO HILLS AB |
|
RILEY WILSON |
CARDSTON AB |
|
10 RYON TITTEL |
PUEBLO CO |
|
BRETT BUSS |
PONOKA AB |
|
PERFORMANCE: #2 6:00PM |
THR JULY 21 2016 |
|
1 JACK BROWN |
WHITLASH, MT |
|
BJ BROWN |
WHITLASH, MT |
|
2 TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SASK |
|
TYCE MCLEOD |
WALDECK, SASK |
|
3 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN AB |
|
TYREL FLEWELLING |
LACOMBE AB |
|
4 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA AB |
|
5 CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM AB |
|
BRAIDY DAVIES |
MEDICINE HAT AB |
|
6 DALTON KRAFT |
IRVINE AB |
|
TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT AB |
|
7 KYLE SMITH |
BRANT AB |
|
TYRELL GORDON |
PONOKA AB |
|
8 TRAVIS BOOTH |
CALGARY AB |
|
CLINT WESTON |
CARDSTON AB |
|
9 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
TYLER SCHMIDT |
BARRHEAD AB |
|
10 TRAVIS GALLAIS |
RED DEER AB |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS AB |
|
11 TROY FISCHER |
MAYERTHORPE AB |
|
TAYLOR BROWER |
HALKIRK AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:0OPM |
FRI JULY 22 2016 |
|
1 BRIAN WILLOUGHBY |
CAMROSE AB |
|
DALLAS MONK |
STETTLER AB |
|
2 TAYLOR WUDRICH |
BOW ISLAND, AB |
|
JUSTIN DUBEAU |
REDCLIFF, AB |
|
3 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
4 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
5 KELLY BUHLER |
MONTE CREEK BC |
|
WALKER GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
6 RILEY ROY |
STRATHMORE AB |
|
WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS AB |
|
7 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
8 DON DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
COLTER DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
9 SPENCER RUTHERFORD |
MERRITT BC |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE AB |
|
|
|
|
|
|
|