EVENT :SADDLE BRONC RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2016 |
|
1 TYLER KAMPJES |
STURGEON COUNTY AB |
OS T2 RAPID FIRE |
2 KYLE THOMSON |
LUNDBRECK AB |
OS 555 ROCK STAR |
3 SAM KELTS |
STAVELY AB |
OS 024 PRIDE TRAP |
4 DUSTIN FLUNDRA |
PINCHER CREEK AB |
OS P907 REPO GAMES |
5 CALL MARR |
TWIN BUTTE AB |
OS 631 CALLING CARD |
6 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE BC |
OS R24 LINE PRIDE |
7 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD AB |
OS H3 OLS TUBS SHE DEVIL |
8 COLE NEELY |
DUCHESS AB |
OS 638 BAR CODE |
9 DUSTIN SIPPOLA |
CLARESHOLM AB |
OS 0290 DEVILS WHO |
10 CASEY BETRAM |
PIAPOT SASK |
OS O302 SKY CHIP |
11 MICHAEL GORDON |
MAPLE CREEK SK |
OS S602 FRONT ROW |
RR |
|
OS L7 AMERICAN SISTER |
RR |
|
OS 530 QUITTIN TIME |
|
|
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2016 |
|
1 JAKE BROWN |
PONOKA, AB |
OS 119 PADDED WALLS |
2 CHAD THOMSON |
BLACK DIAMOND AB |
OS J80 BYE BYE BLUES |
3 LANE WATT |
HARDISTY AB |
OS 87 CHICKEN HAWK |
4 COLE SCOTT |
KAMLOOPS, BC |
OS 70 SUDDEN IMPACT |
5 JIM BERRY |
ROCKY MTN HOUSE AB |
OS N146 BUSH FIRE |
6 LANE CUST |
SYLVAN LAKE, AB |
OS D983 BRIGHT LIGHTS |
7 LOGAN HODSON |
TELKWA BC |
OS V242 JUICE WINGS |
8 DUSTY HAUSAUER |
DICKINSON ND |
OS 508 LUNATIC PARTY |
9 CHUCK SCHMIDT |
KELDRON SD |
OS T97 DOUBLE VISION |
10 TROY CROWSER |
WHITEWOOD SD |
OS T80 WALKIN BLUE JAY |
11 KEENAN REINHARDT |
CALGARY AB |
OS Z5 MAY SLIP |
12 KELSEY KOENNING |
RED DEER COUNTY AB |
OS B968 PAPA BURGER |
RR |
|
OS N8 TROUBADOUR |
RR |
|
OS B9 CALICO GIRL |
|
|
|
PERFORMANCE: #3 2:00PM |
SUN APR 24 2016 |
|
1 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
OS X11 CITY FIRE |
2 MARK O'DEMPSEY |
MAYERTHORPE AB |
OS L7 AMERICAN SISTER |
3 CLINTON COX |
ROCKY MOUNTAIN HOUSE, |
AB OS 024 PRIDE TRAP |
4 LEVI HARBIN |
PEERS AB |
OS 709 FENDER BENDER |
5 JUSTIN MESTON |
TEES AB |
OS 703 COD LIVER |
6 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK AB |
OS 631 CALLING CARD |
7 LUKE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
OS 821 ATOM BOMB |
8 JUSTIN BERG |
CAMROSE AB |
OS M40 BAR STAR |
9 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
OS 63 RED DEVIL |
10 RICHARD HOUSTON |
WAINWRIGHT AB |
OS 0290 DEVILS WHO |
RR |
|
OS T7 STONE CROSSING |
RR |
|
OS R24 LINE PRIDE |
|
|
|
EVENT :BAREBACK RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2016 |
|
1 CALEB BENNETT |
TREMONTON , UT |
O V-9 VEE BAR NINE |
2 TATE HARTELL |
STRATHMORE AB |
O 7 MISS MOLLY |
3 DYLAN BILTON |
RED DEER COUNTY AB |
O J-9 JAY BAR NINE |
4 KEVIN LANGEVIN |
BONNYVILLE AB |
O T6 SIDE SWIPE |
5 TANNER YOUNG |
SYLVAN LAKE, AB |
O Q180 PAINT BRUSH |
RR |
|
O L2 HAIR TRIGGER |
RR |
|
O 83 OPEN RANGE |
|
|
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2016 |
|
1 GAVIN DEROSE |
KAMLOOPS BC |
O 41 RIVER REFLECTION |
2 RYLEY GILBERTSON |
LLYODMINSTER, AB |
O I180 BLUE MOON |
3 LOGAN HODSON |
TELKWA BC |
O 13 BOOTLEGGER |
4 VANCE KREMP |
FORT SASKATCHEWAN AB |
O L31 DUSTY DAN |
5 COLE GOODINE |
CARBON AB |
O W869 ZIP CODE |
6 JESSEY LANNIN |
CROSSFIELD AB |
O H83 AMERICAN TRIP |
7 JAKE VOLD |
AIRDRIE AB |
O S91 AMERICAN THUMPER |
RR |
|
O O35 HANNAH MONTANA |
RR |
|
O A151 GOOD LOOKING |
|
|
|
PERFORMANCE: #3 2:00PM |
SUN APR 24 2016 |
|
1 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
O D944 CARD SHARK |
2 SPUR LACASSE |
COCHRANE, AB |
O L10 BUCKWHEAT |
3 PASCAL ISABELLE |
STE JULIENNE QC |
O Z35 DALLAS STEAM'S SEXY BUCK |
4 LUKE CREASY |
BROWNFIELD AB |
O M22 OLS TUBS ROSS RIVER |
5 KYLE BOWERS |
DRAYTON VALLEY, AB |
O 723 ICY CREEK |
6 DENNY PHIPPS |
COCHRANE AB |
O S5 SUGAR RUSH |
7 COLIN ADAMS |
DELORAINE MB |
O U3 KIT KAT |
8 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK AB |
O 88 REDLINE |
RR |
|
O I10 HOT BANANAS |
RR |
|
O B91 BOZCO'S MISS ANGEL |
|
|
|
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2016 |
|
1 BROCK RADFORD |
DEWINTON, AB |
OB 222 BLACK STONE AFTER PARTY |
2 DUSTIN TOMPKINS |
WIMBORNE AB |
OB 022 MR.SUNSHINE |
3 ARMONDO DAVILA |
RED WILLOW, AB |
OB 104 MONSTER |
4 FABIAN DUECK |
ACME, AB |
OB 014 OLS TUBS BUCKINGTON |
5 ZANE LAMBERT |
PONOKA, AB |
OB 320 OLS TUBS GREY AREA |
6 BEAU BROOKS |
COCHRANE AB |
OB 281 RED MILE |
7 TIMOTHY LIPSETT |
LUMSDEN SK |
OB 726 UP TIGHT |
8 MATHEW O'FLYNN |
QUESNEL, BC |
OB T22 RED STAG |
9 SCOTT SCHIFFNER |
STRATHMORE AB |
OB 069 BRAHMA BOOTS CHROME |
10 TANNER GIRLETZ |
CEREAL AB |
OB 131 SWEAT AND REGRET |
RR |
|
OB 162 RIPPLIN WATER |
RR |
|
OB 017 BOMBSHELL |
|
|
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2016 |
|
1 DAKOTA BUTTAR |
KINDERSLEY SK |
OB 116 CHIP SHOT |
2 DEVON MEZEI |
CARSTAIRS, AB |
OB 011 CLOSE YOUR EYES |
3 SKYLER MCBRIDE |
MADDEN AB |
OB 122 TRUE COLOURS |
4 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR SK |
OB 805 MEMPHIS |
5 LONNIE WEST |
CADOGAN, AB |
OB 899 GRETZKY |
6 JAKE WILSON |
CLARESHOLM, AB |
OB 911 2 DARK 2 C |
7 BRYCE WEST |
CADOGAN, AB |
OB 166 CROCK ATTACK |
8 BRIAN SYMINGTON |
ASQUITH, SK |
OB 813 MISSING LINK |
9 RONNY DELARUE |
WHITEWOOD, SK |
OB 106 CUTIE |
10 CODY LEE COVERCHUK |
MEADOWLAKE, SK |
OB 080 YOUR SO VAIN |
RR |
|
OB 6 BOB AND WEAVE |
RR |
|
OB 851 BRAHMA BOOTS |
|
|
|
PERFORMANCE: #3 2:00PM |
SUN APR 24 2016 |
|
1 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK SK |
OB 166 CROCK ATTACK |
2 JORDAN HANSEN |
CALGARY, AB |
OB 090 BALLZ |
3 WACEY FINKBEINER |
PONOKA AB |
OB 069 BRAHMA BOOTS CHROME |
4 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK AB |
OB 116 CHIP SHOT |
5 WYATT LAUGHLIN |
CALGARY, AB |
OB 017 BOMBSHELL |
6 JORDAN CARLIER |
MEDICINE HAT AB |
OB 039 DIRTY STEVE |
7 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
OB 106 CUTIE |
8 ERIC ISABELLE |
CROSSFIELD AB |
OB 912 X CON |
9 MICHEAL OSTASHEK |
YELLOWHEAD COUNTY AB |
OB 014 OLS TUBS BUCKINGTON |
10 SHAY MARKS |
SUNNYBROOK, AB |
OB 071 TURN THE PAGE |
RR |
|
OB 899 GRETZKY |
RR |
|
OB 022 MR.SUNSHINE |
|
|
|
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2016 |
|
1 QUINTON VAN STRATEN |
STETTLER AB |
|
2 TYLER LEISCHNER |
OLDS AB |
|
3 JIM BRECK BEAN |
FT. HANCOCK, TEXAS |
|
4 JB DAVIDSON |
RIMBY, AB |
|
5 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
6 CHASE HOFER |
MAGRATH AB |
|
7 STACY CORNET |
BRANT AB |
|
8 KYLE FODEN |
NANTON AB |
|
9 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
|
|
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2016 |
|
1 MARK NEITZ |
STETTLER AB |
|
2 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
3 MARK NUGENT |
WATER VALLEY AB |
|
4 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS AB |
|
5 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
6 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
7 TYLER POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
8 RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
9 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS AB |
|
10 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
|
|
|
PERFORMANCE: #3 2:00PM |
SUN APR 24 2016 |
|
1 ERIK DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
2 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
3 BRAD SOMMERFELDT |
CARDSTON AB |
|
4 RANDY SMITH |
PINCHER CREEK AB |
|
5 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
6 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK SK |
|
7 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
8 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
9 PATRICK CASSIDY |
OLDS AB |
|
10 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
|
|
|
|
SLACK PERFORMANCE: #4 1 |
0:00AM SAT APR 23 2016 |
|
1 TY COPITHORNE |
COCHRANE, AB |
|
2 JEFF DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
3 AARON DAVIES |
CORONATION, AB |
|
4 BLAIR SMITH |
WIMBORNE AB |
|
5 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
6 WAYNE WARKENTIN |
CALMAR AB |
|
7 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
8 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH AB |
|
9 SHAWN MILLER |
DALEMEAD AB |
|
10 LOGAN BIRD |
NANTON AB |
|
11 JOSH EIRIKSON |
BANDERA, TX |
|
12 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
13 RAWLEE YAMAUCHI |
GRACE ID |
|
14 KOLBEY HUGHES |
ST. GEORGE, UTAH |
|
15 CLINT ARAVE |
BLACKFOOT ID |
|
16 JESSE FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
17 JC CROWLEY |
POPLAR MT |
|
18 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA AB |
|
19 DANNY FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
20 MURRAY POLE |
ERSKINE AB |
|
21 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
22 DARREN DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
23 SHAY KELLER |
ROCKGLEN SK |
|
24 CODY ROOD |
BENGOUGH SK |
|
25 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
26 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY AB |
|
27 MACE PEROZAK |
KIPP AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2016 |
|
1 QUINTON VAN STRATEN |
STETTLER AB |
|
2 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE AB |
|
3 DUSTIN NICHOLSON |
QUESNEL BC |
|
4 BRENDAN LAYE |
CONSORT AB |
|
5 JESSE LAWES |
PROVOST AB |
|
6 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN AB |
|
7 STEVEN TURNER |
COCHRANE AB |
|
8 COOPER TROTZ |
COLEMAN AB |
|
9 KYLE THOMSON |
LUNDBRECK AB |
|
|
|
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2016 |
|
1 DENVER HOFF |
DRAYTON VALLEY AB |
|
2 JD HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
3 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
4 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA AB |
|
5 DAYTON ROWORTH |
CZAR AB |
|
6 TY MILLER |
WAINWRIGHT AB |
|
7 MATT MAILER |
BOTHA AB |
|
8 BEN RAMEY |
PONOKA AB |
|
9 WADE LANDMARK |
PROVOST AB |
|
10 MATT RICHARDSON |
OLDS AB |
|
11 COLE SCOTT |
KAMLOOPS, BC |
|
|
|
|
PERFORMANCE: #3 2:00PM |
SUN APR 24 2016 |
|
1 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE SK |
|
2 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
3 CASEY LAWES |
PROVOST AB |
|
4 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY AB |
|
5 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
6 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
7 CODY CASSIDY |
DONALDA AB |
|
8 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
|
9 JEREMY HARDEN |
CASTER AB |
|
10 LUKE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
|
|
|
SLACK PERFORMANCE: #4 10:00AM |
SAT APR 23 2016 |
|
1 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
2 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
3 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
4 BRENT DODGINGHORSE |
CALGARY AB |
|
5 ROWDY HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
6 WILL STOVALL |
COLUMBUS MT |
|
7 KYLE CALLAWAY |
BILLINGS MT |
|
8 RON SCHENK |
JOLIER MT |
|
9 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
10 NICHOLAS JENKINS |
CASTOR, AB |
|
11 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
12 JONNY WEBB |
OKOTOKS AB |
|
13 BJ BROWN |
WHITLASH, MT |
|
14 RODE VOLD |
PONOKA AB |
|
15 COLE RUTLEDGE |
COWLEY AB |
|
16 JUSTIN MILLER |
NEEPAWA MB |
|
17 LUCAS PARKER |
MARWAYNE AB |
|
18 WADE JOBER |
VIKING AB |
|
19 DALLAS FRANK |
STONY PLAIN AB |
|
20 DEREK FRANK |
STONY PLAIN AB |
|
21 STRAWS MILAN |
COCHRANE AB |
|
22 JESS COWIE |
FOREMOST AB |
|
23 TRACE NICKOLSON |
TABER AB |
|
24 BO ANDERSON |
WATERVALLEY AB |
|
25 BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
26 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
|
|
|
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2016 |
|
1 STACEY RUZICKA |
BENTLEY AB |
|
2 TRACI MACDONALD |
ERSKINE AB |
|
3 GAILEEN BABCOCK |
COCHRANE AB |
|
4 CANDACE LEFEBVRE |
ARDROSSON, AB |
|
5 VALERIE FREY |
ATHABASCA AB |
|
6 MADELYN SCHAUER |
HALKIRK, AB, |
|
7 ALEX HANSON |
MEDICINE HAT AB |
|
8 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
9 CRANNA ROBERTS |
LACOMBE AB |
|
10 BROOK ROBERTSON |
FORT ASSINIBOINE AB |
|
11 TERRYL WOODWARD |
CLARESHOLM AB |
|
12 TWILA ZUNTI |
UNITY SK |
|
|
|
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2016 |
|
1 SARAH GERARD |
SAVONA BC |
|
2 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS AB |
|
3 SHERRYLYNN JOHNSON |
HENRYETTA OK |
|
4 CRYSTAL CHRISTMAN |
OKOTOKS AB |
|
5 JULIE LEGGETT |
KAMLOOPS BC |
|
6 SHAYNA DODDS |
PONOKA AB |
|
7 BRAIDY HOWES |
METISKOW AB |
|
8 GAYLE HOWES |
METISKOW AB |
|
9 KELLEY DRAKE |
CARSTAIRS AB |
|
10 NICOLE PANA |
WOOD MOUNTAIN SK |
|
11 KRISTEN GEIGER |
BROOKS, AB |
|
12 DIXIE CHRISTIANSON |
CAMP CREEK, AB |
|
|
|
|
PERFORMANCE: #3 2:00PM |
SUN APR 24 2016 |
|
1 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
2 MELISSA THIESSEN |
STETTLER AB |
|
3 KAREEN WARREN |
MEDICINE HAT, AB |
|
4 COLBY GILBERT |
MAPLE CREEK, SASK |
|
5 LISA ZACHODA |
OKOTOKS AB |
|
6 LAUREN BYRNE |
OKOTOKS AB |
|
7 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
8 TAYLOR-JANE GARDNER |
CAROLINE AB |
|
9 KENDRA EDEY |
LONGVIEW AB |
|
10 DEB GUELLY |
OKOTOKS AB |
|
11 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA AB |
|
12 RUSTY RAE QUAM |
WAINWRIGHT AB |
|
|
|
|
SLACK PERFORMANCE: #4 10:00AM |
SAT APR 23 2016 |
|
1 TARA MULDOON |
HINTON AB |
|
2 MARCI LAYE |
BASHAW AB |
|
3 KANDI HORN |
AMISK AB |
|
4 SYDNEY DAINES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
5 JODI DOENZ |
MILK RIVER, AB |
|
6 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND AB |
|
7 CHRISTINE ROSS |
BOTHA AB |
|
8 CASEY DACYK |
PONOKA AB |
|
9 JOANNE POLE |
ERSKINE AB |
|
10 TANA MILLARD |
INNISFAIL, AB |
|
11 DENA MILLARD |
INNISFAIL AB |
|
12 CARMEN LARSON |
YELLLOWHEAD COUNTY AB |
|
13 MARCI POWELL |
MIDLAND TEXAS |
|
14 SHAUNA COLE |
THORSBY AB |
|
15 GAYLENE BUFF |
WESTWOLD BC |
|
16 JESSIE VANDENBROEK |
PONOKA, AB |
|
17 CORINA DIXON |
LACOMBE AB |
|
18 BAILEY HUGHSON |
FORMOST, AB |
|
19 DAWN GERTNER |
STETTLER AB |
|
20 BOBBIE GOODWIN |
CRANBROOK BC |
|
21 SONYA DODGINGHORSE |
CALGARY, AB |
|
22 CLAIRE MYERS |
LONE BUTTE BC |
|
23 RENE LECLERCQ |
HOLDEN AB |
|
24 REBECCA PARADIS |
DALEMEAD AB |
|
25 NANCY CSABAY |
TABER AB |
|
26 JACLYNE KUNZ |
CALGARY AB |
|
27 KAYLEY BLAIR |
MINBURN AB |
|
28 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY AB |
|
29 STEFFANIE MATHER |
MEDICINE HAT AB |
|
30 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
31 KAYLA TYSON |
QUALICUM BEACH BC |
|
32 ELAINA BLACK |
COCHRANE AB |
|
33 SHANNON NORTHCOTT |
CALGARY AB |
|
34 MARLA RESCH |
HANNA AB |
|
35 ODESSA GERARD |
SAVONA, BC |
|
36 RYLEE SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
37 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE AB |
|
38 JENNA O'REILLY |
MILLERVILLE, AB |
|
39 JENNIFER ROBINSON |
SEXSMITH, AB |
|
40 RENIE SCHNITZLER |
VANSCOY SK |
|
41 CHRISTINE DRISNER |
SHERWOOD PARK AB |
|
42 LORNA RAE KIFF |
ONOWAY AB |
|
43 CASSIDY KING |
WAINWRIGHT, AB |
|
44 AMY MACDONALD |
SHERWOOD PARK, AB |
|
45 JAYCEE DAVISON |
STETTLER AB |
|
46 LISA TRACH |
STRUGEON COUNTY AB |
|
47 GEORGINA SAZWAN |
KELOWNA BC |
|
48 LACEY HOFER |
KELOWNA, BC |
|
49 SHILAH HARMER |
WEMBLEY AB |
|
50 CARMEN HOPPER |
RIMBEY, AB |
|
51 WENDY PLAYFAIR |
LESLIEVILLE AB |
|
52 CAMILLE WHITNEY |
MORLEY AB |
|
53 KELLI ANN ACREMAN |
ROCKFORT BRIDGE, AB |
|
54 ASHLYN DAWN CAMPBELL |
OLDS AB |
|
55 MONIQUE VEK |
MONTE CREEK BC |
|
56 CARIANN BRETON |
BIG VALLEY AB |
|
57 MONTANA MADILL |
COURTNAY BC |
|
58 SUSAN GULICK |
WETASKIWIN, AB |
|
59 KELSEY HUBLEY |
STRATHMORE, AB |
|
60 SHEILA CHAMULKE |
BRUCE AB |
|
61 KAYCEE MANDEL |
CLARESHOLM AB |
|
62 LORI STAHL |
CRANBROOK BC |
|
63 ALLISON THOMPSON |
MERRITT BC |
|
64 KATIE SLOAN |
KINUSO, AB |
|
65 BERKELEY HOLM |
OAKVILLE, ONTARIO |
|
66 BLISS PETERS |
PURDUE SK |
|
67 AMANDA DUERR |
FULDA SK |
|
68 JESSA GALLOWAY |
PONOKA AB |
|
69 JAYDEN CROWE |
NANTON, AB |
|
70 KAYLEA ARGENT |
GROUNDBIRCH BC |
|
71 LYNSEY HARMAN |
OKOTOKS, AB |
|
72 JERRI DUCE |
OKOTOKS AB |
|
73 MAREENA BLACKMORE |
CARDSTON AB |
|
74 WHITNEY WESTON |
CARDSTON AB |
|
75 NIKKI HOLMES |
CALGARY. AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2016 |
|
1 COLE + ROBERTSON |
CROSSFIELD, AB |
|
2 BRANDON TETZ |
CREMONA |
|
3 WESTON DAVIDSON |
STRONGFIELD, SASK |
|
4 JETT LAMBERT |
COUNTY OF GRANDE PRAI |
RIE |
|
|
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2016 |
|
1 LUKE FERBER |
IRRICANA, AB |
|
2 CARTER SAHLI |
RED DEER, AB |
|
3 QUINTEN TAYLOR |
PARKLAND, AB |
|
4 GRADY SMELTZER |
CLARESHOLM, AB |
|
5 REES BAPTISTE |
MASKWACIS AB |
|
6 BLAKE SMITH |
ABBEY, SASK |
|
7 BLAKE LINK |
MAPLE CREEK, SK |
|
|
|
|
PERFORMANCE: #3 2:00PM |
SUN APR 24 2016 |
|
1 JUSTIN MAGUIRE |
SIK SIKA, AB |
|
2 JUSTIN ARKSEY |
SYLVAN LAKE, AB |
|
3 JW HART |
HANNA, AB |
|
4 DIXON TATTRIE |
YOUNGSTOWN, AB |
|
5 MATT HOWARD |
MUNSON, AB |
|
6 QUADE HUGHSON |
FOREMOST, AB |
|
7 WILLIAM BARROWS |
FORMOST, AB |
|
|
|
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
FRI APR 22 2016 |
|
1 ROCKY ROSS |
BOTHA AB |
|
TRAVIS SPEER |
BLUE RIDGE, AB |
|
2 STACY CORNET |
BRANT AB |
|
COLT CORNET |
BRANT, AB |
|
3 DUSTIN ROUND |
LACOMBE AB |
|
ASA JOHNSON |
BLACK DIAMOND AB |
|
4 RONALD SCHMIDT |
BARRHEAD AB |
|
TAYLOR SCHMIDT |
BARRHEAD AB |
|
5 DANIEL IMLER |
OLDS AB |
|
JESSE RYAN THOMSON |
HIGH RIVER AB |
|
6 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
7 JEFFREY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
8 RILEY WILSON |
CARDSTON AB |
|
KYLE SMITH |
BRANT AB |
|
9 KYLE FODEN |
NANTON AB |
|
KASSIDY COBBE |
HIGH RIVER AB |
|
10 LUCAS MICHALSKY |
LUNDBRECK AB |
|
LUCAS WEATHERBEE |
LUNBRECK, AB |
|
|
|
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
SAT APR 23 2016 |
|
1 KELLY BUHLER |
MONTE CREEK BC |
|
WALKER GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
2 TRAVIS GALLAIS |
RED DEER AB |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS AB |
|
3 CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM AB |
|
BRAIDY DAVIES |
MEDICINE HAT AB |
|
4 TROY FISCHER |
MAYERTHORPE AB |
|
TAYLOR BROWER |
HALKIRK AB |
|
5 JONATHAN DRAKE |
CARSTAIRS, AB |
|
TYRELL GORDON |
PONOKA AB |
|
6 TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
KIEL WILSON |
LOGAN LAKE, BC |
|
7 KEVIN SCHREINER |
MEDICINE HAT AB |
|
JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
8 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS AB |
|
RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
9 TRAVIS BOOTH |
CALGARY AB |
|
CLINT WESTON |
CARDSTON AB |
|
10 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
TYLER SCHMIDT |
BARRHEAD AB |
|
|
|
|
PERFORMANCE: #3 2:00PM |
SUN APR 24 2016 |
|
1 MATT FAWCETT |
STETTLER AB |
|
KENTON FAWCETT |
PONOKA AB |
|
2 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
KASPER ROY |
MOSSLEIGH AB |
|
3 TODD GALLAIS |
OLDS AB |
|
4 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN AB |
|
TYREL FLEWELLING |
LACOMBE AB |
|
5 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
CLINT BROWER |
STETTLER AB |
|
6 DON DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
TRENT PETERSEN |
CLARESHOLM AB |
|
7 RILEY ROY |
STRATHMORE AB |
|
WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS AB |
|
8 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
NELSON LADOUCEUR |
PENDRYL AB |
|
9 JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
BRETT MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
10 CLARK MCCARROLL |
DAYSLAND AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA AB |
|
|
|
|
SLACK PERFORMANCE: #4 1 |
0:00AM SAT APR 23 2016 |
|
1 BOBBY LOUIS |
VERNON BC |
|
DANIEL KAISER |
BRETON AB |
|
2 BRIAN WILLOUGHBY |
CAMROSE AB |
|
DALLAS MONK |
STETTLER AB |
|
3 DUSTIN COATES |
OLDS AB |
|
CORY HINES |
ROCKY RAPIDS, AB |
|
4 CLAY ULLERY |
TWO HILLS AB |
|
RYON TITTEL |
PUEBLO CO |
|
5 BRETT BUSS |
PONOKA AB |
|
KLAY WHYTE |
AIRDRIE AB |
|
6 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH AB |
|
CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
7 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
JIM BRECK BEAN |
FT. HANCOCK, TEXAS |
|
8 COLE BEVANS |
MAGRATH |
|
DALLAS KORNFELD |
CLARESHOLM, AB |
|
9 BJ BROWN |
WHITLASH, MT |
|
JACK BROWN |
WHITLASH, MT |
|
10 JACE LAMBERT |
LANGLEY BC |
|
NICK TEIXEIRA |
KAMLOOPS, BC |
|
11 TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT AB |
|
MARTY LILLICO |
STETTLER AB |
|
12 ROCKY DALLYN |
NANTON AB |
|
CLINT BUHLER |
OKOTOKS AB |
|
13 DOUG WILKINSON |
ARROWWOOD AB |
|
JUSTIN MILLER |
NEEPAWA MB |
|
14 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
LANCE ISAAK |
ARRAS, BC |
|
15 BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
KYLE CHAPPEL |
GRAVELBOURG SK |
|
16 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
17 TAYLOR WUDRICH |
BOW ISLAND, AB |
|
JUSTIN DUBEAU |
REDCLIFF, AB |
|
18 JARED PANCOAST |
REDCLIFF AB |
|
MACE PEROZAK |
KIPP AB |
|
|
|
|
|
|
|