EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SAT MAY 21 2022 |
|
1 NICHOLAS PATTERSON |
BLACKFALDS, AB |
WMS +2 BIG SURPRISE |
2 LACHLAN MILLER |
WARWICK, AUSTRALIA |
WMS 06 WAR HORSE |
3 HUNTER SAWLEY |
FOX CREEK, AB |
WMS 46 LUCKY CAB |
4 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
WMS 81 LADY BUG |
5 DYLLAN DUPERRON |
VALLEYVIEW, AB |
WMS 226 HONEYMOON |
6 CODY LANE |
MAPLE CREEK SK |
WMS 815 TWISTED T |
RR |
|
WMS 393 PEARL HARBOR |
RR |
|
WMS 231 BLACK BETTY |
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN MAY 22 2022 |
|
1 SAM KELTS |
STAVELY, AB |
WMS 943 SANDY ROCKET |
2 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
WMS 012 MEGGA BUCKS |
3 DAWSON DAHM |
DUFFIELD, AB |
WMS 615 MONTANA CAT |
4 LOGAN YOUNG |
TILLEY, AB |
WMS 488 RUFFLED FEATHERS |
5 SAWYER EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
WMS X91 BANSHEE |
6 KALE HUGHSON |
FOREMOST, AB |
WMS 36 CALIFORNIA KIKI |
7 HAYDEN COLE |
CONDOR, AB |
WMS 32 BRUCE ALMIGHTY |
RR |
|
WMS 67 MOLLY BROWN |
RR |
|
WMS 43 IM A WINNER |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
MON MAY 23 2022 |
|
1 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD, AB |
WMS 46 LUCKY CAB |
2 LUCAS MACZA |
HIGH RIVER, AB |
WMS 226 HONEYMOON |
3 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK, AB |
WMS 231 BLACK BETTY |
4 ZEKE THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
WMS 023 SUGAR KICK |
5 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE, BC |
WMS 52 NIGHT ATTACK |
6 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
WMS +2 BIG SURPRISE |
7 LOGAN HAY |
WILDWOOD, AB |
WMS 242 OLS TUBS GET SMART |
8 BEN ANDERSEN |
ECKVILLE, AB |
WMS 416 SNEAK ATTACK |
RR |
|
WMS 815 TWISTED T |
RR |
|
WMS 06 WAR HORSE |
|
|
|
EVENT :BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SAT MAY 21 2022 |
|
1 COLE GOODINE |
CARBON, AB |
WM 504 SUNDAY STEPPER |
2 TATE MACDONALD |
STRATHMORE, AB |
WM 677 AKA |
3 JUSTIN RANDLE |
FORT VERMILION, AB |
WM X07 CALL ME KINDRA |
4 CHRISTOPH MUIGG |
HAZELTON BC |
WM 1102 JAIL BIRD |
5 DANTEN METZGER |
CARBON, AB |
WM D44 DARK SECRET |
RR |
|
WM 311 DIRTY LOOKS |
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN MAY 22 2022 |
|
1 BLAKE LINK |
MAPLE CREEK SK |
WM 6 SQUASH BLOSSOM STEELY DAN |
2 CRUZ MCNULTY |
BIGGAR, SK |
WM 33 BLACK MAGIC |
3 DANTAN BERTSCH |
TOMPKINS, SK |
WM 214 PARTY GIRL |
4 CLINT LAYE |
CADOGAN, AB |
WM 118 OLS TUBS STEVIE KNICKS |
5 WYATT MAINES |
MAPLE CREEK, SK |
WM 001 LUCKY DRAW |
6 CHETT DEITZ |
MILO, AB |
WM W2 LITTLE ANNIE |
7 BRETT WILLIAMS |
STAVELY, AB |
WM 235 DIRTY SHAME |
RR |
|
WM 361 COUNTRY GIRL |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
MON MAY 23 2022 |
|
1 PASCAL ISABELLE |
MASCOUCHE QC |
WM 677 AKA |
2 DANNY VANDENAMEELE |
LANGENBURG, SK |
WM 504 SUNDAY STEPPER |
3 BEN ANDERSEN |
ECKVILLE, AB |
WM X07 CALL ME KINDRA |
4 LINDEN WOODS |
INNISFAIL, AB |
WM 311 DIRTY LOOKS |
5 TY TAYPOTAT |
NANTON, AB |
WM 214 PARTY GIRL |
6 STRAWBS JONES |
DUFFIELD, AB |
WM D44 DARK SECRET |
RR |
|
WM 1102 JAIL BIRD |
|
|
|
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SAT MAY 21 2022 |
|
1 ZANE LAMBERT |
PONOKA, AB |
WMB 762 BLITZ KRAIG |
2 BROCK RADFORD |
DEWINTON, AB |
WMB 744 TROUBLED WATERS |
3 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK, AB |
WMB 410 UNHOLY CONFESSION |
4 ETHAN SCHULTZ |
WHEATLAND COUNTY, AB |
WMB 802 BURNT OIL |
5 BRADLEY INGERSOLL |
WHITECOURT, AB |
WMB 643 WILD THING |
6 LONNIE WEST |
CADOGAN, AB |
WMB 829 UGLY THIS |
7 NICK TETZ |
CALGARY, AB |
WMB 605 RED LIPSTICK |
8 ASHTON SAHLI |
LACOMBE, AB |
WMB 833 THE MOTTO |
9 TYLER CRAIG |
CROSSFIELD, AB |
WMB 835 MULEY MADNESS |
10 CARTER SAHLI |
LACOMBE, AB |
WMB 70 BLUESTONE FARMS BLACK PANTHER |
RR |
|
WMB D180 BIG CITY LIFE |
RR |
|
WMB 803 BLUE BOMBSHELL |
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN MAY 22 2022 |
|
1 COY ROBBINS |
CAMROSE, AB |
WMB D180 BIG CITY LIFE |
2 TANNER ENO |
CORONATION, AB |
WMB 762 BLITZ KRAIG |
3 TREVOR LULUA |
HANCEVILLE, BC |
WMB 410 UNHOLY CONFESSION |
4 FABIAN DUECK |
DRAYTON VALLEY, AB |
WMB 643 WILD THING |
5 JETT LAMBERT |
GRANDE PRAIRIE, AB |
WMB 686 PICKLE BACK |
6 KANE LARSEN |
CROSSFIELD, AB |
WMB 595 COMING UNDONE |
7 WYATT LAUGHLIN |
ROCKY VIEW COUNTY, AB |
WMB 333 ORANGE CRUSH |
8 COLE HARTMAN |
LANCER SK |
WMB 835 MULEY MADNESS |
9 CHANSE SWITZER |
HAZENMORE, SK |
WMB 726 DIAMOND JOE |
10 STEFAN TONITA |
SASKATOON, SK |
WMB 905 THE WARDEN |
11 WESTON DAVIDSON |
STRONGFIELD, SK |
WMB 703 SMOKED UP |
RR |
|
WMB 605 RED LIPSTICK |
RR |
|
WMB 809 COLOR ME BAD |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
MON MAY 23 2022 |
|
1 JORDAN HANSEN |
AMISK, AB |
WMB 333 ORANGE CRUSH |
2 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
WMB 905 THE WARDEN |
3 JACOB GARDNER |
FORT ST. JOHN |
WMB 70 BLUESTONE FARMS BLACK PANTHER |
4 CODY LEE COVERCHUK |
MEADOWLAKE, SK |
WMB 802 BURNT OIL |
5 MICHEAL OSTASHEK |
EDSON, AB |
WMB 803 BLUE BOMBSHELL |
6 CAUY SCHMIDT |
CORONATION, AB |
WMB 744 TROUBLED WATERS |
7 DAWSON SHANNON |
DRAYTON VALLEY, AB |
WMB 595 COMING UNDONE |
8 KAYDUNN HENRY |
RAYMOND, AB |
WMB 829 UGLY THIS |
RR |
|
WMB 833 THE MOTTO |
RR |
|
WMB 703 SMOKED UP |
|
|
|
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SAT MAY 21 2022 |
|
1 COOPER RESCH |
STETTLER AB |
|
2 JB DAVIDSON |
BLUFFTON, AB |
|
3 QUINTON VAN STRATEN |
STETTLER, AB |
|
4 COY SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
5 CHASE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
6 BRADEN BROST |
CONSUL, SK |
|
7 CLAY MCNICHOL |
OKOTOKS, AB |
|
8 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
9 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS, AB |
|
10 KIRK ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
11 GARRET HUGHSON |
FOREMOST, AB |
|
12 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
13 TRAVIS ELLER |
HEDLEY, BC |
|
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN MAY 22 2022 |
|
1 CHAD GULICK |
WETASKIWIN AB |
|
2 AARON MOSICKI |
WARBURG, AB |
|
3 ERIK DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
4 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
5 TY LEISCHNER |
OLDS, AB |
|
6 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
7 AUSTIN HINES |
MARWAYNE, AB |
|
8 BEAU COOPER |
STETTLER, AB |
|
9 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
10 LES FACCA |
ROCKYVIEW COUNTY, AB |
|
11 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
12 JASON SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
13 BLAIR SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
14 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
MON MAY 23 2022 |
|
1 VIRGIL POFFENROTH |
RISKE CREEK, BC |
|
2 RILEY WARREN |
SUNDRE, AB |
|
3 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
4 STRAN SCHLOSSER |
NANTON, AB |
|
5 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
6 JOSH EIRIKSON |
WATER VALLEY,AB |
|
7 CLAY ELLIOTT |
NANTON, AB |
|
8 BRADLEY CHANCE HAYS |
BRISTOW, OK |
|
9 PABLO ROBLES |
DONALDA, AB |
|
10 LOGAN HOFER |
MAGRATH, AB |
|
11 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
12 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
13 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
14 COLT CORNET |
BRANT, AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SAT MAY 21 2022 |
|
1 KEENAN CRANE |
CARDSTON, AB |
|
2 JAY MANY GREY HORSES |
STANDOFF, AB |
|
3 WYATT REID |
SAVONA, BC |
|
4 FRANCOIS-PIER J GOUL |
WARDLOW, AB |
|
5 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
6 EVAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
7 BAILLIE MILAN |
COCHRANE, AB |
|
8 STRAWS MILAN |
COCHRANE, AB |
|
9 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
10 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
11 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN MAY 22 2022 |
|
1 KASH SHADE |
LETHBRIDGE, AB |
|
2 BRYN ROY |
WHEATLAND COUNTY, AB |
|
3 DEREK FRANK |
SPRUCE GROVE, AB |
|
4 BO ANDERSON |
WATERVALLEY AB |
|
5 LUCAS PARKER |
MARWAYNE, AB |
|
6 HARLEY COLE |
OKOTOKS, AB |
|
7 JONNY WEBB |
OKOTOKS, AB |
|
8 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
9 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
10 TANNER TURCATO |
TABER, AB |
|
11 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
12 COLTIN CRAWFORD |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
MON MAY 23 2022 |
|
1 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
2 RYAN SHUCKBURGH |
INNISFAIL, AB |
|
3 JACOB GARDNER |
FORT ST. JOHN |
|
4 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
5 TY LIVINGSTONE |
NEW NORWAY, AB |
|
6 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
7 TANNER MILAN |
COCHRANE, AB |
|
8 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
9 WILL STOVALL |
COLUMBUS, MT |
|
10 STEVEN GILBERT |
ENTWISTLE, AB |
|
11 CODY CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
12 LAYNE DELEMONT |
CARDSTON, AB |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SAT MAY 21 2022 |
|
1 JARET COOPER |
VERNON, BC |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
MON MAY 23 2022 |
|
1 BLAIN PENGELLY |
CAROLINE, AB |
|
2 COLTON POWELL |
INNISFAIL , AB |
|
3 DEVON HAY |
WILDWOOD, AB |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN MAY 22 2022 |
|
1 CHASE MCNULTY |
BIGGAR, SK |
|
|
|
|
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SAT MAY 21 2022 |
|
1 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS, AB |
|
2 NIKKI WIGEMYR |
BROOKS AB |
|
3 MICHELE PANKIW |
CALGARY AB |
|
4 SAM SMITH |
RIMBEY, AB |
|
5 TRISTAN JOHNER |
MAYERTHORPE, AB |
|
6 AUBREY ROSS |
BOTHA, AB |
|
7 TAYLOR ELLER |
HEDLEY, BC |
|
8 DIANE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
9 STACEY RUZICKA |
BLUFFTON, AB |
|
10 VANESSA SALISBURY |
CLARESHOLM, AB |
|
11 JUSTINE ELLIOTT |
LACOMBE, AB |
|
12 LYRIC STRZEPEK |
ARDMORE, AB |
|
13 MARIAH MANNERING |
QUESNEL, BC |
|
14 VANESSA LEGGETT |
KAMLOOPS BC |
|
15 DENA MILLARD |
VANDERHOOF, BC |
|
16 SONYA DODGINGHORSE |
TSUUTINA, AB |
|
17 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
18 JOLEEN DOWNEY |
SAVONA, BC |
|
19 HANNAH ANDERSON |
EDSON, AB |
|
20 HARLEIGH HENDERSON |
ALIX, AB |
|
21 KARLI HAEBERLE |
VIKING, AB |
|
22 CAYDA DODGINGHORSE |
TSUUT'INA, AB |
|
23 CASSIDY ANDERSON |
WATERVALLEY,AB |
|
24 CARLEE JO EDGE |
COCHRANE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN MAY 22 2022 |
|
1 JAYDEN WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
2 RYLEE WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
3 LAKOTA BIRD |
NANTON, AB |
|
4 REATA SCHLOSSER |
NANTON, AB |
|
5 NANCY LEISCHNER |
OLDS, AB |
|
6 AIMEE CRIPPS |
PRINCETON BC |
|
7 JORDAN FITZHENRY |
CLARESHOLM AB |
|
8 RENEE BLANC |
CHASE, BC |
|
9 RUSTY RAE WOODWARD |
WAINWRIGHT, AB |
|
10 SHELBY SPIELMAN |
PONOKA, AB |
|
11 BROOKE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
12 LANE WILLS |
POUCE COUPE BC |
|
13 RENE LECLERCQ |
CLIVE, AB |
|
14 KENDRA EDEY |
NANTON, AB |
|
15 KATIE JACKSON |
MILLARVILLE, AB |
|
16 HAILEY GAGNE |
SPARWOOD, BC |
|
17 BERKELEY HOLM |
CLARESHOLM, AB |
|
18 KRISTIN BELL |
HOUSTON, BC |
|
19 KIRBY PENTTILA |
CALGARY, AB |
|
20 LACEY CALDAS |
EXSHAW, AB |
|
21 JORDYN TRESIDDER |
ROCKY VIEW COUNTY, AB |
|
22 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
23 KIM BABCOCK |
FORT ST JOHN, BC |
|
24 RACHEL WARREN |
STETTLER AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
MON MAY 23 2022 |
|
1 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
2 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
3 SARAH GERARD |
SAVONA, BC |
|
4 TRACI MACDONALD |
ERSKINE, AB |
|
5 JANET MOEN |
STEWART VALLEY, SK |
|
6 KAREEN WARREN |
MEDICINE HAT, AB |
|
7 TAYLOR-JANE GARDNER |
PONOKA AB |
|
8 TAYLOR MANNING |
YELLOWHEAD CTY, AB |
|
9 JENNIFER NEUDORF |
GRANDE PRAIRIE, AB |
|
10 CHELSEA MOORE |
COCHRANE, AB |
|
11 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
12 KYLA SIMMONS |
WEST KELOWNA, BC |
|
13 LISA ZACHODA |
OKOTOKS, AB |
|
14 KENNEDY SMITH |
RIMBEY, AB |
|
15 KAYCE LIPTAK |
TABER, AB |
|
16 KIM MEISE |
PRINCE GEORGE, BC |
|
17 KEELY ANNE STEINMAN |
WARBURG, AB |
|
18 CAMILLE WHITNEY |
TSUUTINA, AB |
|
19 TYLEE COOPER |
TABER, AB |
|
20 SANDRA MULVAHILL |
KAMLOOPS, BC |
|
21 DARIENE ANDROS |
WILLIAMS LAKE, BC |
|
22 KERSTIN MACGREGOR |
ATHABASCA, AB |
|
23 FRANCINE SCOZZAFAVA |
THORHILD, AB |
|
24 JADE KENNEY |
CANYON, TX |
|
|
|
|
EVENT :STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN MAY 22 2022 |
|
1 KANE SCOTT |
CONDOR, AB |
|
2 NOAH CALF ROBE |
LETHBRIDGE AB |
|
3 MARHSALL WILLIAMS |
STAVELY AB |
|
4 HAYDEN MACKAY |
CLARESHOLM, AB |
|
5 JHETT WHEELER |
SYLVAN LAKE, AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
MON MAY 23 2022 |
|
1 JESTIN JACKLIN |
PONOKA, AB |
|
2 TEAGHAN BERTAMINI |
ACME AB |
|
3 KAHL WASILOW |
MAPLE CREEK, SK |
|
4 NASH LOEWEN |
WINFIELD, AB |
|
5 GLEN ERICKSON |
SUNDRE, AB |
|
|
|
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SAT MAY 21 2022 |
|
1 KEENAN CRANE |
CARDSTON, AB |
|
BAILEE BENJAMIN |
CARDSTON, AB |
|
2 COY SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
LEVI SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
3 CHASE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
KELLY BUHLER |
BIG VALLEY, AB |
|
4 JACKSON BRAITHWAITE |
PONOKA, AB |
|
DEREK HADLAND |
BALDONNEL, BC |
|
5 BILLY POTTS |
BROCKET, AB |
|
JAY LOUIS |
VERNON BC |
|
6 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
KASH BONNETT |
PONOKA, AB |
|
7 STRAWS MILAN |
COCHRANE, AB |
|
BAILLIE MILAN |
COCHRANE, AB |
|
8 LEVI SIMPSON |
PONOKA, AB |
|
CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM, AB |
|
9 TATE SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
KAGEN SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
10 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
11 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE, AB |
|
CLINT BUHLER |
NANTON, AB |
|
12 CHAD KURTZ |
FORT SASK, AB |
|
BOBBY LOUIS |
VERNON, BC |
|
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN MAY 22 2022 |
|
1 BRETT BUSS |
PONOKA, AB |
|
DENIM ROSS |
BOTHA, AB |
|
2 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
CLINT WESTON |
FORT MACLEOD, AB |
|
3 RHETT HAVEROEN |
EDGERTON, AB |
|
WALKER GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
4 LUKE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
LANCE GORDON |
CROSSFIELD, AB |
|
5 LOGAN BONNETT |
PONOKA, AB |
|
KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
6 BEAU COOPER |
STETTLER, AB |
|
CHAD GULICK |
WETASKIWIN AB |
|
7 KODY POTTS |
BARRHEAD AB |
|
CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
8 CLAY MCNICHOL |
OKOTOKS, AB |
|
SPENCER RUTHERFORD |
MERRITT, BC |
|
9 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN, AB |
|
LOGAN CULLEN |
COURTENAY, BC |
|
10 RILEY WILSON |
CARDSTON, AB |
|
GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
MON MAY 23 2022 |
|
1 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
RILEY WARREN |
SUNDRE, AB |
|
2 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
STRAN SCHLOSSER |
NANTON, AB |
|
3 RILEY ROY |
MOSSLIEGH, AB |
|
JOEY ROMO II |
NANTON, AB |
|
4 NICK TEIXEIRA |
KAMLOOPS, BC |
|
JACE LAMBERT |
SAVONA, BC |
|
5 TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS, AB |
|
6 DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
7 PABLO ROBLES |
DONALDA, AB |
|
CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
8 KASPER ROY |
MOSSLEIGH, AB |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
9 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
EVAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
10 COLT CORNET |
BRANT, AB |
|
BRADEN BROST |
CONSUL, SK |
|
|
|
|
EVENT :LADIES BREAKAWAY ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SAT MAY 21 2022 |
|
1 QUINN LESLIE |
HIGH RIVER, AB |
|
2 SHAYA BIEVER |
CLARESHOLM, AB |
|
3 BOBBI HENDERSON |
ALIX, AB |
|
4 HARLEIGH HENDERSON |
ALIX, AB |
|
5 KENDAL PIERSON |
WARDLOW, AB |
|
6 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
7 KATELYN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
8 AUBREY ROSS |
BOTHA, AB |
|
9 BAILEY HINES |
MARWAYNE, AB |
|
10 BRITTAINY SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 2:00PM |
SUN MAY 22 2022 |
|
1 JESSIE ARMSTRONG |
BIG VALLEY, AB |
|
2 ROBYN ARMSTRONG |
BIG VALLEY, AB |
|
3 KASLHEY SEITZ |
HIGH RIVER, AB |
|
4 NATALIE ATWOOD |
CARDSTON, AB |
|
5 DARBY WILKINSON |
ARROWWOOD, AB |
|
6 TRACI AIPPERSPACH |
CARDSTON, AB |
|
7 RACHEL WARREN |
STETTLER AB |
|
8 KILEY SHADE |
CARDSTON, AB |
|
9 CAMMIE FOX |
CARDSTON, AB |
|
10 SHELBY SPIELMAN |
PONOKA, AB |
|
11 REATA SCHLOSSER |
NANTON, AB |
|
12 LAKOTA BIRD |
NANTON, AB |
|
13 JENNIFER CASEY |
MESA, WA |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
MON MAY 23 2022 |
|
1 JADE KENNEY |
CANYON, TX |
|
2 PAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
3 KAYCE LIPTAK |
TABER, AB |
|
4 MACY AUCLAIR |
PONOKA, AB |
|
5 RAYNE BRUISED HEAD |
STANDOFF, AB |
|
6 CHELSEA MOORE |
COCHRANE, AB |
|
7 TAYLOR-JANE GARDNER |
PONOKA AB |
|
8 CAITLYN WISWELL |
SPRING HILL, KS |
|
9 TAYLOR FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
10 KYLA GORDON |
CROSSFIELD, AB |
|
11 CORA ANN BORMAN |
BACKUS, MN |
|
12 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
13 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
|
|
|
|