EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 3:30PM |
FRI JUL 1 2022 |
|
1 LOGAN YOUNG |
TILLEY, AB |
OS W42 COMEBACK RED |
2 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD, AB |
OS 555 ROCKSTAR |
3 CHET JOHNSON |
DOUGLAS, WY |
OS 508 LUNATIC PARTY |
4 LUCAS MACZA |
HIGH RIVER, AB |
OS V34 VERY SURPRISED |
5 CORT SCHEER |
ELSMERE NE |
OS XW OLS TUBS MAGIC CARPET |
6 COLTON WARD |
THREE HILLS, AB |
OS 120 FAKE TAXI |
7 BRODIE ROESSLER |
FAIRVIEW, AB |
OS B-19 TINY DANCER |
8 TYREL ROBERTS |
CHARLIE LAKE, BC |
OS B9 CALICO GIRL |
RR |
|
OS 123 WHISKEY & ICE |
RR |
|
OS B8 OLS TUBS LITTLE MUFFIN |
PERFORMANCE: #2 5:00PM |
SAT JUL 2 2022 |
|
1 SAM KELTS |
STAVELY, AB |
OS Z11 CANADIAN TRIP |
2 DAWSON DAHM |
DUFFIELD, AB |
OS V40 I SEE LITTLE |
3 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
CS Z-54 ZANY HILLS |
4 SAWYER EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
OS 709 FENDER BENDER |
5 COLEMAN WATT |
BATTLEFORD, SK |
OS 703 COD LIVER |
6 COLT SMITH |
ALDERSYDE, AB |
CS C-78 COME ALONG |
7 BEN WICKHAM |
CALALA, NSW, AUS |
OS B222 HIGHLIGHT REEL |
8 JAKE HENRY |
WHEATLAND COUNTY, AB |
CS C-33 CRUEL ENEMY |
9 HUNTER SAWLEY |
FOX CREEK, AB |
OS 818 KT'S NOTEBOOK |
10 RILEY REGIER |
CORONATION, AB |
OS 88 REDLINE |
11 HAYDEN COLE |
CONDOR, AB |
CS A-65 ABSOLUTLY FEARLESS |
12 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
OS X11 CITY FIRE |
13 LACHLAN MILLER |
WARWICK, AUSTRALIA |
CS A-31 AEROSOL ROCKET |
14 NICHOLAS PATTERSON |
BLACKFALDS, AB |
CS D-27 DYNAMITE DELIGHT |
15 ALEX MEARNS |
DURONG, QLD, AUS |
CS B-64 BAD MATA |
16 JOSH DAVISON |
MILES CITY, MT |
CS A-7 AUTUMN BUBBLES |
17 KYLE WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
CS X-17 XULTED CHERRY |
RR |
|
CS D-83 DIRECT DELIVERY |
RR |
|
CS D-52 DECEMBER MONEY |
RR |
|
OS Z5 MAY SLIP |
|
|
|
EVENT :BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 3:30PM |
FRI JUL 1 2022 |
|
1 CHETT DEITZ |
MILO, AB |
O R24 LINE PRIDE |
2 COLE GOODINE |
CARBON, AB |
O 122 TURN BACK TIME |
3 TATE MACDONALD |
STRATHMORE, AB |
O L10 BUCKWHEAT |
4 JUSTIN RANDLE |
FORT VERMILION, AB |
O X9 |
5 ORIN LARSEN |
INGLIS, MB |
O V-9 VEE BAR NINE |
6 KODY LAMB |
SHERWOOD PARK, AB |
O X6 RENNEGADE REX |
7 CRUZ MCNULTY |
BIGGAR, SK |
O 723 ICY CREEK |
8 BLAKE LINK |
MAPLE CREEK, SK |
O S91 AMERICAN THUMPER |
9 JUSTIN MYERS |
RED DEER COUNTY AB |
O 72 MESSENGER |
10 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK, AB |
O Q180 PAINT BRUSH |
RR |
|
O C19 FREE SHIPPING |
RR |
|
O A52 AIM HIGH |
PERFORMANCE: #2 5:00PM |
SAT JUL 2 2022 |
|
1 LINDEN WOODS |
INNISFAIL, AB |
C Y-59 YOUNG CARMA |
2 DANNY VANDENAMEELE |
LANGENBURG, SK |
C B-73 BLASTING SAND |
3 TY TAYPOTAT |
NANTON, AB |
O W169 ZIP TIE |
4 STRAWBS JONES |
DUFFIELD, AB |
O 83 OPEN RANGE |
5 PASCAL ISABELLE |
MASCOUCHE QC |
O X91 AMERICAN CREEK |
6 JAKE PLOTTS |
DRAYTON VALLEY, AB |
C B-12 BIGTIMIN HOUSTON |
RR |
|
O V142 BLUE WINGS |
RR |
|
O C-61 WOUNDED BIRD |
|
|
|
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 3:30PM |
FRI JUL 1 2022 |
|
1 CHRIS YOUNG |
CLIVE AB |
OB 752 SELLIN DREAMS |
2 JACOB GARDNER |
FORT ST. JOHN |
OB F26 FAKE NEWS |
3 LONNIE PHILLIPS |
ELKO, BC |
OB 412 ALBERTA PREMIUM |
4 FABIAN DUECK |
DRAYTON VALLEY, AB |
OB 723 JACK'T |
5 COLE YOUNG |
PEACE RIVER, AB |
OB 622 SWEET JUSTICE |
6 KAYDUNN HENRY |
RAYMOND, AB |
OB 718 NO REGRETS |
7 COY ROBBINS |
CAMROSE, AB |
OB E59 SAM CROW |
8 JORRY HOLMES |
MERRITT, BC |
OB E30 BAT CHUTE CRAZY |
9 WESTON DAVIDSON |
STRONGFIELD, SK |
OB 609 HOLD TIGHT |
10 STEFAN TONITA |
SASKATOON, SK |
OB 385 BACK FLIP |
11 MARCOS GLORIA |
LEDUC, AB |
OB 5100 BILLY BIG RIGGER |
RR |
|
OB X9 BRAHMA BOOTS FIRM BELIEVER |
RR |
|
OB 708 2 GUNS |
PERFORMANCE: #2 5:00PM |
SAT JUL 2 2022 |
|
1 TANNER ENO |
CORONATION, AB |
OB E30 BAT CHUTE CRAZY |
2 ETHAN SCHULTZ |
WHEATLAND COUNTY, AB |
OB X9 BRAHMA BOOTS FIRM BELIEVER |
3 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
OB 723 JACK'T |
4 TYLER CRAIG |
CROSSFIELD, AB |
OB 412 ALBERTA PREMIUM |
5 NICK TETZ |
CALGARY, AB |
OB 701 SUGAR JACK |
6 WYATT GLEESON |
SUNDRE, AB |
OB 5100 BILLY BIG RIGGER |
7 MICHEAL OSTASHEK |
EDSON, AB |
OB E59 SAM CROW |
8 DAWSON SHANNON |
DRAYTON VALLEY, AB |
OB 609 HOLD TIGHT |
9 WYATT LAUGHLIN |
ROCKY VIEW COUNTY, AB |
OB 708 2 GUNS |
10 COOPER ZUR |
LUNDBRECK, AB |
OB 789 RICHIE BROTHERS ANDERSON RED |
11 CHANSE SWITZER |
HAZENMORE, SK |
OB 812 RITCHIE BROTHERS OUT WORK'EM |
12 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR, SK |
OB 813 WARNING SHOT |
13 CALLUM MILLER |
INNISFAIL, AB |
OB 718 NO REGRETS |
14 GRIFFIN SMELTZER |
CLARESHOLM AB |
OB 622 SWEET JUSTICE |
15 BLAKE SMITH |
ABBEY, SK |
OB 804 FIST CITY |
RR |
|
OB 385 BACK FLIP |
RR |
|
OB 752 SELLIN DREAMS |
RR |
|
OB F26 FAKE NEWS |
|
|
|
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 3:30PM |
FRI JUL 1 2022 |
|
1 WYATT HAYES |
GRANUM, AB |
|
2 RILEY WARREN |
SUNDRE, AB |
|
3 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
4 AUSTIN HINES |
MARWAYNE, AB |
|
5 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
6 MARK NEITZ |
STETTLER, AB |
|
7 MURRAY POLE |
ERSKINE, AB |
|
8 BLAIR BURK |
DURANT, OK |
|
9 BRUCE DUNHAM |
INDIAN HEAD, SK |
|
10 BRADLEY CHANCE HAYS |
BRISTOW, OK |
|
PERFORMANCE: #2 5:00PM |
SAT JUL 2 2022 |
|
1 BLAIR SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
2 JASON SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
3 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
4 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
5 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH, SK |
|
6 COLT CORNET |
BRANT, AB |
|
7 CLAY MCNICHOL |
OKOTOKS, AB |
|
8 LES FACCA |
ROCKYVIEW COUNTY, AB |
|
9 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
10 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
11 CODY BRETT |
SILVER VALLEY, AB |
|
12 KIRK ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
13 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 9:00 AM |
FRI JUL 1 2022 |
|
1 JB DAVIDSON |
BLUFFTON, AB |
|
2 QUINTON VAN STRATEN |
STETTLER, AB |
|
3 STRAN DUNHAM |
SOURIS, MB |
|
4 MICHAEL WHITEQUILLS |
CARDSTON, AB |
|
5 BRADEN BROST |
CONSUL, SK |
|
6 CHASE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
7 PABLO ROBLES |
DONALDA, AB |
|
8 GLEN HAMILTON |
DUNDURN, SK |
|
9 SPENCER MOULTON |
BLACKFOOT, ID |
|
10 CHAD GULICK |
WETASKIWIN, AB |
|
11 GARRET HUGHSON |
FOREMOST, AB |
|
12 SHAY STEWART |
CARNDUFF, SK |
|
13 VIRGIL POFFENROTH |
RISKE CREEK, BC |
|
14 TY LEISCHNER |
OLDS, AB |
|
15 JOSH EIRIKSON |
WATER VALLEY,AB |
|
16 MARK NUGENT |
WATER VALLEY, AB |
|
17 CLAY ELLIOTT |
NANTON, AB |
|
18 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
19 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
20 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
21 AARON MOSICKI |
WARBURG, AB |
|
22 DARREN DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
23 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
24 ERIK DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
25 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
26 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
27 TRAVIS ELLER |
HEDLEY, BC |
|
|
|
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 3:30PM |
FRI JUL 1 2022 |
|
1 TANNER TURCATO |
TABER, AB |
|
2 CASEY LAWES |
PROVOST, AB |
|
3 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE, SK |
|
4 LAYNE DELEMONT |
CARDSTON, AB |
|
5 RYAN SHUCKBURGH |
INNISFAIL, AB |
|
6 JACOB GARDNER |
FORT ST. JOHN |
|
7 BO ANDERSON |
WATERVALLEY AB |
|
8 LUCAS PARKER |
MARWAYNE, AB |
|
9 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA, AB |
|
10 HARLEY COLE |
OKOTOKS, AB |
|
11 FRANCOIS-PIER J GOUL |
WARDLOW, AB |
|
12 JAY MANY GREY HORSES |
STANDOFF, AB |
|
13 WALKER GUTHRIE |
PONOKA, AB |
|
14 CLAY GUTHRIE |
PONOKA, AB |
|
PERFORMANCE: #2 5:00PM |
SAT JUL 2 2022 |
|
1 EVAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
2 MATT FISHER |
EDWARDS, ON |
|
3 TIM KEMP |
MITCHELL ON |
|
4 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
5 ZANE MARCENKO |
ROCKGLEN, SK |
|
6 TY LIVINGSTONE |
NEW NORWAY, AB |
|
7 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
8 STRAWS MILAN |
COCHRANE, AB |
|
9 BAILLIE MILAN |
COCHRANE, AB |
|
10 COLTIN CRAWFORD |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
11 STEVEN GILBERT |
ENTWISTLE, AB |
|
12 DALLAS FRANK |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
13 DEREK FRANK |
SPRUCE GROVE, AB |
|
14 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
15 WILL STOVALL |
COLUMBUS, MT |
|
16 CODY CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 9:00 AM |
FRI JUL 1 2022 |
|
1 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
2 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
3 DAKOTA GIESBRECHT |
STANDOFF, AB |
|
4 KASH SHADE |
LETHBRIDGE, AB |
|
5 KAL KLOVANSKY |
EDGLEY, SK |
|
6 JUSTIN MILLER |
VIRDEN, MB |
|
7 DAVID BUTTERWICK |
BOTHA, AB |
|
8 JACE BLEIL |
ATHABASCA, AB |
|
9 PACEAN DELEEUW |
ATHABASCA, AB |
|
10 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
11 JONNY WEBB |
OKOTOKS, AB |
|
12 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
13 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
14 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
15 TYKE KIPP |
LAS CRUCES, NM, USA |
|
16 LOGAN KENLINE |
PENROSE, CO, USA |
|
17 WYATT JURNEY |
LAS CRUCES, NM |
|
18 JASON THOMAS |
BENTON, AR |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 3:30PM |
FRI JUL 1 2022 |
|
1 DENTON ARGENT |
CREMONA, AB |
|
2 DIXON TATTRIE |
YOUNGSTOWN, AB |
|
3 JAX MESTON |
TEES, AB |
|
4 COLTON WARD |
THREE HILLS, AB |
|
5 BLAIN PENGELLY |
CAROLINE, AB |
|
6 DEVON HAY |
WILDWOOD, AB |
|
7 COLTON POWELL |
INNISFAIL , AB |
|
8 BRODIE ROESSLER |
FAIRVIEW, AB |
|
9 TYREL ROBERTS |
CHARLIE LAKE, BC |
|
10 JACE THOMPSON |
TOMAHAWK, AB |
|
11 CACHE SCHELLENBERG |
COCHRANE, AB |
|
12 RYAN-SPUR REID |
SAVONA BC |
|
PERFORMANCE: #2 5:00PM |
SAT JUL 2 2022 |
|
1 JARET COOPER |
VERNON, BC |
|
2 DYLAN YOUNG |
STURGEON COUNTY, AB |
|
3 HAYLE LUEDERS |
SHERWOOD PARK, AB |
|
4 COLTON BRODERSON |
COALDALE, AB |
|
5 CARTER UDAL |
MAPLE CREEK, SK |
|
6 BRILEY SCOTT |
SUNDRE, AB |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 3:30PM |
FRI JUL 1 2022 |
|
1 JACKSON STANNARD |
RED DEER COUNTY, AB |
|
PERFORMANCE: #2 5:00PM |
SAT JUL 2 2022 |
|
1 AUSTIN BRODERSON |
TURIN, AB |
|
2 BRODIE MOLDOWAN |
SALMON ARM, BC |
|
|
|
|
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 3:30PM |
FRI JUL 1 2022 |
|
1 JAYDEN WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
2 KAYCE LIPTAK |
TABER, AB |
|
3 BAYLEIGH CHOATE |
FORT WORTH, TX, USA |
|
4 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS, AB |
|
5 RENE LECLERCQ |
CLIVE, AB |
|
6 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
7 DIANE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
8 STACEY RUZICKA |
BLUFFTON, AB |
|
9 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
10 FARRAH FOGG |
SHEHO, SK |
|
11 CHRISTINE DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
PERFORMANCE: #2 5:00PM |
SAT JUL 2 2022 |
|
1 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
2 CRANNA ROBERTS |
RED DEER COUNTY, AB |
|
3 MARCI LAYE |
BASHAW, AB |
|
4 LISA ZACHODA |
OKOTOKS, AB |
|
5 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
6 TAYLOR MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
7 JENNIFER NEUDORF |
GRANDE PRAIRIE, AB |
|
8 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
9 VANESSA SALISBURY |
CLARESHOLM, AB |
|
10 RUSTY RAE WOODWARD |
WAINWRIGHT, AB |
|
11 DONA KAY RULE |
MINCO, OK, USA |
|
12 WENDA JOHNSON |
PAWHUSKA, OK, USA |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 9:00 AM |
FRI JUL 1 2022 |
|
1 LAKOTA BIRD |
NANTON, AB |
|
2 KENNEDY SMITH |
RIMBEY, AB |
|
3 TRISTAN JOHNER |
MAYERTHORPE, AB |
|
4 TAYLOR ELLER |
HEDLEY, BC |
|
5 SHALAYNE LEWIS |
VERNON, BC |
|
6 JOLEEN DOWNEY |
SAVONA, BC |
|
7 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
8 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
9 REATA SCHLOSSER |
NANTON, AB |
|
10 SHAYNA WEIR |
PONOKA, AB |
|
11 BROOKE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
12 LANE WILLS |
POUCE COUPE, BC |
|
13 SKYLER MANTLER |
DEWINTON AB |
|
14 SHAYLEE MCMANN |
DONALDA, AB |
|
15 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA, AB |
|
16 KERILEE NOVAL |
TURNER VALLEY, AB |
|
17 AIMEE CRIPPS |
PRINCETON BC |
|
18 BERTINA OLAFSON |
HUDSON BAY, SK |
|
19 DEBBIE KNUDSEN |
STRATHMORE, AB |
|
20 LYRIC STRZEPEK |
ARDMORE, AB |
|
21 RYLEE MCKENZIE |
ST PAUL, AB |
|
22 BLAKE MOLLE |
CHAUVIN, AB |
|
23 TRACI MACDONALD |
ERSKINE, AB |
|
24 SONYA DODGINGHORSE |
TSUUTINA, AB |
|
25 CAYDA DODGINGHORSE |
TSUUT'INA, AB |
|
26 ALICIA UDALL |
TABER AB |
|
27 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND, AB |
|
28 KENDRA EDEY |
NANTON, AB |
|
29 KERRY MAYNES |
MAPLE CREEK, SK |
|
30 NINA SMITH |
PINCHER CREEK, AB |
|
31 CARLEE JO EDGE |
COCHRANE, AB |
|
32 KARLI COWIE |
MANKOTA, SK |
|
33 CHEYENNE KLEPPER |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
34 ANGELA TAPP |
REGINA, SK |
|
35 KAYLEY ANDERSON |
MINBURN, AB |
|
36 TYLEE COOPER |
TABER, AB |
|
37 RYLEE WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
38 CHELSEY FINKBEINER |
MEDICINE HAT, AB |
|
39 AMY NAISMITH |
BRANT, AB |
|
40 HAILEY GAGNE |
SPARWOOD, BC |
|
41 MARCI POWELL |
STETTLER, AB |
|
42 CASSIDY ANDERSON |
WATERVALLEY,AB |
|
43 ROSE PEROZAK |
CLARESHOLM, AB |
|
44 TRISTA-RAE WILSON |
LLOYDMINSTER, SK |
|
45 MICHELE PANKIW |
CALGARY, AB |
|
46 CAMILLE WHITNEY |
TSUUTINA, AB |
|
47 KEELY ANNE STEINMAN |
SHERWOOD PARK AB |
|
48 SHELBY WICKSON |
SUNDRE, AB |
|
49 CASSIDY SMITH |
INNISFAIL, AB |
|
50 MEGHAN GULLIVER |
CARSELAND, AB |
|
51 EDESSE DESCOTEAUX |
WARDLOW, AB |
|
52 JANAE WILSON |
MAPLE CREEK, SK |
|
53 RENIE SCHNITZLER |
VANSCOY, SK |
|
54 LILY WILSON |
MAPLE CREEK, SK |
|
55 KAMRYN GERVAIS |
OKOTOKS, AB |
|
56 JOCELYN WILSON |
MAPLE CREEK, SK |
|
57 JORDYN TRESSIDER |
ROCKY VIEW COUNTY, AB |
|
58 DANIELLE TRESIDDER |
CALGARY, AB |
|
59 JESSA GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
60 BERKELEY HOLM |
CLARESHOLM, AB |
|
61 KATIE JACKSON |
MILLARVILLE, AB |
|
62 AMANDA HOLMBERG |
COCHRANE, AB |
|
63 ASHLYN CAMPBELL |
OLDS AB |
|
64 JESSICA ANDERSON |
PONOKA, AB |
|
65 MADYSON HAGAN |
ALSIKE, AB |
|
66 ANDREA FOX |
THORSBY, AB |
|
67 BRITTNEY BARR |
PONOKA, AB |
|
68 MONIQUE MAKILA |
RED DEER COUNTY, AB |
|
69 DIANE SEWELL |
SUNDRE, AB |
|
70 JENNIFER HEWKO |
SEXSMITH AB |
|
71 CORINA DIXON |
LACOMBE, AB |
|
72 PAMELA PURVES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
73 BAILEE STANTON |
ROCKVIEW COUNTY, AB |
|
74 DAYNA SEWELL |
SUNDRE, AB |
|
75 JALAINE HENRY |
RIMBEY, AB |
|
76 HALLE BEDWELL |
STREAMSTOWN, AB |
|
77 JENNA O'REILLY |
MILLARVILLE, AB |
|
78 KARI BURTON |
COCHRANE, AB |
|
79 ASHTYN WALD |
GRIMSHAW, AB |
|
80 CARLY CHRISTIANSON |
NEW NORWAY, AB |
|
81 CELESTE MONTPELLIER |
STETTLER, AB |
|
82 KARLI HAEBERLE |
VIKING, AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 3:30PM |
FRI JUL 1 2022 |
|
1 LEVI ROBBINS |
STROME, AB |
|
2 TEAGHAN BERTAMINI |
ACME AB |
|
3 KANE SCOTT |
CONDOR, AB |
|
4 CHASE SKENE |
PRINCE ALBERT, AK |
|
5 GLEN ERICKSON |
SUNDRE, AB |
|
6 MASON HAMILTON |
BEAVERLODGE, AB |
|
7 KAYDEN BUDDE |
COUNTY OF GRANDE PRAIRIE |
|
8 TY MCCARTNEY |
SUNDRE, AB |
|
9 ELIJAH BIGCHILD |
ROCKY MOUNTAIN HOUSE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 5:00PM |
SAT JUL 2 2022 |
|
1 HUNTER SIPPOLA |
CARDSTON, AB |
|
2 NASH LOEWEN |
WINFIELD, AB |
|
3 JHETT WHEELER |
SYLVAN LAKE, AB |
|
4 JESTIN JACKLIN |
PONOKA, AB |
|
5 WESTEN WADE |
ECKVILLE , AB |
|
6 MARSHALL WILLIAMS |
STAVELY AB |
|
7 HAYDEN MACKAY |
CLARESHOLM, AB |
|
8 COLT HILLIS |
LLOYDMINSTER, SK |
|
9 NOAH CALF ROBE |
LETHBRIDGE, AB |
|
10 KAHL WASILOW |
MAPLE CREEK, SK |
|
11 LUCAS OZIRNEY |
GRENFELL, SK |
|
12 BRODI BEASLEY |
PATRICIA, AB |
|
13 HAYDEN MULVEY |
BROOKS, AB |
|
|
|
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 3:30PM |
FRI JUL 1 2022 |
|
1 TEL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
THOMAS KAISER |
BRETON, AB |
|
2 TRISTAN WILLIAMS |
PONOKA, AB |
|
JEFF DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
3 JAY CRAWLER |
MORLEY AB |
|
JAKE CRAWLER |
MORLEY, AB |
|
4 JACKSON LOUIS |
VERNON, BC |
|
ELLIOTT BENJAMIN |
MORLEY AB |
|
5 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN, AB |
|
KELLY BUHLER |
BIG VALLEY, AB |
|
6 WYATT HAYES |
GRANUM, AB |
|
LOCHLAN CHRISTIANSON |
NANTON, AB |
|
7 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
RILEY WARREN |
SUNDRE, AB |
|
8 GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
RILEY WILSON |
CARDSTON, AB |
|
9 TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
TEE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
10 CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM, AB |
|
TRAVIS SPEER |
BLUE RIDGE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 5:00PM |
SAT JUL 2 2022 |
|
1 LANCE GORDON |
CROSSFIELD, AB |
|
LUKE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
2 DON DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN, AB |
|
3 RHETT HAVEROEN |
EDGERTON, AB |
|
WALKER GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
4 TATE SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
KAGEN SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
5 LEVI SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
KYLE WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
|
6 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH, SK |
|
LOGAN CULLEN |
COURTENAY, BC |
|
7 SAWYER EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
|
WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
|
8 KODY POTTS |
BARRHEAD, AB |
|
BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
9 DEVIN WIGEMYR |
BROOKS, AB |
|
TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
10 JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT, AB |
|
11 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE, AB |
|
CLINT BUHLER |
NANTON, AB |
|
12 BRETT BUSS |
PONOKA, AB |
|
DENIM ROSS |
BOTHA, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #3 9:00 AM |
FRI JUL 1 2022 |
|
1 ASHTON LEHMANN |
PAYNTON, SK |
|
SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
2 CALEB MOHL |
HANNA, AB |
|
CODY ALLISON |
POLLOCKVILLE, AB |
|
3 KENT DRAKE |
MOOSE JAW, SK |
|
KAVIS DRAKE |
MOOSE JAW, SK |
|
4 BILLY POTTS |
BROCKET, AB |
|
JAY LOUIS |
VERNON BC |
|
5 LARREN BLAKE |
HANNA, AB |
|
DOUG NOTT |
OKOTOKS, AB |
|
6 BRADEN BROST |
CONSUL, SK |
|
RYLAN BROST |
CONSUL, SK |
|
7 CHASE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
STRAN POLLITT |
ECKVILLE, AB |
|
8 TAYLOR WUDRICH |
BOW ISLAND, AB |
|
CLINT SCHREINER |
MEDICINE HAT, AB |
|
9 PABLO ROBLES |
DONALDA, AB |
|
ARMANDO BARRERA |
MEXICO |
|
10 BOBBY LOUIS |
VERNON, BC |
|
DANIEL KAISER |
BRETON, AB |
|
11 JACKSON BRAITHWAITE |
PONOKA, AB |
|
DEREK HADLAND |
BALDONNEL, BC |
|
12 CLAY MCNICHOL |
OKOTOKS, AB |
|
SPENCER RUTHERFORD |
MERRITT, BC |
|
13 KASPER ROY |
MOSSLEIGH, AB |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
14 TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
15 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
16 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA, AB |
|
17 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
KASH BONNETT |
PONOKA, AB |
|
|
|
|
|