|
CANADIAN PROFESSIONAL RODEO ASSOCIATION
|
EVENT DRAW FOR WAINWRIGHT STAMPEDE
Wainwright, AB
-
Finning Pro Tour Rodeo -
June 20-23, 2019
|
|
* Return to main Event Approval page |
EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THR JUN 20 2019 |
|
1 CHET JOHNSON |
DOUGLAS, WY |
CS Y-51 YAKIMA WARRIOR |
2 CORT SCHEER |
ELSMERE NE |
CS Z-24 ZORTA PROUD |
3 TYLER CORRINGTON |
HASTINGS MN |
CS S-91 SHOSHONE MOUNTAIN |
4 JAKE FINLAY |
GOODWELL, OK |
CS W-80 WARPED LOGIC |
5 PRESTON BURR |
STRATFORD, TX |
CS Y-24 YO YO MARBLE |
6 DAWSON DAHM |
DUFFIELD, AB |
CS W-74 WEARY JOE |
7 ZEKE THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
CS Y-37 YODELLING HILLS |
8 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE, BC |
CS Y-8 YUPPIE BUBBLES |
9 DAWSON HAY |
WILDWOOD, AB |
CS A-17 ARTIC PLUM |
10 BRODY CRESS |
HILLSDALE, WY |
CS A-4 ABSENT SOOT |
RR |
|
CS S-15 SERGEANT WHITNEY |
RR |
|
CS X-77 XEMPLARY BUBBLES |
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI JUN 21 2019 |
|
1 PRESTON KAFKA |
FREEDOM, OK |
JDS 70 PATCHES |
2 RICKY WARREN |
BIG VALLEY, AB |
JDS 6 STIX |
3 SAGE NEWMAN |
MELSTONE, MT |
JDS 2L SONORA |
4 JAKE BURWASH |
NANTON, AB |
VS 074 KINKY KARA |
5 DUSTIN FLUNDRA |
PINCHER CREEK, AB |
VS 2 APACHE TRAIL |
6 CALL MARR |
TWIN BUTTE, AB |
JDS 242 TOOL TIME |
7 LANE CUST |
ARDMORE, AB |
PTS 616 FLIGHT RISK |
8 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
JDS 813 HOBO JUNCTION |
9 NICHOLAS PATTERSON |
BLACKFALDS, AB |
JDS 37 MOJO NIXON |
RR |
|
VS 21 PAINTED SAINT |
RR |
|
VS 046 CORKY EMOTIONS |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 LOGAN HAY |
WILDWOOD AB |
BS 26 GONE FISHING |
2 BEN ANDERSEN |
ECKVILLE, AB |
BS 711 RUBELS |
3 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
BS 19 GIVE OR TAKE |
4 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
OS 88 RED LINE |
5 JOHNNY ESPELAND |
SHERWOOD PARK, AB |
OS B9 CALICO GIRL |
6 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK, AB |
OS 818 KT'S NOTEBOOK |
7 CHASE BROOKS |
ANACONDA, MT |
BS 734 SECOND THOUGHTS |
8 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD, AB |
OS Z5 MAY SLIP |
9 COLT SMITH |
ALDERSYDE, AB |
BS 204 BATTER UP |
RR |
|
BS 29 SASSY SPURS |
RR |
|
OS 709 FENDER BENDER |
PERFORMANCE: #4 9:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 TAYGEN SCHUELKE |
NEWELL, SD |
VS 046 CORKY EMOTIONS |
2 KASH DEAL |
DUPREE, SD |
PTS 231 BROKEN HALO |
3 TATE THYBO |
BELLE FOURCHE, SD |
DUS S66 BIG BOOTY JUDY |
4 CHUCK SCHMIDT |
KELDRON, SD |
PTS 867 ANOTHER BROTHER |
5 DUSTY HAUSAUER |
DICKINSON, ND |
DUS R125 TWISTED SISTER |
6 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY, AB |
VS 2 APACHE TRAIL |
7 TYREL LARSEN |
INGLIS, MB |
PTS 135 SPLIT DECISION |
8 JUSTIN BERG |
CAMROSE, AB |
PTS 808 DESTINY |
RR |
|
VS 21 PAINTED SAINT |
RR |
|
VS 9 VEGAS |
|
|
|
EVENT :BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THR JUN 20 2019 |
|
1 KODY LAMB |
SHERWOOD PARK, AB |
C S-45 SATURN ROCKET |
2 SPUR LACASSE |
Calgary, AB |
C A-74 ARCADIC JOE |
3 PASCAL ISABELLE |
OKOTOKS, AB |
C W-34 WANAKA ROCKET |
4 DANIEL JONES |
DUFFIELD, AB |
C Y-59 YOUNG CARMA |
5 TY TAYPOTAT |
REGINA, SK |
C A-65 ABSOLUTELY FEARLESS |
6 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK, AB |
C U-8 UVID BUBBLES |
7 GAVIN DEROSE |
KAMLOOPS, BC |
C A-66 ALERT WARRIOR |
RR |
|
C X-38 XPRESS DELIVERY |
RR |
|
C X-40 XCEPTIONAL MARGARITA |
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI JUN 21 2019 |
|
1 KY MARSHALL |
BOWDEN, AB |
JD 724 MACKINAW |
2 DYLAN BILTON |
RED DEER COUNTY, AB |
V 053 ONE MORE REASON |
3 JAKE VOLD |
AIRDRIE, AB |
PT 906 THUMBS UP |
4 COLIN ADAMS |
DELORAINE, MB |
JD 014 TWEETY BIRD |
5 LINDEN WOODS |
HIGH RIVER, AB |
JD 213 BLUE BANANAS |
6 COLE JAMIESON |
RED DEER, AB |
JD 601 HOGAN'S HERO |
7 TATE HARTELL-MACDONA |
STRATHMORE, AB |
JD 223 MULBERRY HILL |
RR |
|
PT 968 HOLY SMOKE |
RR |
|
V 555 SHIFTING SANDS |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 DENNY PHIPPS |
COCHRANE, AB |
DR 1 DOCTOR THROUGH CRES |
2 CLINT LAYE |
CADOGAN, AB |
O 41 RIVER REFLECTION |
3 CONNOR HAMILTON |
CALGARY, AB |
B 313 MAYHEM |
4 JACOB STEMO |
BASHAW, AB |
O W169 OLS TUBS ZIP TIE |
5 RC LANDINGHAM |
HAT CREEK, CA |
O J2 AWKWARD TODD |
6 LUKE CREASY |
BROWNFIELD, AB |
B LT88 WHISKY BENT |
7 TRAVIS HEEB |
LESTOCK, SK |
B 45 BONANZA |
RR |
|
B 01 MR MAJOR |
RR |
|
O X91 AMERICAN CREEK |
RR |
|
B 0 MOON LIGHT CRUSH |
PERFORMANCE: #4 9:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 ORIN LARSEN |
INGLIS, MB |
V 29 SHEER ICE |
2 SETH HARDWICK |
RANCHESTER, WY |
PT 307 SNAP CHAT |
3 CALEB BENNETT |
TREMONTON , UT |
PT 200 SWEET NOTHING |
4 RICHMOND CHAMPION |
DUBLIN, TX |
PT 206 YESTERDAY'S WINE |
5 DANTAN BERTSCH |
EASTEND, SK |
V N46 FALLEN TIMBER |
6 WYATT MAINES |
MAPLE CREEK, SK |
V 971 THE RITZ |
RR |
|
PT 347 BITCOIN |
RR |
|
V 555 SHIFTING SANDS |
|
|
|
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THR JUN 20 2019 |
|
1 SHANE PETERS |
DELBURNE, AB |
VB 403 RIPPED AT THE SEAMS |
2 LUKE GEE |
STANFORD, MT |
VB 399 FLASH FORWARD |
3 ARDIE MAIER |
TIMBER LAKE, SD |
VB 545 TIMBER JAM |
4 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
VB -410 PLAYING CHICKEN |
5 AUSTIN NASH |
ECKVILLE, AB |
VB 42 BAJA MIDNIGHT |
6 ZANE LAMBERT |
PONOKA, AB |
VB 411 GREY TOWER III |
7 EDGAR DURAZO |
MOCTEZUMA,SONORA MS |
VB 522 VERTIGO SPY |
8 MARCOS GLORIA |
EDMONTON, AB |
VB 540 RICO |
9 WADE MARSHALL |
NEW ZEALAND |
VB 414 STRONG ARM |
10 WACEY FINKBEINER |
MEDICINE HAT, AB |
VB 408 GREY EYES |
11 CHRIS YOUNG |
HOLDEN, AB |
VB -403 CORONA LIGHT |
RR |
|
VB 501 COME ON OVER |
RR |
|
VB 401 ONE FOR THE MONEY |
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI JUN 21 2019 |
|
1 SAGE KIMZEY |
STRONGCITY, OK |
VB 225 BIG TYMER |
2 TYLER BINGHAM |
HONEYVILE, UT |
VB 366 ALL ACCESS |
3 TREY KIMZEY |
STRONG CITY, OK |
VB -300 WHITE TIE |
4 TY ELLIS |
SONNINGDALE, SK |
VB 174 BLOW ME AWAY |
5 JB MOEN |
ELROSE, SK |
VB 266 MR. LEGIT |
6 JOSH FROST |
RANDLETT, UT |
VB V41 TWISTED |
7 BILLY WEST |
CADOGAN, AB |
VB -206 CORONA TIME |
8 TIMOTHY LIPSETT |
LUMSDEN, SK |
VB +212 MISH MASH |
9 CODY LEE COVERCHUK |
MEADOWLAKE, SK |
VB 398 VJV WHISKEY HAND |
10 WYATT GLEESON |
SUNDRE, AB |
VB Z1 UP TOWN FUNK |
11 MICHEAL OSTASHEK |
EDSON, AB |
VB 008 HEAVENS BASEMENT |
RR |
|
VB Z3 SOUTHERN HEAT |
RR |
|
VB 34 APPLAUSE |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 CODY FLOYD |
TROCHU, AB |
OB 023 CASE CLOSED |
2 DAYLON SWEARINGEN |
ROCHELLE, GA |
OB 421S SHOWER N A SHAVE |
3 KYLE PRIMEAU |
GWYNNE, AB |
OB 131 OLS TUBS SWEAT 'N REGRET |
4 KYLE BROWN |
DIDSBURY AB |
OB 116 CHIP SHOT |
5 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK, SK |
OB 227 PINK PANTHER |
6 JORDAN HANSEN |
PONOKA, AB |
OB 374 HARD ROCK |
7 JERETT NASH |
ECKVILLE, AB |
OB 234 STAND BACK |
8 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR, SK |
OB 402 EZ TO LOVE |
9 RON HUNT |
NANTON, AB |
OB 039 DIRTY STEVE |
10 COOPER ZUR |
LUNDBRECK, AB |
OB 22 DAN THE MAN |
RR |
|
OB A22 DILLAGAF |
RR |
|
OB 553 SOUTHERN TRESPASS |
PERFORMANCE: #4 9:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 DAKOTA LOUIS |
BROWNING, MT |
VB 303 PAPAS ROCK STAR |
2 CAMERON BROWN |
DIDSBURY, AB |
VB 020 CROOKED NOSE |
3 ROSCOE JARBOE |
NEW PLYMOUTH, ID |
VB 408 GREY EYES |
4 BRADY PORTENIER |
CALDWELL, ID |
VB -403 CORONA LIGHT |
5 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK, AB |
VB 035 SHEEP CREEK |
6 JEFF ASKEY |
EUSTACE, TX |
VB 366 ALL ACCESS |
7 BAYLE WORDEN |
COOPER, TX |
VB Z1 UP TOWN FUNK |
8 TREY BENTON |
HUNTSVILLE, TX |
VB Z3 SOUTHERN HEAT |
9 STEVEN WOOLSEY |
PAYSON UT |
VB 295 ALL GOLD EVERYTHING |
10 KLAYTON LAKEVOLD |
PROVOST, AB |
VB -410 PLAYING CHICKEN |
RR |
|
VB 403 RIPPED AT THE SEAMS |
RR |
|
VB 42 BAJA MIDNIGHT |
|
|
|
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THR JUN 20 2019 |
|
1 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
2 BLANE COX |
CAMERON, TX |
|
3 CLAYTON COLLMORGEN |
LUFKIN, TX |
|
4 SHANE HANCHEY |
SULPHUR, LA |
|
5 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
6 MURRAY POLE |
ERSKINE, AB |
|
7 RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
8 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
9 CADE SWOR |
CHICO, TX |
|
10 REESE RIEMER |
STINNETT, TX |
|
11 COOPER MARTIN |
ALMA, KS |
|
12 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI JUN 21 2019 |
|
1 LANE LIVINGSTON |
SEYMOUR, TX |
|
2 CODY MCCARTNEY |
OTTAWA LAKE, MI |
|
3 CADDO LEWALLEN |
MORRISON, OK |
|
4 BLAKE ASH |
AURORA, MO |
|
5 CHAD JOHNSON |
DEL BONITA, AB |
|
6 CODY ROOD |
BENGOUGH, SK |
|
7 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
8 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS, AB |
|
9 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
10 KIRK ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
11 CHAD GULICK |
WETASKIWIN, AB |
|
12 WYATT HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 TUF COOPER |
DECATUR, TX |
|
2 CORY SOLOMON |
PRAIRIE VIEW, TX |
|
3 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
4 KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
5 TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
6 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
7 LES FACCA |
COCHRANE, AB |
|
8 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
9 SHAY KELLER |
ROCKGLEN, SK |
|
10 DARREN DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
11 ERIK DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
12 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
PERFORMANCE: #4 9:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 AARON MOSICKI |
WARBURG, AB |
|
2 TYLER LEISCHNER |
OLDS, AB |
|
3 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
4 CODY BRETT |
SILVER VALLEY, AB |
|
5 JASON SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
6 JUSTIN BRINKERHOFF |
CORINNE, UT |
|
7 RYAN JARRETT |
COMANCHE, OK |
|
8 QUAY HOWARD |
CANYON, TX |
|
9 BO PICKETT |
CALDWELL, ID |
|
10 MATT SHIOZAWA |
CHUBBUCK, ID |
|
11 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA,AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AM |
THR JUN 20 2019 |
|
1 SHAWN MILLER |
DALEMEAD, AB |
|
2 TYLER PRCIN |
ALVORD, TX |
|
3 MARTY YATES |
STEPHENVILLE, TX |
|
4 JOSH EIRIKSON |
PINCHER CREEK, AB |
|
5 LUKE JEFFRIES |
MARICOPA, AZ |
|
6 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
7 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
8 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
9 LOGAN HOFER |
MAGRATH, AB |
|
10 JAY HOLLABAUGH |
STEPHENVILLE, TX |
|
11 TYLER MILLIGAN |
STEPHENVILLE, TX |
|
12 TIMBER MOORE |
AUBREY, TX |
|
13 BLAIR SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
14 HAVEN MEGED |
MILES CITY, MT |
|
15 CODY CRAIG |
WENDELL, ID |
|
16 JAKE PRATT |
ELLENSBURG, WA |
|
17 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA, AB |
|
18 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY, AB |
|
19 TRENTON SMITH |
BIGFOOT, TX |
|
20 TY HARRIS |
SAN ANGELO, TX |
|
21 TAYLOR SANTOS |
CRESTON, CA |
|
22 STETSON VEST |
CHILDRESS TX |
|
23 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
24 MARK NUGENT |
WATER VALLEY, AB |
|
25 VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
26 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
27 SCOT MEEKS |
ROCKY VIEW COUNTY, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #6 8:00AM |
WED JUNE 19TH2019 |
|
1 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA,AB |
|
2 MATT SHIOZAWA |
CHUBBUCK, ID |
|
3 BO PICKETT |
CALDWELL, ID |
|
4 QUAY HOWARD |
CANYON, TX |
|
5 RYAN JARRETT |
COMANCHE, OK |
|
6 JUSTIN BRINKERHOFF |
CORINNE, UT |
|
7 JASON SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
8 CODY BRETT |
SILVER VALLEY, AB |
|
9 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
10 TYLER LEISCHNER |
OLDS, AB |
|
11 AARON MOSICKI |
WARBURG, AB |
|
12 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
13 ERIK DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
14 DARREN DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
15 SHAY KELLER |
ROCKGLEN, SK |
|
16 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
17 LES FACCA |
COCHRANE, AB |
|
18 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
19 TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
20 KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
21 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
22 CORY SOLOMON |
PRAIRIE VIEW, TX |
|
23 TUF COOPER |
DECATUR, TX |
|
24 WYATT HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
25 CHAD GULICK |
WETASKIWIN, AB |
|
26 KIRK ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
27 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
28 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS, AB |
|
29 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
30 CODY ROOD |
BENGOUGH, SK |
|
31 CHAD JOHNSON |
DEL BONITA, AB |
|
32 BLAKE ASH |
AURORA, MO |
|
33 CADDO LEWALLEN |
MORRISON, OK |
|
34 CODY MCCARTNEY |
OTTAWA LAKE, MI |
|
35 LANE LIVINGSTON |
SEYMOUR, TX |
|
36 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
37 COOPER MARTIN |
ALMA, KS |
|
38 REESE RIEMER |
STINNETT, TX |
|
39 CADE SWOR |
CHICO, TX |
|
40 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
41 RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
42 MURRAY POLE |
ERSKINE, AB |
|
43 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
44 SHANE HANCHEY |
SULPHUR, LA |
|
45 CLAYTON COLLMORGEN |
LUFKIN, TX |
|
46 BLANE COX |
CAMERON, TX |
|
47 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
48 SCOT MEEKS |
ROCKY VIEW COUNTY, AB |
|
49 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
50 VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
51 MARK NUGENT |
WATER VALLEY, AB |
|
52 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
53 STETSON VEST |
CHILDRESS TX |
|
54 TAYLOR SANTOS |
CRESTON, CA |
|
55 TY HARRIS |
SAN ANGELO, TX |
|
56 TRENTON SMITH |
BIGFOOT, TX |
|
57 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY, AB |
|
58 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA, AB |
|
59 JAKE PRATT |
ELLENSBURG, WA |
|
60 CODY CRAIG |
WENDELL, ID |
|
61 HAVEN MEGED |
MILES CITY, MT |
|
62 BLAIR SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
63 TIMBER MOORE |
AUBREY, TX |
|
64 TYLER MILLIGAN |
STEPHENVILLE, TX |
|
65 JAY HOLLABAUGH |
STEPHENVILLE, TX |
|
66 LOGAN HOFER |
MAGRATH, AB |
|
67 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
68 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
69 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
70 LUKE JEFFRIES |
MARICOPA, AZ |
|
71 JOSH EIRIKSON |
PINCHER CREEK, AB |
|
72 MARTY YATES |
STEPHENVILLE, TX |
|
73 TYLER PRCIN |
ALVORD, TX |
|
74 SHAWN MILLER |
DALEMEAD, AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THR JUN 20 2019 |
|
1 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
2 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
3 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
4 EVAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
5 RYAN SHUCKBURGH |
INNISFAIL, AB |
|
6 TYLER WILKINSON |
KINUSO, AB |
|
7 DALLAS FRANK |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
8 DEREK FRANK |
STONY PLAIN, AB |
|
9 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
|
10 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
11 LUKE GEE |
STANFORD, MT |
|
12 WILL STOVALL |
COLUMBUS, MT |
|
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI JUN 21 2019 |
|
1 STEVEN GILBERT |
ENTWISTLE, AB |
|
2 JUSTIN KIMSEY |
KENNEWICK, WA |
|
3 JESSE BROWN |
BAKER CITY, OR |
|
4 MIKE MCGINN |
HAINES, OR |
|
5 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY, AB |
|
6 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
7 LUKE SIMONIN |
NARAMATA, BC |
|
8 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
9 STRAWS MILAN |
COCHRANE, AB |
|
10 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA, AB |
|
11 TY MASON |
SPRUCEGROVE, AB |
|
12 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE, AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
2 GLEN ALLEN NASH |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
3 LOGAN KAUTZ |
PONOKA, AB |
|
4 KODY DOLLERY |
CALDWELL, TX |
|
5 BRENDAN LAYE |
CONSORT, AB |
|
6 BAILLIE MILAN |
COCHRANE, AB |
|
7 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
8 BLAKE KNOWLES |
HEPPNER, OR |
|
9 CODY CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
10 JACOB EDLER |
STATE CENTER, IA |
|
11 HUNTER CURE |
HOLLIDAY, TX |
|
12 LUCAS PARKER |
MARWAYNE, AB |
|
PERFORMANCE: #4 9:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 CHAD ANDERSON |
ENTWISTLE, AB |
|
2 CLAY GUTHRIE |
PONOKA, AB |
|
3 JORDY GUZE |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
4 TRAVIS MUNRO |
TUGASKE, SK |
|
5 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
6 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE, SK |
|
7 MATT MAILER |
BOTHA, AB |
|
8 BEN RAMEY |
PONOKA, AB |
|
9 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
10 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
11 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AM |
THR JUN 20 2019 |
|
1 JAY MANY GREY HORSES |
STANDOFF, AB |
|
2 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
3 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
4 TRYGVE PUGH |
PONOKA, AB |
|
5 BRIDGER CHAMBERS |
STEVENSVILLE, MT |
|
6 HARLEY COLE |
OKOTOKS, AB |
|
7 TANNER MILAN |
COCHRANE, AB |
|
8 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
9 JONNY WEBB |
OKOTOKS, AB |
|
10 CODY CABRAL |
HILO, HAWAII |
|
11 JUAN ALCAZAR |
OKEECHOBEE, FL |
|
12 JASON THOMAS |
BENTON, AR |
|
13 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN AB |
|
14 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
15 TY MILLER |
WAINWRIGHT, AB |
|
16 TY ERICKSON |
HELENA, MT |
|
SLACK PERFORMANCE: #6 8:00AM |
WED JUNE 19TH 2019 |
|
1 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
2 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
3 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
4 BEN RAMEY |
PONOKA, AB |
|
5 MATT MAILER |
BOTHA, AB |
|
6 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE, SK |
|
7 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
8 TRAVIS MUNRO |
TUGASKE, SK |
|
9 JORDY GUZE |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
10 CLAY GUTHRIE |
PONOKA, AB |
|
11 CHAD ANDERSON |
ENTWISTLE, AB |
|
12 LUCAS PARKER |
MARWAYNE, AB |
|
13 HUNTER CURE |
HOLLIDAY, TX |
|
14 JACOB EDLER |
STATE CENTER, IA |
|
15 CODY CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
16 BLAKE KNOWLES |
HEPPNER, OR |
|
17 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
18 BAILLIE MILAN |
COCHRANE, AB |
|
19 BRENDAN LAYE |
CONSORT, AB |
|
20 KODY DOLLERY |
CALDWELL, TX |
|
21 LOGAN KAUTZ |
PONOKA, AB |
|
22 GLEN ALLEN NASH |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
23 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
24 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE, AB |
|
25 TY MASON |
SPRUCEGROVE, AB |
|
26 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA, AB |
|
27 STRAWS MILAN |
COCHRANE, AB |
|
28 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
29 LUKE SIMONIN |
NARAMATA, BC |
|
30 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
31 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY, AB |
|
32 MIKE MCGINN |
HAINES, OR |
|
33 JESSE BROWN |
BAKER CITY, OR |
|
34 JUSTIN KIMSEY |
KENNEWICK, WA |
|
35 STEVEN GILBERT |
ENTWISTLE, AB |
|
36 WILL STOVALL |
COLUMBUS, MT |
|
37 LUKE GEE |
STANFORD, MT |
|
38 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
39 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
|
40 DEREK FRANK |
STONY PLAIN, AB |
|
41 DALLAS FRANK |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
42 TYLER WILKINSON |
KINUSO, AB |
|
43 RYAN SHUCKBURGH |
INNISFAIL, AB |
|
44 EVAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
45 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
46 JONNY WEBB |
OKOTOKS, AB |
|
47 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
48 TY ERICKSON |
HELENA, MT |
|
49 TY MILLER |
WAINWRIGHT, AB |
|
50 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
51 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN AB |
|
52 JASON THOMAS |
BENTON, AR |
|
53 JUAN ALCAZAR |
OKEECHOBEE, FL |
|
54 CODY CABRAL |
HILO, HAWAII |
|
55 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
56 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
57 TANNER MILAN |
COCHRANE, AB |
|
58 HARLEY COLE |
OKOTOKS, AB |
|
59 BRIDGER CHAMBERS |
STEVENSVILLE, MT |
|
60 TRYGVE PUGH |
PONOKA, AB |
|
61 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
62 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
63 JAY MANY GREY HORSES |
STANDOFF, AB |
|
|
|
|
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THR JUN 20 2019 |
|
1 KELLIE COLLIER |
HEREFORD, TX |
|
2 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA, AB |
|
3 SHAYLEE MCMANN |
DONALDA, AB |
|
4 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
5 BERTINA OLAFSON |
HUDSON BAY, SK |
|
6 JUSTINE ELLIOTT |
LACOMBE, AB |
|
7 STEVI HILLMAN |
WEATHERFORD, TX |
|
8 JIMMIE SMITH |
MC DADE, TX |
|
9 MIRANDA EMMERT |
HOCKLEY, TX |
|
10 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
11 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
12 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
13 JOANNE POLE |
ERSKINE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI JUN 21 2019 |
|
1 KIRBY FINKBEINER |
WARDLOW, AB |
|
2 MARCI LAYE |
BASHAW, AB |
|
3 CORINA DIXON |
LACOMBE, AB |
|
4 TAYLOR MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
5 GAYLE HOWES |
METISKOW, AB |
|
6 BRAIDY HOWES |
METISKOW, AB |
|
7 SHAYNA WEIR |
PONOKA, AB |
|
8 CASEY DACYK |
PONOKA, AB |
|
9 SANDRA CARTER |
VIKING, AB |
|
10 DIANE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
11 TIA MURPHY |
CUT BANK, MT |
|
12 KIRSTEN GJERDE |
PRINCE GEORGE, BC |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 JESSA GALLOWAY |
PONOKA, AB |
|
2 KAREEN WARREN |
MEDICINE HAT, AB |
|
3 GAILEEN BABCOCK |
COCHRANE AB |
|
4 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
5 RYLEE SHIELDS |
COCHRANE AB |
|
6 SHELLY SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
7 DENA MILLARD |
VANDERHOOF, BC |
|
8 RYLEE TRENHOLM |
CHETWYND, BC |
|
9 JESSI FISH |
FRANKLIN, TN |
|
10 MARY WALKER |
ENNIS, TX |
|
11 TARA MULDOON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
12 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND, AB |
|
PERFORMANCE: #4 9:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
2 JUDY VEER |
SUNDRE, AB |
|
3 JANIE JOHNSON |
CANYON, TX |
|
4 CALLAHAN CROSSLEY |
HERMISTON, OR |
|
5 LISA ZACHODA |
OKOTOKS, AB |
|
6 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
7 NIKKI HANSEN |
DICKINSON, ND |
|
8 SONYA DODGINGHORSE |
CALGARY, AB |
|
9 TAMMY FISCHER |
LEDBETTER, TX |
|
10 TAMMY CARPENTER |
KALISPELL, MT |
|
11 CAROLYNN KNAPP |
MAYERTHORPE, AB |
|
12 HAILEY KINSEL |
COTULLA, TX |
|
13 KIM GERWATOSKI |
PONOKA, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AM |
THR JUN 20 2019 |
|
1 DEB GUELLY |
OKOTOKS AB |
|
2 RANDA NUGENT |
WATER VALLEY, AB |
|
3 CHEYENNE WIMBERLY |
STEPHENVILLE, TX |
|
4 RAYLEE EDWARDS |
LETHBRIDGE COUNTY, AB |
|
5 JACKIE GANTER |
ABILENE, TX |
|
6 ANGELA GANTER |
ABILENE, TX |
|
7 NIKKI VANDERLEE |
STETTLER, AB |
|
8 CRYSTAL CHRISTMAN |
OKOTOKS, AB |
|
9 LANA SPROULE |
PINCHER CREEK, AB |
|
10 CHELSEY CARLIER |
MEDICINE HAT, AB |
|
11 SARAH GERARD |
SAVONA, BC |
|
12 SANDRA MCGINNIS |
BASSANO, AB |
|
13 MELISSA DUFF |
BASSANO, AB |
|
14 RENEE RAE WILLIS |
PRINCETON, BC |
|
15 REBECCA MILLER |
DALEMEAD, AB |
|
16 KYLA SIMMONS |
WEST KELOWNA, BC |
|
17 TRACI MACDONALD |
ERSKINE, AB |
|
18 SHELBY SPIELMAN |
DALHART, TX |
|
19 BAILEE SWITZER |
ANEROID, SK |
|
20 RYLEE MCKENZIE |
ST PAUL, AB |
|
21 CARMAN POZZOBON |
SAVONA, BC |
|
22 LAKOTA BIRD |
NANTON, AB |
|
23 DAWN GERTNER |
STETTLER, AB |
|
24 JANA BEAN |
FT. HANCOCK, TX |
|
25 RUSTY RAE WOODWARD |
WAINWRIGHT, AB |
|
26 CRANNA ROBERTS |
RED DEER COUNTY, AB |
|
27 EMILY MILLER |
WEATHERFORD, OK |
|
28 TERI BANGART |
OLYMPIA, WA |
|
29 SAM SMITH |
RIMBEY, AB |
|
30 JENNIFER SHARP |
RICHARDS, TX |
|
31 SYDNEY DAINES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
32 KYLAR TERLIP |
FRONTENAC, KS |
|
33 IVY HURST |
SPRINGER, OK |
|
34 MARIAH MANNERING |
QUESNEL, BC |
|
35 BROOKE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
36 LANE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
37 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY, AB |
|
38 VANESSA LEGGETT |
KAMLOOPS, BC |
|
39 JESSICA ROUTIER |
BUFFALO, SD |
|
40 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS, AB |
|
41 JESSIE VANDENBROEK |
PONOKA, AB |
|
42 MAREENA BLACKMORE |
CARDSTON, AB |
|
43 JORDAN FITZHENRY |
COALDALE, AB |
|
44 JENNA O'REILLY |
MILLARVILLE AB |
|
45 ERYN COY |
HIGH RIVER, AB |
|
46 RENE LECLERCQ |
HOLDEN, AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THR JUN 20 2019 |
|
1 GAGE HILLIS |
LLOYDMINSTER, SK |
|
2 GORDON ERICKSON |
SUNDRE, AB |
|
3 BAILEY SCHELLENBERG |
COCHRANE, AB |
|
4 GRIFFIN KOESTER |
ROCKYFORD, AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI JUN 21 2019 |
|
1 BENJAMIN HAVELL |
SUNSET HOUSE, AB |
|
2 TRISTEN MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
3 ZACHARY GLADU |
CHESTERMERE, AB |
|
4 KEGAN KMITA |
WEYBURN, SK |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 BRAXTON ROWE |
WORSLEY, AB |
|
2 DUSTY GOLDEN |
MAYERTHORPE, AB |
|
3 BEAU GARDNER |
ARROWWOOD, AB |
|
4 GARRETT BERTAMINI |
ACME, AB |
|
|
|
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:30PM |
THR JUN 20 2019 |
|
1 LOGAN BONNETT |
PONOKA, AB |
|
KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
2 JOEY ROMO II |
NANTON, AB |
|
RILEY ROY |
STRATHMORE, AB |
|
3 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
4 RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
CLAY ULLERY |
TWO HILLS, AB |
|
5 TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
6 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
RILEY WILSON |
CARDSTON, AB |
|
7 TRAVIS GALLAIS |
SYLVAN LAKE, AB |
|
TY JOHNSON |
BRETON, AB |
|
8 DON DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
TAYLOR WUDRICH |
BOW ISLAND, AB |
|
9 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT, AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:30PM |
FRI JUN 21 2019 |
|
1 DUSTIN BIRD |
CUT BANK, MT |
|
TREY YATES |
PUEBLO, CO |
|
2 HUNTER KOCH |
VERNON, TX |
|
MATT SHERWOOD |
PIMA, AZ |
|
3 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
TROY FISCHER |
MAYERTHORPE, AB |
|
4 CODY TEW |
BROCK, TX |
|
JERREN JOHNSON |
CASPER, WY |
|
5 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
COLTEN FLETCHER |
WAINWRIGHT, AB |
|
6 STETSON VEST |
CHILDRESS TX |
|
TALLIAN THOMPSON |
WEATHERFORD, TX |
|
7 CLARK MCCARROLL |
DAYSLAND, AB |
|
KYLE SMITH |
BRANT, AB |
|
8 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE, AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
9 WYATT HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
TODD GALLAIS |
PONOKA, AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 DUSTIN COATES |
OLDS, AB |
|
JEFF VINCETT |
SYLVAN LAKE, AB |
|
2 LANCE GORDON |
CROSSFIELD, AB |
|
BRODIE WILLIAMS |
CROSSFIELD, AB |
|
3 BRIAN WILLOUGHBY |
CAMROSE, AB |
|
CODY LAPOINTE |
COALDALE, AB |
|
4 ASHTON LEHMANN |
PAYNTON, SK |
|
ORRIN ELLIS |
IRON RIVER, AB |
|
5 TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
TEE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
6 TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
7 CLINT MADDOX |
ECKVILLE, AB |
|
TYRELL GORDON |
PONOKA, AB |
|
8 WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
|
LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
PERFORMANCE: #4 9:00PM |
SAT JUN 22 2019 |
|
1 BOBBY LOUIS |
VERNON, BC |
|
DANIEL KAISER |
BRETON, AB |
|
2 KASH BONNETT |
PONOKA, AB |
|
TATE SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
3 BRAYDEN PARKER |
LIPAN, TX |
|
JUSTICE THOMPSON |
LIPAN, TX |
|
4 BRAIDY DAVIES |
CYPRESS COUNTY, AB |
|
BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
5 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN, AB |
|
JEFF DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
6 TEL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
THOMAS KAISER |
BRETON, AB |
|
7 BRETT BUSS |
PONOKA, AB |
|
KLAY WHYTE |
PONOKA, AB |
|
8 KELLY BUHLER |
BIG VALLEY AB |
|
LUKE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 8:00AM |
THR JUN 20 2019 |
|
1 JACE LAMBERT |
SAVONA, BC |
|
NICK TEIXEIRA |
KAMLOOPS, BC |
|
2 CLINT BUHLER |
OKOTOKS, AB |
|
CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM, AB |
|
3 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN, AB |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS, AB |
|
4 KASPER ROY |
MOSSLEIGH, AB |
|
KAL FULLER |
BOZEMAN, MT |
|
5 DOUG WILKINSON |
ARROWWOOD, AB |
|
LUKE JEFFRIES |
MARICOPA, AZ |
|
6 LEVI SIMPSON |
PONOKA, AB |
|
COLE DAVISON |
VULCAN, AB |
|
7 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
SPENCER RUTHERFORD |
MERRITT, BC |
|
8 JEREMY BUHLER |
ARROWWOOD, AB |
|
KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
9 CHASE TRYAN |
HELENA, MT |
|
BRENTEN HALL |
JAY, OK |
|
10 KEVIN SCHREINER |
MEDICINE HAT, AB |
|
DALTON KRAFT |
IRVINE, AB |
|
11 TYREL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #6 8:00AM |
WED JUNE 19TH 2019 |
|
1 KELLY BUHLER |
BIG VALLEY AB |
|
LUKE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
2 BRETT BUSS |
PONOKA, AB |
|
KLAY WHYTE |
PONOKA, AB |
|
3 TEL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
THOMAS KAISER |
BRETON, AB |
|
4 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN, AB |
|
JEFF DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
5 BRAIDY DAVIES |
CYPRESS COUNTY, AB |
|
BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
6 BRAYDEN PARKER |
LIPAN, TX |
|
JUSTICE THOMPSON |
LIPAN, TX |
|
7 KASH BONNETT |
PONOKA, AB |
|
TATE SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
8 BOBBY LOUIS |
VERNON, BC |
|
DANIEL KAISER |
BRETON, AB |
|
9 WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
|
LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
10 CLINT MADDOX |
ECKVILLE, AB |
|
TYRELL GORDON |
PONOKA, AB |
|
11 TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
12 TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
TEE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
13 ASHTON LEHMANN |
PAYNTON, SK |
|
ORRIN ELLIS |
IRON RIVER, AB |
|
14 BRIAN WILLOUGHBY |
CAMROSE, AB |
|
CODY LAPOINTE |
COALDALE, AB |
|
15 LANCE GORDON |
CROSSFIELD, AB |
|
BRODIE WILLIAMS |
CROSSFIELD, AB |
|
16 DUSTIN COATES |
OLDS, AB |
|
JEFF VINCETT |
SYLVAN LAKE, AB |
|
17 WYATT HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
TODD GALLAIS |
PONOKA, AB |
|
18 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE, AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
19 CLARK MCCARROLL |
DAYSLAND, AB |
|
KYLE SMITH |
BRANT, AB |
|
20 STETSON VEST |
CHILDRESS TX |
|
TALLIAN THOMPSON |
WEATHERFORD, TX |
|
21 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
COLTEN FLETCHER |
WAINWRIGHT, AB |
|
22 CODY TEW |
BROCK, TX |
|
JERREN JOHNSON |
CASPER, WY |
|
23 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
TROY FISCHER |
MAYERTHORPE, AB |
|
24 HUNTER KOCH |
VERNON, TX |
|
MATT SHERWOOD |
PIMA, AZ |
|
25 DUSTIN BIRD |
CUT BANK, MT |
|
TREY YATES |
PUEBLO, CO |
|
26 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT, AB |
|
27 DON DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
TAYLOR WUDRICH |
BOW ISLAND, AB |
|
28 TRAVIS GALLAIS |
SYLVAN LAKE, AB |
|
TY JOHNSON |
BRETON, AB |
|
29 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
RILEY WILSON |
CARDSTON, AB |
|
30 TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
31 RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
CLAY ULLERY |
TWO HILLS, AB |
|
32 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
33 JOEY ROMO II |
NANTON, AB |
|
RILEY ROY |
STRATHMORE, AB |
|
34 LOGAN BONNETT |
PONOKA, AB |
|
KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
35 TYREL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
36 KEVIN SCHREINER |
MEDICINE HAT, AB |
|
DALTON KRAFT |
IRVINE, AB |
|
37 CHASE TRYAN |
HELENA, MT |
|
BRENTEN HALL |
JAY, OK |
|
38 JEREMY BUHLER |
ARROWWOOD, AB |
|
KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
39 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
SPENCER RUTHERFORD |
MERRITT, BC |
|
40 LEVI SIMPSON |
PONOKA, AB |
|
COLE DAVISON |
VULCAN, AB |
|
41 DOUG WILKINSON |
ARROWWOOD, AB |
|
LUKE JEFFRIES |
MARICOPA, AZ |
|
42 KASPER ROY |
MOSSLEIGH, AB |
|
KAL FULLER |
BOZEMAN, MT |
|
43 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN, AB |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS, AB |
|
44 CLINT BUHLER |
OKOTOKS, AB |
|
CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM, AB |
|
45 JACE LAMBERT |
SAVONA, BC |
|
NICK TEIXEIRA |
KAMLOOPS, BC |
|
|
|
|
|