MEDICINE LODGE FALL ROUND UP |
EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 2:00PM |
SAT SEPT 08 2018 |
|
1 JAKE BROWN |
ECKVILLE, AB |
JDS 222 CHANGE UP |
2 LANE WATT |
HARDISTY, AB |
JDS 39 FRESNO |
3 JUSTIN BERG |
CAMROSE, AB |
JDS 242 TOOL TIME |
4 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD, AB |
JDS 01 CHILI BEAN |
5 DUSTIN FLUNDRA |
PINCHER CREEK, AB |
JDS 605 DOMESTIC SHADOWS |
6 RICKY WARREN |
HUDSONS HOPE, BC |
JDS 10 BOOTILEAR |
7 SAM KELTS |
STAVELY, AB |
JDS 22 CHIN LEE |
8 CALL MARR |
TWIN BUTTE, AB |
JDS 225 BATON ROUGE |
9 DAWSON DAHM |
DUFFIELD, AB |
JDS 70 PATCHES |
10 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
JDS 227 GENE ALLEN |
11 JIM BERRY |
ROCKY MTN HOUSE AB |
JDS 6 STIX |
12 LOGAN HAY |
WILDWOOD, AB |
JDS 88 MILKY WAY |
13 LANE CUST |
ARDMORE AB |
JSD 21 RIP N ZIP |
RR |
|
JDS 2L SONORA |
RR |
|
JDS 108 BROKEN NOSE |
RR |
|
JDS 51 MELANCHOLY |
|
|
|
EVENT: BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 2:00PM |
SAT SEPT 08 2018 |
|
1 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK, AB |
JD 014 TWEETY BIRD |
2 DANTAN BERTSCH |
EASTEND, SK |
JD 601 HOGAN'S HERO |
3 GAVIN DEROSE |
KAMLOOPS, BC |
JD 37 MOJO NIXON |
4 KY MARSHALL |
BOWDEN, AB |
JD 02 BAY STREET |
5 COLE GOODINE |
CARBON, AB |
JD 213 BLUE BANANAS |
6 COLE JAMIESON |
RED DEER, AB |
JD Y90 ROAD RASH |
7 TATE HARTELL-MACDONALD |
STRATHMORE, AB |
JD 223 MULBERRY HILL |
RR |
|
JD 515 QUITTEN TIME |
RR |
|
JD 724 MACKINAW |
|
|
|
EVENT: BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 2:00PM |
SAT SEPT 08 2018 |
|
1 ZANE LAMBERT |
PONOKA, AB |
JDB 213 SKID MARK |
2 AUSTIN NASH |
ECKVILLE, AB |
JDB 214 INNER NINJA |
3 CHRIS YOUNG |
HOLDEN, AB |
JDB 303 WINCHESTER |
4 KANE LARSEN |
CROSSFIELD, AB |
JDB 441 PIRHANA |
5 JB MOEN |
ELROSE, SK |
JDB 305 POKER FACE |
6 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
JDB 306 PIG |
7 TY ELLIS |
SONNINGDALE, SK |
JDB 215 FENDER BENDER |
8 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
JDB 119 SPIKE |
9 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK, AB |
JDB -69 SPOT ON |
10 WACEY FINKBEINER |
PONOKA, AB |
JDB 216 STRIKE ZONE |
RR |
|
JDB 2C2 COLOR ME BAD |
RR |
|
JDB 219 PUZZLES |
RR |
|
JDB 31 BLUE WING |
|
|
|
EVENT: TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 2:00PM |
SAT SEPT 08 2018 |
|
1 RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
2 KIRK ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
3 KY MARSHALL |
BOWDEN, AB |
|
4 JOSH EIRIKSON |
PINCHER CREEK, AB |
|
5 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
6 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
7 TYLER LEISCHNER |
OLDS, AB |
|
8 BLAIR SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
9 MIKE JOHNSON |
HENRYETTA, OK |
|
10 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
11 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #2 4:00PM |
FRI SEPT 07 2018 |
|
1 DARREN DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
2 CHAD GULICK |
WETASKIWIN, AB |
|
3 LOGAN HOFER |
MAGRATH, AB |
|
4 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
5 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
6 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
7 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
8 MURRAY POLE |
ERSKINE, AB |
|
9 COLT CORNET |
BRANT, AB |
|
10 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
11 CODY BRETT |
SILVER VALLEY, AB |
|
12 WYATT HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
13 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY, AB |
|
14 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA, AB |
|
15 ERIK DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
16 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
17 LEVI SIMPSON |
PONOKA, AB |
|
18 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
|
|
|
EVNET: STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 2:00PM |
SAT SEPT 08 2018 |
|
1 EVAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
2 CODY CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
3 STRAWS MILAN |
COCHRANE AB |
|
4 JACOB TALLEY |
KEATCHIE, LA |
|
5 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
6 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
7 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
8 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA, AB |
|
9 MATT MAILER |
BOTHA, AB |
|
10 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
11 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #2 4:00PM |
FRI SEPT 07 2018 |
|
1 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
2 DALLAS FRANK |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
3 DEREK FRANK |
STONY PLAIN, AB |
|
4 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
5 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE, SK |
|
6 BEN RAMEY |
PONOKA, AB |
|
7 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
8 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN, AB |
|
9 BRENDAN LAYE |
CONSORT, AB |
|
10 BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
11 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
|
|
|
EVENT: NOVICE SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 2:00PM |
SAT SEPT 08 2018 |
|
1 LOGAN HAY |
WILDWOOD, AB |
|
2 LUCAS MACZA |
HIGH RIVER, AB |
|
3 PRESTON OGLE |
DES MOINES, NM |
|
4 COOPER THATCHER |
WILDWOOD, AB |
|
|
|
|
EVENT: NOVICE BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 2:00PM |
SAT SEPT 08 2018 |
|
1 COLTON OUELLETTE |
MEADOWLAKE SK |
|
2 JAKE PLOTTS |
DRAYTON VALLEY AB |
|
|
|
|
EVENT: LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 2:00PM |
SAT SEPT 08 2018 |
|
1 NICOLE LAURENCE |
CRESSON, TX |
|
2 JAYDEN WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
3 RYLEE WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
4 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
5 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
6 DIANE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
7 CATHY GRANT |
GRANTON ON |
|
8 DAWN GERTNER |
STETTLER, AB |
|
9 KIRSTEN GJERDE |
STRATHMORE,AB |
|
10 VIRGINYA FORAN |
EDMONTON, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #2 4:00PM |
FRI SEPT 07 2018 |
|
1 BERTINA OLAFSON |
HUDSON BAY, SK |
|
2 SASHA NOVAL |
GRANUM, AB |
|
3 MARCI LAYE |
BASHAW, AB |
|
4 MELLISSA RESCH |
LACOMBE, AB |
|
5 EMILY PUGSLEY |
FOOTHILLS, AB |
|
6 BRETT WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
7 RENEE RAE WILLIS |
PRINCETON, BC |
|
8 REBECCA DALLAIRE |
PONOKA, AB |
|
9 CYNDA DIDIER |
PONOKA AB |
|
10 JUSTINE ELLIOTT |
LACOMBE, AB |
|
11 MICHELE PANKIW |
CALGARY, AB |
|
12 JOANNE POLE |
ERSKINE, AB |
|
|
|
|
EVENT: TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 2:00PM |
SAT SEPT 08 2018 |
|
1 RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
CLAY ULLERY |
TWO HILLS, AB |
|
2 MONTY GERTNER |
STETTLER, AB |
|
JENNER MESTON |
STETTLER, AB |
|
3 RILEY WILSON |
CARDSTON, AB |
|
JACKSON LOUIS |
VERNON, BC |
|
4 TY ELLIS |
SONNINGDALE, SK |
|
GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
5 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
KELLY BUHLER |
PRITCHARD, BC |
|
6 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN, AB |
|
JEFF DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
7 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE, AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
8 TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
9 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #2 4:00PM |
FRI SEPT 07 2018 |
|
1 COLE DAVISON |
VULCAN, AB |
|
KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
2 RILEY ROY |
STRATHMORE AB |
|
BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
3 KYLE SMITH |
BRANT, AB |
|
TYREL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
4 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
5 WYATT HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT, AB |
|
6 KASPER ROY |
MOSSLEIGH AB |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
7 LEVI SIMPSON |
PONOKA, AB |
|
JEREMY BUHLER |
ARROWWOOD, AB |
|
8 BRETT BUSS |
PONOKA, AB |
|
STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
9 LOGAN BONNETT |
PONOKA, AB |
|
KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
|
|
|
|