EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
THUR MAY 10 2018 |
|
1 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK, AB |
VS 19 TREATY MONEY |
2 LANE CUST |
SYLVAN LAKE, AB |
VS T1 DANCING QUEEN |
3 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
VS 12 BARN BURNER |
4 CASEY BERTRAM |
PIAPOT, SK |
NS -35 WINTERING HILLS |
5 MICHAEL GORDON |
MAPLE CREEK, SK |
VS B2 BUCKLE UP |
6 CLAY ELLIOTT |
NANTON, AB |
VS R3 PEDRO |
7 ZEKE THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
NS X82 BLACK OUT |
8 DUSTY HAUSAUER |
DICKINSON ND |
NS 012 HIGH ROLLER |
9 TRAVIS NELSON |
PHILIP SD |
VS 9 VEGAS |
10 COLTON MILLER |
LANCE CREEK, WY |
NS 238 SMOKE SIGNAL |
11 TATE THYBO |
BELLE FOURCHE, SD |
VS P87 TURF WAR |
12 BEN ANDERSEN |
ECKVILLE, AB |
VS B1 REZ BLUES |
13 HUNTER SAWLEY |
FOX CREEK, AB |
VS 11 SHORTY |
RR |
|
VS 203 FOOLS TURN |
RR |
|
VS 801 BIG HEAD |
RR |
|
VS 2 APACHE TRAIL |
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
FRI MAY 11 2018 |
|
1 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY, AB |
PTS 635 LARAMIE |
2 JUSTIN MESTON |
TEES AB |
VS 27 KLONDIKE |
3 DAWSON DAHM |
DUFFIELD AB |
PTS 273 STACK EM UP |
4 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
VS 21 PAINTED SAINT |
5 DAWSON HAY |
WILDWOOD, AB |
VS 053 ONE MORE REASON |
6 NICHOLAS PATTERSON |
BLACKFALDS, AB |
NS 840 DARK REMARK |
7 TYLER WINTERS |
DOUGLAS, MB |
VS 801 BIG HEAD |
8 CHASE BOURQUE |
PELLY, SASK |
NS 40 BLACK MAMBA |
9 CODY SMITH |
VILNA, AB |
NS J14 DAYS & NIGHTS |
10 AARON MERCER |
RIMBEY, AB |
VS 936 TWO TIMER |
11 LOGAN HAY |
WILDWOOD AB |
VS A26 SLY DEVIL |
12 COOPER THATCHER |
GOODWELL, OK |
PTS 135 SPLIT DECISION |
RR |
|
VS 9 VEGAS |
RR |
|
NS V3 BANDALERO |
RR |
|
VS 203 FOOLS TURN |
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT MAY 12 2018 |
|
1 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD, AB |
NS 548 WYATT'S SHADOW |
2 JIM BERRY |
ROCKY MTN HOUSE AB |
VS 11 SHORTY |
3 SAGE NEWMAN |
MELSTONE, MT |
VS P87 TURF WAR |
4 JAKE BROWN |
ECKVILLE, AB |
PTS 867 ANOTHER BROTHER |
5 COLEMAN WATT |
HARDISTY AB |
NS 11 DODGE AVENGER |
6 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
VS 2 APACHE TRAIL |
7 TAYGEN SCHUELKE |
NEWELL, SD |
PTS 616 FLIGHT RISK |
8 JUSTIN BERG |
CAMROSE, AB |
NS 117 TAXI |
9 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE, BC |
NS 94 WHISKEY WHISPERS |
10 CALL MARR |
TWIN BUTTE, AB |
VS 971 THE RITZ |
11 SAM KELTS |
STAVELY, AB |
PTS 201 RISE AND SHINE |
12 RICKY WARREN |
HUDSONS HOPE, BC |
VS 19 TREATY MONEY |
13 LANE WATT |
HARDISTY, AB |
VS B1 REZ BLUES |
14 JAKE BURWASH |
NANTON, AB |
VS B2 BUCKLE UP |
RR |
|
VS 12 BARN BURNER |
RR |
|
VS R3 PEDRO |
RR |
|
VS T1 DANCING QUEEN |
|
|
|
EVENT: BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
THUR MAY 10 2018 |
|
1 DENNY PHIPPS |
COCHRANE, AB |
V 074 KINKY KARA |
2 JR VEZAIN |
COWLEY, WY |
N 024 BAHAMA MAMA |
3 TY TAYPOTAT |
REGINA, SK |
V 007 PERCHES BOY |
4 JACOB STEMO |
BASHAW, AB |
N 604 MCARTY ROSE |
5 CONNOR HAMILTON |
CALGARY, AB |
N 026 CANDY ALICE |
6 BAILEY PLAISIER |
OAK LAKE, MB |
V 740 DISCO |
RR |
|
V 795 CENTENIAL |
RR |
|
V X09 BAD HABITS |
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
FRI MAY 11 2018 |
|
1 COLIN ADAMS |
DELORAINE, MB |
N 26 WILDWOOD FLOWER |
2 KY MARSHALL |
BOWDEN, AB |
N 677 A K A |
3 COLE GOODINE |
CARBON, AB |
PT 038 SAYWHEN |
4 DYLAN BILTON |
RED DEER COUNTY, AB |
PT 330 GOOD VIBRATIONS |
5 SETH HARDWICK |
RANCHESTER, WY |
V 838 MUCHO DINERO |
6 DEVAN REILLY |
SHERIDAN, WY |
PT 716 MIRAGE |
RR |
|
V 007 PERCHES BOY |
RR |
|
V 555 SHIFTING SANDS |
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT MAY 12 2018 |
|
1 DANTAN BERTSCH |
EASTEND, SK |
PT 908 POCORN |
2 TATE HARTELL-MACDONALD |
STRATHMORE, AB |
PT 83 WILD CAT |
3 COLE JAMIESON |
INNISFAIL AB |
V 334 UP IN SMOKE |
4 CALEB BENNETT |
TREMONTON , UT |
N 844 CRAZY ALICE |
5 CLINT LAYE |
CADOGAN, AB |
V Y2 ECLYPCE |
6 GAVIN DEROSE |
KAMLOOPS BC |
V 73 TRUE GRIT |
7 RICHMOND CHAMPION |
DUBLIN, TX |
V 847 DEAL ME IN |
8 JAKE VOLD |
AIRDRIE AB |
PT 307 SNAP CHAT |
9 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK AB |
N 011 BOOZE CRUZ |
RR |
|
V 740 DISCO |
RR |
|
N -2 UNDERDOG |
RR |
|
V X09 BAD HABITS |
|
|
|
EVENT: BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
THUR MAY 10 2018 |
|
1 ZANE LAMBERT |
PONOKA, AB |
VB 257 RAISE A RUCKUS |
2 SCOTT SCHIFFNER |
STRATHMORE AB |
VB 015 BIG RIG |
3 FABIAN DUECK |
ACME, AB |
VB 174 BLOW ME AWAY |
4 CODY LEE COVERCHUK |
MEADOWLAKE, SK |
VB 506 MOVES LIKE POZZY |
5 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
VB -206 CORONA TIME |
6 CAMERON BROWN |
DIDSBURY, AB |
VB 413 B.A.M.F. |
7 WACEY FINKBEINER |
PONOKA, AB |
VB 020 CROOKED NOSE |
8 TYLER PANKEWITZ |
PONOKA, AB |
VB 124 TWEEDLE DEE |
9 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK, AB |
VB +212 MISH MASH |
10 AUSTIN NASH |
ECKVILLE, AB |
VB 295 ALL GOLD EVERYTHING |
RR |
|
VB 037 CANADIAN OUT LAW |
RR |
|
VB 008 HEAVENS BASEMENT |
RR |
|
VB 222 FIRE NAILS |
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
FRI MAY 11 2018 |
|
1 JB MOEN |
ELROSE, SK |
VB 403 RIPPED AT THE SEAMS |
2 K'S THOMSON |
LUNDBRECK, AB |
VB 303 PAPAS ROCK STAR |
3 TY ELLIS |
SONNINGDALE, SK |
VB V41 TWISTED |
4 SHANE PETERS |
DELBURNE, AB |
VB 410 PLAYING CHICKEN |
5 LUKE GEE |
STANFORD, MT |
VB 49 PARACHUTE PANTS |
6 KANE LARSEN |
CROSSFIELD, AB |
VB -316 BOURBON OAK |
7 JORRY HOLMES |
MERRITT, BC |
VB 365 DAYS OF THE YEAR |
8 CHRIS YOUNG |
HOLDEN AB |
VB 397 CROSS CHECK |
9 MARCOS GLORIA |
EDMONTON, AB |
VB 415 PUNCH MY TICKET |
10 WARLEN VELTON |
EDMONTON, AB |
VB -415 BLACK BATH |
RR |
|
VB -300 WHITE TIE |
RR |
|
VB B39 SEMI MENTAL |
RR |
|
VB 42 BAJA MIDNIGHT |
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT MAY 12 2018 |
|
1 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
VB 408 GREY EYES |
2 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK, SK |
VB +212 MISH MASH |
3 JORDAN HANSEN |
CALGARY, AB |
VB -205 SHAKE A PAW |
4 LOGAN BIEVER |
CLARESHOLM, AB |
VB 30A MOB DEEP |
5 CHRIS HANSEN |
CAROLINE, AB |
VB 174 BLOW ME AWAY |
6 MICHEAL OSTASHEK |
EDSON, AB |
VB 008 HEAVENS BASEMENT |
7 JUSTIN SIEMENS |
RIMBEY, AB |
VB 305 THE DUKE |
8 NICK TETZ |
CALGARY, AB |
VB 222 FIRE NAILS |
RR |
|
VB 037 CANADIAN OUT LAW |
RR |
|
VB -206 CORONA TIME |
RR |
|
VB 469 STAR DUST |
|
|
|
EVENT: TIE DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
THUR MAY 10 2018 |
|
1 MURRAY POLE |
ERSKINE, AB |
|
2 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
3 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
4 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
5 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
6 KIRK ROBINSON |
REDDEER COUNTY, AB |
|
7 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
8 DANNY FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
9 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
10 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS, AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
FRI MAY 11 2018 |
|
1 COLT CORNET |
BRANT, AB |
|
2 MICHAEL WHITEQUILLS |
SIKSIKA, AB |
|
3 AARON MOSICKI |
WARBURG, AB |
|
4 JASON CUNNINGHAM |
THORSBY, AB |
|
5 LOGAN HOFER |
MAGRATH, AB |
|
6 KY MARSHALL |
BOWDEN, AB |
|
7 LAYNE SMITH |
OAK LAKE, MB |
|
8 VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
9 WYATT HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
10 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT MAY 12 2018 |
|
1 SHAWN MILLER |
DALEMEAD, AB |
|
2 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
3 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
4 CHAD GULICK |
WESTASKIWIN, AB |
|
5 JESSE FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
6 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
7 BRAD SOMMERFELDT |
CARDSTON, AB |
|
8 JOSH EIRIKSON |
BANDERA, TX |
|
9 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 9:00AM |
THUR MAY 10 2018 |
|
1 JAKE HERMAN |
CHASE BC |
|
2 CLINT MAIER |
MERITT, BC |
|
3 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
4 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
5 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
6 DARREN DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
7 ERIK DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
8 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
9 CHAD JOHNSON |
DEL BONITA, AB |
|
10 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
11 RANDALL CARLISLE |
Athens, LA |
|
12 MARK NUGENT |
WATER VALLEY, AB |
|
13 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
14 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
15 DUSTIN MANDEL |
MAGRATH AB |
|
16 CHASE HOFER |
MAGRATH, AB |
|
17 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
18 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY, AB |
|
19 MARK NEITZ |
STETTLER, AB |
|
20 JASON SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
21 BLAIR SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
22 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA, AB |
|
23 MACE PEROZAK |
CLARESHOLM AB |
|
24 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA,AB |
|
25 TYLER LEISCHNER |
OLDS AB |
|
26 CLAY ELLIOTT |
NANTON, AB |
|
27 RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
28 CLAY ULLERY |
TWO HILLS, AB |
|
29 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
|
|
|
EVENT: STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
THUR MAY 10 2018 |
|
1 JEREMY KRYWCUN |
LANGDON, AB |
|
2 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
3 ROWDY HAYS |
PINCHER CREEK, AB |
|
4 JONNY WEBB |
OKOTOKS, AB |
|
5 JORGE BUTTERWICK |
BOTHA, AB |
|
6 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
7 CODY CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
8 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
9 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
10 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
FRI MAY 11 2018 |
|
1 KAL KLOVANSKY |
QU'APPELLE, SK |
|
2 LUKE GEE |
STANFORD, MT |
|
3 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
4 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN, AB |
|
5 BRIAN ANDERSON |
BOZEMAN, MT |
|
6 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
7 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE SK |
|
8 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
9 BEN RAMEY |
PONOKA, AB |
|
10 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY, AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT MAY 12 2018 |
|
1 OTYS LITTLE MUSTACHE |
BROCKET AB |
|
2 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
3 HARLEY COLE |
OKOTOKS, AB |
|
4 TANNER MILAN |
COCHRANE AB |
|
5 STRAWS MILAN |
COCHRANE AB |
|
6 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
7 BRIDGER CHAMBERS |
STEVENSVILLE, MT |
|
8 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
|
9 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
10 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 9:00AM |
THUR MAY 10 2018 |
|
1 TYLER WILKINSON |
KINUSO, AB |
|
2 TY LIVINGSTONE |
SHERWOOD PARK, AB |
|
3 TY MASON |
SPRUCEGROVE, AB |
|
4 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
5 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE, AB |
|
6 JERRY STOJAN |
SEXSMITH, AB |
|
7 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
8 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA, AB |
|
9 BO ANDERSON |
WATERVALLEY AB |
|
10 KODY DOLLERY |
CALDWELL, TX |
|
11 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
12 BLAKE NEWTON |
DEL BONITA, AB |
|
13 KALE PETERSON |
BUCK LAKE, AB |
|
14 DALLAS FRANK |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
15 DEREK FRANK |
STONY PLAIN, AB |
|
16 BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
17 LUCAS PARKER |
MARWAYNE, AB |
|
18 BRENDAN LAYE |
CONSORT AB |
|
19 MATT MAILER |
BOTHA, AB |
|
|
|
|
EVENT: LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
THUR MAY 10 2018 |
|
1 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY, AB |
|
2 RENE LECLERCQ |
HOLDEN, AB |
|
3 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
4 KRISTIN SHOPPA |
DECATUR, TX |
|
5 DEB GUELLY |
OKOTOKS AB |
|
6 STEFFANIE MATHER - M |
POUCE COUPE BC |
|
7 KAYLEY ANDERSON |
MINBURN, AB |
|
8 NIKKI VANDERLEE |
STETTLER, AB |
|
9 BERTINA OLAFSON |
HUDSON BAY, SK |
|
10 BAILEE SWITZER |
ANEROID, SK |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
FRI MAY 11 2018 |
|
1 SYDNEY DAINES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
2 CARMAN POZZOBON |
ALDERGROVE, BC |
|
3 BOBBIE GOODWIN |
CRANBROOK, BC |
|
4 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
5 CAROL BARNSON |
RAYMOND, AB |
|
6 RYLEE MCKENZIE |
ST PAUL AB |
|
7 LISA ANDERSON |
BOZEMAN, MT |
|
8 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
9 LISA TRACH |
STRUGEON COUNTY, AB |
|
10 JENNA O'REILLY |
MILLARVILLE, AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT MAY 12 2018 |
|
1 KENDRA EDEY |
LONGVIEW, AB |
|
2 MARCI LAYE |
BASHAW, AB |
|
3 BROOK ROBERTSON |
FORT ASSINIBOINE, AB |
|
4 COLBY GILBERT |
MAPLE CREEK, SK |
|
5 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
6 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
7 SONYA DODGINGHORSE |
CALGARY, AB |
|
8 DIANE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
9 LANA SPROULE |
PINCHER CREEK, AB |
|
10 SHAYNA WEIR |
PONOKA, AB |
|
11 TAYLOR MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 9:00AM |
THUR MAY 10 2018 |
|
1 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA AB |
|
2 SHAYLEE MCMANN |
DONALDA, AB |
|
3 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
4 SANDY HANSMA |
GRANUM AB |
|
5 CASEY DACYK |
PONOKA, AB |
|
6 ANGELA GANTER |
ABILENE, TX |
|
7 CHELSEY CARLIER |
MEDICINE HAT, AB |
|
8 JACKIE GANTER |
ABILENE, TX |
|
9 NICOLE PANA |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
10 RENIE SCHNITZLER |
VANSCOY, SK |
|
11 LISA ZACHODA |
OKOTOKS, AB |
|
12 MAREENA BLACKMORE |
CARDSTON, AB |
|
13 ELAINE WATT |
CLARESHOLM AB |
|
14 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
15 RYLEE SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
16 CASSANDRA PETERS |
PLUMAS, MB |
|
17 LYLA MACKENZIE |
PRITCHARD, BC |
|
18 MELLISSA RESCH |
LACOMBE, AB |
|
19 JAYME LILLICO |
STETTLER, AB |
|
20 AMARA DUXBURY |
HIGH RIVER, AB |
|
21 MICHELE PANKIW |
CALGARY, AB |
|
22 KENDA BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
23 LAKOTA BIRD |
NANTON, AB |
|
24 REAGAN TEBB |
SUNDRE, AB |
|
25 LISA TEBB |
SUNDRE, AB |
|
26 LOUISE HOUBEN |
FORT MCLEOD AB |
|
27 REBECCA DALLAIRE |
PONOKA, AB |
|
28 AMANDA DUERR |
PONOKA, AB |
|
29 KIM GERWATOSKI |
PONOKA, AB |
|
30 KRYSTAL GRAD |
GRAVELBOURG, SK |
|
31 TRISTAN JOHNER |
MAYERTHORPE, AB |
|
32 EMILY PUGSLEY |
FOOTHILLS, AB |
|
33 TRISTIN BULL |
GOOD FISH LAKE, AB |
|
34 SUNNIE MEIERS |
ROCKY MOUNTIAN HOUSE, |
AB |
35 SHELLY SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
36 JORDAN FITZHENRY |
COALDALE, AB |
|
37 KAITLIN HAEBERLE |
VIKING, AB |
|
38 CASSIDY SMITH |
INNISFAIL, AB |
|
39 BRITTANY DOMMASCH |
WARBURG, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #5 4:00PM |
FRI MAY 11 2018 |
|
1 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND AB |
|
2 CRYSTAL CHRISTMAN |
OKOTOKS, AB |
|
3 DENA MILLARD |
VANDERHOOF BCY |
|
4 TANA MILLARD |
VANDERHOOF, BC |
|
5 JUDY VEER |
SUNDRE, AB |
|
6 CRANNA ROBERTS |
RED DEER COUNTY, AB |
|
7 MELISSA MACNEIL |
REDWATER AB |
|
8 YANA AITKEN |
FORT ST. JOHN, BC |
|
9 CYNDA DIDIER |
ALDER FLATS, AB |
|
10 DESIREE FOSSEN |
CADOGAN, AB |
|
11 JENN BUNNEY |
BYEMOOR, AB |
|
12 ELLY GROVER |
HANNA, AB |
|
13 COURTENAY MORDEN |
BEAVER COUNTY, AB |
|
14 JACQUELINE MARSH |
LAC LA BICHE, AB |
|
15 KAYLA KOWALSKY |
EDSON, AB |
|
16 CRISTY DUCE |
RAYMOND, AB |
|
17 RACHEL KERR |
KAMLOOPS BC |
|
18 VANESSA LEGGETT |
KAMLOOPS BC |
|
19 JAYDEN WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
20 RYLEE WILSON |
GLEICHEN, AB |
|
21 KALI KOTT |
ELK POINT AB |
|
22 MARLA RESCH |
HANNA, AB |
|
23 KARLI COWIE |
MANKOTA, SK |
|
24 BAILEE STANTON |
EXSHAW, AB |
|
25 EILEEN WILLOUGHBY |
CAMROSE AB |
|
26 WENDY PLAYFAIR |
LESLIEVILLE AB |
|
27 CHRISTINE DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
28 BLISS PETERS |
BIGGAR, SK |
|
29 ASHLEY CHAPMAN |
AIRDRIE, AB |
|
30 ASHLYN DAWN CAMPBELL |
OLDS AB |
|
31 AMY MACDONALD |
SHERWOOD PARK, AB |
|
32 RACHEL JONES |
IRMA, AB |
|
33 VIRGINYA FORAN |
EDMONTON, AB |
|
34 JACEY CROSSLEY |
MOOSOMIN, SK |
|
35 SHIANNE KENDZE |
DIDSBURY AB |
|
36 SUSAN GULICK |
WETASKIWIN, AB |
|
37 SARA CHRISTMAS |
GIBSONS, BC |
|
|
|
|
STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
THUR MAY 10 2018 |
|
1 ZACHARY GLADU |
CHESTERMERE, AB |
|
2 TANNER SKENE |
PRINCE ALBERT, SASK |
|
3 BRAIDEN GRANT |
ALIX AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
FRI MAY 11 2018 |
|
1 CAUY SCHMIDT |
CORONATION, AB |
|
2 KEGAN BISHELL |
CONSORT AB |
|
3 CARTER SAHLI |
RED DEER, AB |
|
4 CHASE TKACH |
CORONATION, AB |
|
5 DUSTY GOLDEN |
MAYERTHORPE, AB |
|
6 LUCAS DUNAND |
CLARESHOLM AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT MAY 12 2018 |
|
1 TRISTEN MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
2 BEAU GARDNER |
ARROWWOOD, AB |
|
3 JETT LAMBERT |
GRANDE PRAIRIE, AB |
|
4 BENJAMIN HAVELL |
SUNSET HOUSE, AB |
|
5 DARRION FERENCE |
CONSORT, AB |
|
6 KENTON FRANCIS |
MEDICINE HAT, AB |
|
|
|
|
TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 7:00PM |
THUR MAY 10 2018 |
|
1 TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT, AB |
|
TRAVIS SPEER |
BLUE RIDGE AB |
|
2 CLARK MCCARROLL |
DAYSLAND AB |
|
RODDY MCNINCH |
PONOKA, AB |
|
3 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
COLTON KLASSEN |
CROOKED CREEK, AB |
|
4 BRAIDY DAVIES |
SEVEN PERSONS, AB |
|
KEVIN SCHREINER |
MEDICINE HAT, AB |
|
5 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
LUKE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
6 MARK NUGENT |
WATER VALLEY, AB |
|
RILEY WILSON |
CARDSTON, AB |
|
7 BRETT BUSS |
PONOKA, AB |
|
KELLY BUHLER |
PRITCHARD, BC |
|
8 TEL FLEWELLING |
LACOMBE AB |
|
TYRELL GORDON |
PONOKA AB |
|
9 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN, AB |
|
10 LEVI SIMPSON |
PONOKA AB |
|
JEREMY BUHLER |
ARROWWOOD AB |
|
PERFORMANCE: #2 7:00PM |
FRI MAY 11 2018 |
|
1 DON DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
2 BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
RILEY ROY |
STRATHMORE AB |
|
3 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
WYATT HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
4 COLE BEVANS |
MAGRATH |
|
TY CAHOON |
CARDSTON, AB |
|
5 ASHTON LEHMANN |
PAYNTON, SK |
|
TY ELLIS |
SONNINGDALE, SK |
|
6 JACE LAMBERT |
LANGLEY, BC |
|
NICK TEIXEIRA |
KAMLOOPS, BC |
|
7 TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
TYCE MCLEOD |
WALDECK SK |
|
8 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE, AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
9 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
10 ROCKY DALLYN |
NANTON, AB |
|
GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
PERFORMANCE: #3 7:00PM |
SAT MAY 12 2018 |
|
1 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
|
2 TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
3 KEELY BONNETT |
PONOKA, AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA, AB |
|
4 TY JOHNSON |
BRETON, AB |
|
LEONARD JOHNSON |
BRETON, AB |
|
5 KYLE SMITH |
BRANT, AB |
|
COLE POZZOBON |
BLACKIE, AB |
|
6 DALTON KRAFT |
IRVINE, AB |
|
JARED PANCOAST |
CYPRESS COUNTY, AB |
|
7 BRADY TRYAN |
HUNTLEY MT |
|
DUSTIN BIRD |
CUT BANK MT |
|
8 CLINT BUHLER |
OKOTOKS, AB |
|
TYREL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
9 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
COLT CORNET |
BRANT, AB |
|
10 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN, AB |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 9:00AM |
THUR MAY 10 2018 |
|
1 SCOTT DUFF |
FOOTHILLS, AB |
|
LARREN BLAKE |
HANNA, AB |
|
2 JEFF DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE, SK |
|
3 KASH BONNETT |
PONOKA, AB |
|
TATE SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
4 JENNER MESTON |
STETTLER, AB |
|
J.T. ROBINSON |
BIG VALLEY, AB |
|
5 RHETT HAVEROEN |
EDGERTON, AB |
|
KEVIN CHIPEUR |
BEAUVALLON, AB |
|
6 DUSTIN COATES |
OLDS, AB |
|
JEFF VINCETT |
SYLVAN LAKE, AB |
|
7 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM, AB |
|
8 CLAY ELLIOTT |
NANTON, AB |
|
ZEKE THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
|
9 KASPER ROY |
MOSSLEIGH AB |
|
TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
10 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
COLTEN FLETCHER |
WAINWRIGHT, AB |
|
11 CLAY ULLERY |
TWO HILLS, AB |
|
RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
12 TRISTAN WILLIAMS |
PONOKA, AB |
|
JOEY ROMO II |
NANTON, AB |
|
|
|
|
|