EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 08 2018 |
|
1 DAWSON DAHM |
DUFFIELD, AB |
FS 810 FALLEN ANGEL |
2 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
FS 532 SUPER SOX |
3 JAKE FINLAY |
GOODWELL, OK |
CS U-8 UVID BUBBLES |
4 TOM KNIGHT |
SYNDER, TX |
FS 013 JUST MY LUCK |
5 CLAY ELLIOTT |
NANTON, AB |
CS W-17 WRONG FLAVOUR |
6 ZEKE THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
CS S-15 SERGEANT WHITNEY |
7 WYATT THURSTON |
BIG VALLEY, AB |
FS 529 EVENING MIST |
8 DUSTY HAUSAUER |
DICKINSON, ND |
FS 40 DARK SECRET |
9 LANE WATT |
HARDISTY, AB |
CS T-16 TEXAS CHERRY |
10 MICHAEL GORDON |
MAPLE CREEK, SK |
FS 33 ALASKAN PETE |
11 CASEY BERTRAM |
PIAPOT, SK |
FS 229 SPICE GIRL |
12 JUSTIN MESTON |
TEES AB |
CS W-80 WARPED LOGIC |
13 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY, AB |
TO |
RR |
|
FS 45 45 BELOW |
RR |
|
CS X-41 XTERIOR WALLS |
RR |
|
CS N-7 NUTTY CHAMPAGNE |
RR |
|
FS 23 BLUE DAWN |
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 09 2018 |
|
1 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE, BC |
CS A-50 ACRYLIC DANCER |
2 SAM KELTS |
STAVELY, AB |
CS R-20 RISQUE ELSIE |
3 RICKY WARREN |
HUDSONS HOPE, BC |
CS X-77 XEMPLARY BUBBLES |
4 CALL MARR |
TWIN BUTTE, AB |
FS 82 ULTIMATE CASH |
5 LANE CUST |
SYLVAN LAKE, AB |
FS 027 MAJESTIC WIND |
6 CHUCK SCHMIDT |
KELDRON, SD |
CS W-27 WAIKIKI COCONUT |
7 TAYGEN SCHUELKE |
NEWELL, SD |
TO |
8 TATE THYBO |
BELLE FOURCHE, SD |
FS 811 RED POODLE |
9 CHET JOHNSON |
DOUGLAS, WY |
CS X-26 X MEN MARVEL |
10 CORT SCHEER |
ELSMERE NE |
CS P-51 PEIGAN WARRIOR |
11 TYLER CORRINGTON |
HASTINGS MN |
FS 258 MIDNIGHT BLUE |
12 PRESTON BURR |
STRATFORD, TX |
FS 724 BOY OH BOY |
RR |
|
CS U-38 URGENT DELIVERY |
RR |
|
CS L-14 LUSH MARGIE |
RR |
|
FS 19 POPPIN JONNIE |
RR |
|
FS 212 HONEY JACK |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 10 2018 |
|
1 DAWSON HAY |
WILDWOOD, AB |
CS U- 1 UNTIL KAMLOOPS |
2 COLT GORDON |
COMANCHE, OK |
FS 09 AFTER MIDNGHT |
3 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK, AB |
CS W-17 WRONG FLAVOUR |
4 JUSTIN BERG |
CAMROSE, AB |
CS X-6 XECUTIVE NEWS |
5 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
FS 810 FALLEN ANGEL |
6 TYREL LARSEN |
INGLIS, MB |
CS N-7 NUTTY CHAMPAGNE |
7 TRAVIS NELSON |
PHILIP SD |
FS 529 EVENING MIST |
8 COLTON MILLER |
LANCE CREEK, WY |
FS 532 SUPER SOX |
9 TAYTE CLARK |
MEADOW, SD |
CS X-41 XTERIOR WALLS |
10 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
FS 013 JUST MY LUCK |
11 CHASE BOURQUE |
PELLY, SK |
FS 228 ANOTHER BLUE |
12 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD, AB |
CS T-16 TEXAS CHERRY |
13 JIM BERRY |
ROCKY MTN HOUSE AB |
FS 119 SCOTTISH LASS |
14 LOGAN HAY |
WILDWOOD, AB |
CS W-34 WANAKA ROCKET |
RR |
|
FS 40 DARK SECRET |
RR |
|
FS 619 BLUES MAN |
RR |
|
FS 524 SOUTHERN NIGHTS |
RR |
|
FS 323 BIG DREAMS |
|
|
|
EVENT: BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 08 2018 |
|
1 COLE JAMIESON |
RED DEER, AB |
C U-23 UPTOWN GIRL |
2 TATE HARTELL-MACDONA |
STRATHMORE, AB |
C W-38 WELCOME DELIVERY |
3 KY MARSHALL |
BOWDEN, AB |
C R-16 RUM FLAVOURED |
4 COLE GOODINE |
CARBON, AB |
C S-45 SATURN ROCKET |
5 DYLAN BILTON |
RED DEER COUNTY, AB |
F 02 GYPSY MAGIC |
RR |
|
C W-84 WASKASOO SOOT |
RR |
|
F 84 CHINA GROVE |
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 09 2018 |
|
1 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK, AB |
F 85 NOT THIS TIME |
2 DANTAN BERTSCH |
EASTEND, SK |
C W-32 WALLEYE ROCKET |
3 GAVIN DEROSE |
KAMLOOPS, BC |
C L-112 LABYRINTH |
4 JAKE VOLD |
AIRDRIE, AB |
F 10 ULTIMATELY BLUE |
5 KEVIN LANGEVIN |
BONNYVILLE AB |
C L-124 LOGANBERRY |
6 COLIN ADAMS |
DELORAINE, MB |
C X-89 XAVIER JOAN |
7 DENNY PHIPPS |
COCHRANE, AB |
C S-9 SEPTEMBER SKIES |
RR |
|
F 728 ITS TOO LATE NOW |
RR |
|
F 2 ULTIMATELY WOLF |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 10 2018 |
|
1 RICHMOND CHAMPION |
DUBLIN, TX |
F U21 FLAT OUT |
2 JR VEZAIN |
COWLEY, WY |
C W-74 WEARY JOKE |
3 SPUR LACASSE |
AIRDRIE, AB |
C T-32 TURBO ROCKET |
4 PASCAL ISABELLE |
OKOTOKS, AB |
F 713 DARK NIGHT |
5 KYLE BOWERS |
DRAYTON VALLEY, AB |
C W-84 WASKASOO SOOT |
6 TY TAYPOTAT |
REGINA, SK |
C S-65 SHADOW WARRIOR |
7 JACOB STEMO |
BASHAW, AB |
C R-16 RUM FLAVOURED |
8 CONNOR HAMILTON |
CALGARY, AB |
C X-10 XCESS SOOT |
RR |
|
F 034 STONE COLD FOX |
RR |
|
C W-14 WITLESS MARGIE |
RR |
|
C X-14 XPENSIVE MARGIE |
|
|
|
EVENT: BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 08 2018 |
|
1 MICHEAL OSTASHEK |
EDSON, AB |
WHB 413 PARTY VIBRATIONS |
2 SCOTT SCHIFFNER |
STRATHMORE AB |
FB 320 BENNIE AND THE JETS |
3 NICK TETZ |
CALGARY, AB |
FB 015 TIGHT ROPE |
4 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
FB 33 CROCODILE ROCK |
5 CAMERON BROWN |
DIDSBURY, AB |
WHB 490 ROCKSTAR WISHES |
6 MATT O'FLYNN |
QUESNEL, BC |
WHB 340 WALLY |
7 CHRIS HANSEN |
CAROLINE, AB |
FB 39 DUST IN THE WIND |
8 AUSTIN NASH |
ECKVILLE, AB |
WHB 25 SMILING BOB |
RR |
|
FB 198 CHANGE UP |
RR |
|
FB 202 MR. JONES |
RR |
|
FB 135 SURVIVOR MAN |
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 09 2018 |
|
1 JB MOEN |
ELROSE, SK |
WHB 30 TAX EVASION |
2 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
WHB 400 MORNING WISH |
3 TIMOTHY LIPSETT |
LUMSDEN, SK |
WHB -45 BLOCKBUSTER |
4 CODY LEE COVERCHUK |
MEADOWLAKE, SK |
FB 32 BANG A GONG |
5 CYLAS BIGCHILD |
ROCKY MTN HOUSE, AB |
FB 16 J. MORTON |
6 TYRELL WARD |
THREE HILLS, AB |
FB 405 WHIP IT |
7 K'S THOMSON |
LUNDBRECK, AB |
FB 923 DANNY BOY |
RR |
|
FB 134 WHITE SHADOW |
RR |
|
WHB 45 COLT 45 |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 10 2018 |
|
1 TY ELLIS |
SONNINGDALE, SK |
FB 230 LET'S GO |
2 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR, SK |
FB 110 DANCE WITH THE DEVIL |
3 CASEY BERG |
WAINWRIGHT, AB |
FB 128 RED DIRT ROAD |
4 CHRIS YOUNG |
HOLDEN, AB |
WHB 490 ROCKSTAR WISHES |
5 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK, AB |
WHB 413 PARTY VIBRATIONS |
6 KANE LARSEN |
CROSSFIELD, AB |
FB 410 START ME UP |
7 BRADLEY INGERSOLL |
WHITECOURT, AB |
WHB 25 SMILING BOB |
8 LINDEN ROHLOFF |
BEZANSON, AB |
FB 192 TRUE COLORS |
RR |
|
FB 42 SLEDGEHAMMER |
RR |
|
FB 311 CHEAP SUNGLASSES |
RR |
|
WHB 340 WALLY |
|
|
|
EVENT: TIE DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 08 2018 |
|
1 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
2 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS, AB |
|
3 VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
4 KY MARSHALL |
BOWDEN, AB |
|
5 RUSSELL CARDOZA |
TERREBONNE, OR |
|
6 BRUCE DUNHAM |
INDIAN HEAD, SK |
|
7 CLINT RADKE |
MARYFIELD, SK |
|
8 LAYNE SMITH |
OAK LAKE, MB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 09 2018 |
|
1 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
2 JOSH EIRIKSON |
BANDERA, TX |
|
3 BRAD SOMMERFELDT |
CARDSTON, AB |
|
4 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
5 TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
6 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
7 RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
8 CLAY ULLERY |
TWO HILLS, AB |
|
9 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
10 KIRK ROBINSON |
REDDEER COUNTY, AB |
|
11 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
12 BLAIR SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
13 NOLAN CONWAY |
CUT BANK, MT |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 10 2018 |
|
1 RANDALL CARLISLE |
Athens, LA |
|
2 DARREN DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
3 ERIK DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
4 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
5 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
6 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
7 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
8 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
9 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
10 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY, AB |
|
11 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA, AB |
|
12 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 5:30PM |
SAT JUN 09 2018 |
|
1 SHAWN MILLER |
DALEMEAD, AB |
|
2 MIKE JOHNSON |
HENRYETTA, OK |
|
3 TYLER LEISCHNER |
OLDS, AB |
|
4 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA,AB |
|
5 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
6 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
7 MARK NUGENT |
WATER VALLEY AB |
|
8 JASON SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
9 MARK NEITZ |
STETTLER, AB |
|
10 MACE PEROZAK |
CLARESHOLM AB |
|
11 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
12 SHAY KELLER |
ROCKGLEN, SK |
|
13 CHAD GULICK |
WESTASKIWIN, AB |
|
14 CHASE HOFER |
MAGRATH, AB |
|
15 LOGAN HOFER |
MAGRATH, AB |
|
16 MURRAY POLE |
ERSKINE, AB |
|
17 CODY ROOD |
BENGOUGH, SK |
|
18 WYATT HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
19 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
20 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
21 JIM BRECK BEAN |
ALPINE, TX |
|
22 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
23 BRADLEY CHANCE HAYS |
BRISTOW, OK |
|
24 CODY BRETT |
SILVER VALLEY, AB |
|
|
|
|
EVENT: STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 08 2018 |
|
1 BLAKE NEWTON |
DEL BONITA, AB |
|
2 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
3 BRENDAN LAYE |
CONSORT, AB |
|
4 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
5 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY, AB |
|
6 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
7 CODY CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
8 JEREMY KRYWCUN |
LANGDON, AB |
|
9 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
10 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 09 2018 |
|
1 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
2 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
|
3 DUSTIN NICHOLSON |
QUESNEL BC |
|
4 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
5 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
6 LORNE KNITTIG |
VANSCOY, SK |
|
7 STEVEN GILBERT |
ENTWISTLE, AB |
|
8 TRYGVE PUGH |
PONOKA AB |
|
9 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
10 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN, AB |
|
11 NOLAN CONWAY |
CUT BANK, MT |
|
12 KALE PETERSON |
BUCK LAKE, AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 10 2018 |
|
1 MATT MAILER |
BOTHA, AB |
|
2 BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
3 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE, AB |
|
4 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
5 KODY DOLLERY |
CALDWELL, TX |
|
6 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
7 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
8 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
9 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE, SK |
|
10 BEN RAMEY |
PONOKA, AB |
|
11 TY MILLER |
WAINWRIGHT AB |
|
12 LUCAS PARKER |
MARWAYNE, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 5:30PM |
SAT JUN 09 2018 |
|
1 HARLEY COLE |
OKOTOKS, AB |
|
2 BRIDGER CHAMBERS |
STEVENSVILLE, MT |
|
3 TANNER MILAN |
COCHRANE AB |
|
4 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
5 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA, AB |
|
6 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
7 STRAWS MILAN |
COCHRANE AB |
|
8 BO ANDERSON |
WATERVALLEY AB |
|
9 DALLAS FRANK |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
10 DEREK FRANK |
STONY PLAIN, AB |
|
11 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
12 GLEN ALLEN NASH |
DRAYTON VALLEY AB |
|
13 TY MASON |
SPRUCEGROVE, AB |
|
14 TYLER WILKINSON |
KINUSO, AB |
|
|
|
|
EVENT: NOVICE SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 08 2018 |
|
1 JAKE BURWASH |
NANTON, AB |
|
2 HUNTER SAWLEY |
FOX CREEK, AB |
|
3 HAYDEN COLE |
CONDOR, AB |
|
4 BEN ANDERSEN |
ECKVILLE, AB |
|
5 CODY SMITH |
VILNA, AB |
|
6 LUCAS MACZA |
HIGH RIVER, AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 09 2018 |
|
1 K'S THOMSON |
LUNDBRECK, AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 10 2018 |
|
1 LOGAN HAY |
WILDWOOD, AB |
|
2 COOPER THATCHER |
WILDWOOD, AB |
|
3 PRESTON OGLE |
DES MOINES, NM |
|
|
|
|
EVENT: NOVICE BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 08 2018 |
|
1 CASEY BEAR |
WHITEWOOD, SK |
|
2 COLTON OUELLETTE |
MEADOWLAKE SK |
|
3 MASON HELMECZI |
ESTERHAZY, SK |
|
4 CHETT DEITZ |
MILO, AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 09 2018 |
|
1 JAKE PLOTTS |
DRAYTON VALLEY AB |
|
|
|
|
EVENT: LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 08 2018 |
|
1 SAM SMITH |
RIMBEY AB |
|
2 MARIAH MANNERING |
QUESNEL, BC |
|
3 HELEN NOWOSAD |
DEWBERRY, AB |
|
4 KALI KOTT |
ELK POINT, AB |
|
5 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
6 RYLEE SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
7 CRYSTAL CHRISTMAN |
OKOTOKS, AB |
|
8 BROOK ROBERTSON |
FORT ASSINIBOINE, AB |
|
9 CARMAN POZZOBON |
SOVONA, BC |
|
10 GAYLE HOWES |
METISKOW, AB |
|
11 BRAIDY HOWES |
METISKOW, AB |
|
12 KAYLEY ANDERSON |
MINBURN, AB |
|
13 RYLEE MCKENZIE |
ST PAUL, AB |
|
14 CALLAHAN CROSSLEY |
HERMISTON, OR |
|
15 BERTINA OLAFSON |
HUDSON BAY, SK |
|
16 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 09 2018 |
|
1 KIRSTEN GJERDE |
STRATHMORE,AB |
|
2 VALERIE GILLESPIE |
FINNIGAN AB |
|
3 MARCI LAYE |
BASHAW, AB |
|
4 SANDRA CARTER |
VIKING, AB |
|
5 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
6 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
7 SHAYNA WEIR |
PONOKA, AB |
|
8 CASEY DACYK |
PONOKA, AB |
|
9 COLBY GILBERT |
PONOKA AB |
|
10 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
11 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS, AB |
|
12 KENDRA EDEY |
LONGVIEW, AB |
|
13 SYDNEY DAINES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
14 CRANNA ROBERTS |
RED DEER COUNTY, AB |
|
15 BOBBIE GOODWIN |
CRANBROOK, BC |
|
16 NANCY CSABAY |
TABER, AB |
|
17 CATHY GRANT |
GRANTON ON |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 10 2018 |
|
1 SONYA DODGINGHORSE |
CALGARY, AB |
|
2 DIANE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
3 NIKKI VANDERLEE |
STETTLER, AB |
|
4 JESSICA ROUTIER |
BUFFALO, SD |
|
5 NIKKI HANSEN |
DICKINSON, ND |
|
6 JUSTINE ELLIOTT |
LACOMBE, AB |
|
7 KAITLIN HAEBERLE |
VIKING, AB |
|
8 RUSTY RAE QUAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
9 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
10 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA, AB |
|
11 SHAYLEE MCMANN |
DONALDA, AB |
|
12 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
13 KELLIE COLLIER |
HEREFORD, TX |
|
14 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND, AB |
|
15 TAYLOR MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 5:30PM |
SAT JUN 09 2018 |
|
1 JOANNE POLE |
ERSKINE, AB |
|
2 CHELSEY CARLIER |
MEDICINE HAT, AB |
|
3 TANA MILLARD |
VANDERHOOF, BC |
|
4 TAYLOR COX |
THORSBY, AB |
|
5 NICOLE LAURENCE |
CRESSON, TX |
|
6 LISA TRACH |
STRUGEON COUNTY, AB |
|
7 JACKIE GANTER |
ABILENE, TX |
|
8 SIERRA BOOTH |
FOOTHILLS, AB |
|
9 ANGELA GANTER |
ABILENE, TX |
|
10 SHERRYLYNN JOHNSON |
HENRYETTA, OK |
|
11 JENNA O'REILLY |
MILLARVILLE, AB |
|
12 LANA SPROULE |
PINCHER CREEK, AB |
|
13 NICOLE PANA |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
14 RENIE SCHNITZLER |
VANSCOY, SK |
|
15 REBECCA MILLER |
DALEMEAD, AB |
|
16 GAYLENE BUFF |
WESTWOLD, BC |
|
17 DEB GUELLY |
OKOTOKS AB |
|
18 KRISTIN SHOPPA |
DECATUR, TX |
|
19 BRETT WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
20 RENE LECLERCQ |
HOLDEN, AB |
|
21 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY, AB |
|
22 BAILEE SWITZER |
ANEROID, SK |
|
23 MAREENA BLACKMORE |
CARDSTON, AB |
|
24 KAREEN WARREN |
MEDICINE HAT, AB |
|
|
|
|
EVENT: STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 08 2018 |
|
1 AUZYN CORR |
SEXSMITH, AB |
|
2 DARRION FERENCE |
CONSORT, AB |
|
3 KENTON FRANCIS |
MEDICINE HAT, AB |
|
4 KEGAN BISHELL |
CONSORT, AB |
|
5 CAUY SCHMIDT |
CORONATION, AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 09 2018 |
|
1 LUCAS DUNAND |
CLARESHOLM AB |
|
2 CARTER SAHLI |
RED DEER, AB |
|
3 BEAU GARDNER |
ARROWWOOD, AB |
|
4 CHASE TKACH |
CORONATION, AB |
|
5 TANNER SKENE |
PRINCE ALBERT, SK |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 10 2018 |
|
1 JETT LAMBERT |
GRANDE PRAIRIE, AB |
|
2 TRISTEN MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
3 BENJAMIN HAVELL |
SUNSET HOUSE, AB |
|
4 DUSTY GOLDEN |
MAYERTHORPE, AB |
|
5 BRAIDEN GRANT |
ALIX, AB |
|
6 JUSTIN JAMES |
CASTOR, AB |
|
|
|
|
EVENT: TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUN 08 2018 |
|
1 DON DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
2 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE, AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
3 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN, AB |
|
LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
4 JACOB MINOR |
ELLERSBURG, WA |
|
KENNETH FLENNIKEN |
CALDWELL, TX |
|
5 GARRETT ROGERS |
BAKER CITY, OR |
|
RUSSELL CARDOZA |
TERREBONNE, OR |
|
6 JACE LAMBERT |
SAVONA, BC |
|
CODY BRETT |
SILVER VALLEY, AB |
|
7 CESAR DE LA CRUZ |
TUCSON, AZ |
|
JB JAMES |
BENNETT, CO |
|
8 BRADY MINOR |
ELLENSBURG, WA |
|
RILEY MINOR |
ELLENSBURG, WA |
|
9 CORY KIDD |
STETESVILLE, NC |
|
CALEB ANDERSON |
CHARLOTTE, NC |
|
10 CHASE TRYAN |
HELENA, MT |
|
BRENTEN HALL |
JAY, OK |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUN 09 2018 |
|
1 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
LUKE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
2 TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
3 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN, AB |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS, AB |
|
4 COLE POZZOBON |
BLACKIE, AB |
|
KYLE SMITH |
BRANT, AB |
|
5 CLAY ULLERY |
TWO HILLS, AB |
|
RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
6 NOLAN CONWAY |
CUT BANK, MT |
|
TANNER MILAN |
COCHRANE AB |
|
7 DUSTIN BIRD |
CUT BANK, MT |
|
ROCKY DALLYN |
NANTON, AB |
|
8 CLINT BUHLER |
OKOTOKS, AB |
|
TYREL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
9 TY JOHNSON |
BRETON, AB |
|
LEONARD JOHNSON |
BRETON, AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUN 10 2018 |
|
1 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
2 RILEY ROY |
STRATHMORE AB |
|
BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
3 TY ELLIS |
SONNINGDALE, SK |
|
KAMRYN BOUCHER |
PAHRUMP, NV |
|
4 TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
5 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
6 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
COLTEN FLETCHER |
WAINWRIGHT, AB |
|
7 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA, AB |
|
8 BRETT BUSS |
PONOKA, AB |
|
KELLY BUHLER |
PRITCHARD, BC |
|
9 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
10 RILEY WILSON |
CARDSTON, AB |
|
LEVI SIMPSON |
PONOKA, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 5:30PM |
SAT JUN 09 2018 |
|
1 TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
KASPER ROY |
MOSSLEIGH AB |
|
2 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
|
3 COLE BEVANS |
MAGRATH |
|
TY CAHOON |
CARDSTON, AB |
|
4 TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT, AB |
|
TRAVIS SPEER |
BLUE RIDGE, AB |
|
5 DALTON KRAFT |
IRVINE, AB |
|
JARED PANCOAST |
CYPRESS COUNTY, AB |
|
6 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
WYATT HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
7 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM, AB |
|
8 JOSH EIRIKSON |
BANDERA, TX |
|
SPENCER RUTHERFORD |
MERRITT BC |
|
|
|
|
|