EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SUN JUL 29 2018 |
|
1 JIM BERRY |
ROCKY MTN HOUSE AB |
FS 228 ANOTHER BLUE |
2 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD, AB |
FS 532 SUPER SOX |
3 DAWSON DAHM |
DUFFIELD, AB |
FS 40 DARK SECRET |
4 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
FS 258 MIDNIGHT BLUE |
5 LANE WATT |
HARDISTY, AB |
FS 09 AFTER MIDNGHT |
6 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE, BC |
FS 027 MAJESTIC WIND |
7 RICKY WARREN |
HUDSONS HOPE, BC |
FS V95 SHUMWAY |
8 CALL MARR |
TWIN BUTTE, AB |
FS 644 THUNDERSTORM |
9 SAM KELTS |
STAVELY, AB |
FS 68 DAKOTA SMITH |
10 DUSTY HAUSAUER |
DICKINSON, ND |
FS 201 HOLLYWOOD NIGHTS |
11 COLTON MILLER |
LANCE CREEK, WY |
FS 524 SOUTHERN NIGHTS |
12 COLEMAN WATT |
HARDISTY, AB |
FS 021 TUMBLER RIDGE |
13 JUSTIN BERG |
CAMROSE, AB |
FS 19 POPPIN JONNIE |
14 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK, AB |
FS 03 MY SHARONA |
15 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
FS 312 WET PAINT |
16 CHASE BOURQUE |
PELLY, SK |
FS 811 RED POODLE |
17 LANE CUST |
SYLVAN LAKE, AB |
FS 203 JOHNNIE ANGEL |
18 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
FS 18 TUMBLIN DICE |
19 DUSTIN FLUNDRA |
PINCHER CREEK, AB |
FS 810 FALLEN ANGEL |
20 BEN ANDERSEN |
ECKVILLE, AB |
FS 106 BACKSTREET GIRL |
21 HAYDEN COLE |
CONDOR, AB |
FS 229 SPICE GIRL |
22 HUNTER SAWLEY |
FOX CREEK, AB |
FS 45 45 BELOW |
23 BRADY DINWOODIE |
KENOSEE LAKE, SK |
FS 529 EVENING MIST |
24 LOGAN HAY |
WILDWOOD, AB |
FS 013 JUST MY LUCK |
25 JAKE BURWASH |
NANTON, AB |
FS 619 BLUES MAN |
26 PRESTON OGLE |
DES MOINES, NM |
FS 212 HONEY JACK |
27 COOPER THATCHER |
WILDWOOD, AB |
FS 23 BLUE DAWN |
RR |
|
FS 119 SCOTTISH LASS |
RR |
|
FS 82 ULTIMATE CASH |
RR |
|
FS 323 BIG DREAMS |
RR |
|
FS O23 HILL DO IT |
RR |
|
FS 606 BROWNSTONE |
RR |
|
FS 33 ALASKAN PETE |
|
|
|
EVENT: BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SUN JUL 29 2018 |
|
1 SPUR LACASSE |
AIRDRIE, AB |
F R03 MUSKWA |
2 PASCAL ISABELLE |
OKOTOKS, AB |
F 84 CHINA GROVE |
3 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK, AB |
F 02 GYPSY MAGIC |
4 GAVIN DEROSE |
KAMLOOPS, BC |
F U21 FLAT OUT |
5 LUKE CREASY |
BROWNFIELD, AB |
F 16 SHADOW DANCING |
6 WYATT MAINES |
MAPLE CREEK, SK |
F 85 NOT THIS TIME |
7 DYLAN BILTON |
RED DEER COUNTY, AB |
F 211 SILVER BARNES |
8 COLE GOODINE |
CARBON, AB |
F 08 RANCH RASCAL |
9 COLE JAMIESON |
RED DEER, AB |
F 102 COLT THUNDER |
10 TATE HARTELL-MACDONA |
STRATHMORE, AB |
F 713 DARK NIGHT |
RR |
|
F 034 STONE COLD FOX |
RR |
|
F 728 ITS TOO LATE NOW |
RR |
|
F 104 BILLIE JEAN |
|
|
|
EVENT: BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SUN JUL 29 2018 |
|
1 MARCOS GLORIA |
EDMONTON AB |
FB 311 CHEAP SUNGLASSES |
2 DAKOTA LOUIS |
BROWNING, MT |
FB 202 MR. JONES |
3 THOR HOEFER |
SPIRIT LAKE, ID |
FB 198 CHANGE UP |
4 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK, AB |
FB 134 WHITE SHADOW |
5 CHRIS YOUNG |
HOLDEN, AB |
FB 419 HAZZARD COUNTY |
6 KANE LARSEN |
CROSSFIELD, AB |
FB 316 CAT SCRATCH FEVER |
7 JB MOEN |
ELROSE, SK |
FB 128 RED DIRT ROAD |
8 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK, SK |
FB 32 BANG A GONG |
9 JORDAN HANSEN |
CALGARY, AB |
FB 320 BENNIE AND THE JETS |
10 WACEY FINKBEINER |
PONOKA, AB |
FB 4939 WIND WARNING |
11 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR, SK |
FB 135 SURVIVOR MAN |
12 AUSTIN NASH |
ECKVILLE, AB |
FB 33 CROCODILE ROCK |
13 CHRIS HANSEN |
CAROLINE, AB |
FB 42 SLEDGEHAMMER |
14 NICK TETZ |
CALGARY, AB |
FB 923 DANNY BOY |
15 CAMERON BROWN |
DIDSBURY, AB |
FB 410 START ME UP |
16 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
FB 39 DUST IN THE WIND |
17 ZANE LAMBERT |
PONOKA, AB |
FB 230 LET'S GO |
18 WADE MARSHALL |
NEW ZEALAND |
FB 310 ANYTHING GOES |
19 ZACHERY KING |
CRESTON, BC |
FB 405 WHIP IT |
RR |
|
FB 323 HELTER SKELTER |
RR |
|
FB 420 GEAR JAMMER |
RR |
|
FB 192 TRUE COLORS |
RR |
|
FB 221 GOOD TIMES ROLL |
RR |
|
FB 47 DIAMOND BACK |
|
|
|
EVENT: TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SUN JUL 29 2018 |
|
1 BO PICKETT |
CALDWELL, ID |
|
2 MATT SHIOZAWA |
CHUBBUCK, ID |
|
3 RANDALL CARLISLE |
Athens, LA |
|
4 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
5 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
6 BLAIR SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
7 DARREN DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
8 ERIK DUBLANKO |
THORSBY, AB |
|
9 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY, AB |
|
10 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA, AB |
|
11 KAMRYN BOUCHER |
PAHRUMP, NV |
|
12 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
13 KIRK ROBINSON |
REDDEER COUNTY, AB |
|
14 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE, AB |
|
15 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
16 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
17 RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
18 MIKE JOHNSON |
HENRYETTA, OK |
|
19 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
20 TYLER POPESCUL |
MEDICINE HAT, AB |
|
21 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
22 WYATT HAYES |
VAL MARIE, SK |
|
23 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
24 MURRAY POLE |
ERSKINE, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #2 6:00PM |
SAT JUL 28 2018 |
|
1 STETSON VEST |
CHILDRESS TX |
|
2 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA,AB |
|
3 LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
4 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
5 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
6 CODY CRAIG |
WENDELL, ID |
|
7 LOGAN HOFER |
MAGRATH, AB |
|
8 TYLER LEISCHNER |
OLDS, AB |
|
9 CODY BRETT |
SILVER VALLEY, AB |
|
10 JAKE HERMAN |
CHASE, BC |
|
11 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH, AB |
|
12 BLANE COX |
CAMERON, TX |
|
13 SHANE HANCHEY |
SULPHUR, LA |
|
14 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
15 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
16 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
17 CHAD GULICK |
WETASKIWIN, AB |
|
18 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
19 STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
20 BRAD SOMMERFELDT |
CARDSTON, AB |
|
21 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
22 VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
23 SHAWN MILLER |
DALEMEAD, AB |
|
24 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS, AB |
|
|
|
|
EVENT: STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SUN JUL 29 2018 |
|
1 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
|
2 TY MASON |
SPRUCEGROVE, AB |
|
3 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
4 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE, AB |
|
5 BRENDAN LAYE |
CONSORT, AB |
|
6 CURTIS CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
7 BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
8 KODY DOLLERY |
CALDWELL, TX |
|
9 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
10 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE, SK |
|
11 BEN RAMEY |
PONOKA, AB |
|
12 CODY CASSIDY |
DONALDA, AB |
|
13 DUSTIN NICHOLSON |
QUESNEL BC |
|
14 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
15 MATT RICHARDSON |
OLDS, AB |
|
16 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
17 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
18 DALLAS FRANK |
PARKLAND COUNTY, AB |
|
19 DEREK FRANK |
STONY PLAIN, AB |
|
20 TY MILLER |
WAINWRIGHT AB |
|
21 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN, AB |
|
22 LUCAS PARKER |
MARWAYNE, AB |
|
23 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
24 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
25 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA, AB |
|
26 STRAWS MILAN |
COCHRANE AB |
|
27 MATT MAILER |
BOTHA, AB |
|
28 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #2 6:00PM |
SAT JUL 28 2018 |
|
1 JEREMY KRYWCUN |
LANGDON, AB |
|
2 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
3 TRYGVE PUGH |
PONOKA, AB |
|
4 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
5 BRIDGER CHAMBERS |
STEVENSVILLE, MT |
|
6 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
7 TANNER MILAN |
COCHRANE AB |
|
8 HARLEY COLE |
OKOTOKS, AB |
|
9 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
10 GLEN ALLEN NASH |
DRAYTON VALLEY AB |
|
11 KALE PETERSON |
BUCK LAKE, AB |
|
12 EVAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
13 RYAN SHUCKBURGH |
INNISFAIL, AB |
|
|
|
|
EVENT: LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SUN JUL 29 2018 |
|
1 CARMAN POZZOBON |
SOVONA, BC |
|
2 MELISSA THIESSEN |
STETTLER, AB |
|
3 BERTINA OLAFSON |
HUDSON BAY, SK |
|
4 JOANNE POLE |
ERSKINE, AB |
|
5 NICOLE LAURENCE |
CRESSON, TX |
|
6 JUSTINE ELLIOTT |
LACOMBE, AB |
|
7 SHERRYLYNN JOHNSON |
HENRYETTA, OK |
|
8 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA, AB |
|
9 SHAYLEE MCMANN |
DONALDA, AB |
|
10 KIRSTEN GJERDE |
STRATHMORE,AB |
|
11 KYLA SIMMONS |
WEST KELOWNA, BC |
|
12 DEB GUELLY |
OKOTOKS AB |
|
13 TIANY SCHUSTER |
KRUM |
|
14 DIANE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY, AB |
|
15 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
16 KELLIE COLLIER |
HEREFORD, TX |
|
17 MORGAN PAGEL |
BULVERDE, TX |
|
18 SHALAYNE LEWIS |
VERNON, BC |
|
19 BRETT WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
20 MARIAH MANNERING |
QUESNEL, BC |
|
21 JAIME HINTON |
BULVERDE, TX |
|
22 TAYLOR MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
23 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY, AB |
|
24 RENE LECLERCQ |
HOLDEN, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #2 6:00PM |
SAT JUL 28 2018 |
|
1 BAILEE SWITZER |
ANEROID, SK |
|
2 REBECCA MILLER |
DALEMEAD, AB |
|
3 RENEE RAE WILLIS |
PRINCETON, BC |
|
4 JENNA O'REILLY |
MILLARVILLE, AB |
|
5 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS, AB |
|
6 SANDRA CARTER |
VIKING, AB |
|
7 KAYLEY ANDERSON |
MINBURN, AB |
|
8 SHAYNA WEIR |
PONOKA, AB |
|
9 COLBY GILBERT |
PONOKA AB |
|
10 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE, BC |
|
11 SHELBY SPIELMAN |
DALHART, TX |
|
12 CRANNA ROBERTS |
RED DEER COUNTY, AB |
|
13 RACHEL KERR |
KAMLOOPS, BC |
|
14 ANNE LAWES |
OLDS, AB |
|
15 JACKIE GANTER |
ABILENE, TX |
|
16 ANGELA GANTER |
ABILENE, TX |
|
17 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
18 RYLEE SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
19 ERYN COY |
HIGH RIVER AB |
|
20 KALI KOTT |
ELK POINT, AB |
|
21 CATHY GRANT |
GRANTON ON |
|
22 CALLAHAN CROSSLEY |
HERMISTON, OR |
|
23 CAROL GRAN |
MEADOW LAKE, SK |
|
24 SAM SMITH |
RIMBEY AB |
|
25 SHELLY SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
26 RAYLEE EDWARDS |
LETHBRIDGE COUNTY, AB |
|
27 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND AB |
|
28 MELISSA MACNEIL |
REDWATER, AB |
|
29 VIRGINYA FORAN |
EDMONTON, AB |
|
30 CASSANDRA PETERS |
PLUMAS, MB |
|
31 HELEN NOWOSAD |
DEWBERRY, AB |
|
32 KIM GERWATOSKI |
PONOKA, AB |
|
33 ASHLYN CAMPBELL |
OLDS AB |
|
34 CHELSEY CARLIER |
MEDICINE HAT, AB |
|
35 KIRBY PENTTILA |
CALGARY, AB |
|
36 MARCI POWELL |
STETTLER, AB |
|
37 CHRISTINE DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
38 KAITLIN HAEBERLE |
VIKING, AB |
|
39 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
40 RYLEE MCKENZIE |
ST PAUL, AB |
|
41 LISA TRACH |
STRUGEON COUNTY, AB |
|
42 REBECCA DALLAIRE |
PONOKA, AB |
|
43 CYNDA DIDIER |
PONOKA AB |
|
44 NIKKI VANDERLEE |
STETTLER, AB |
|
45 SHAUNA COLE |
THORSBY, AB |
|
46 KAYLA KOWALSKY |
EDSON, AB |
|
47 TAYLOR MASSE |
STURGEON COUNTY, AB |
|
48 MARLA RESCH |
HANNA, AB |
|
49 ELLY GROVER |
HANNA, AB |
|
50 KENDA BUTTERFIELD |
PONOKA, AB |
|
51 JENN BUNNEY |
BYEMOOR, AB |
|
52 SUSAN GULICK |
WETASKIWIN, AB |
|
|
|
|
EVENT: STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SUN JUL 29 2018 |
|
1 TRISTEN MANNING |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
2 CAUY SCHMIDT |
CORONATION, AB |
|
3 KEGAN BISHELL |
CONSORT, AB |
|
4 TANNER SKENE |
PRINCE ALBERT, SK |
|
5 BRAIDEN GRANT |
ALIX, AB |
|
6 JUSTIN JAMES |
CASTOR, AB |
|
7 DUSTY GOLDEN |
MAYERTHORPE, AB |
|
8 CHASE TKACH |
CORONATION, AB |
|
9 CARTER SAHLI |
RED DEER, AB |
|
10 BEAU GARDNER |
ARROWWOOD, AB |
|
11 JETT LAMBERT |
GRANDE PRAIRIE, AB |
|
12 AUZYN CORR |
SEXSMITH, AB |
|
13 BENJAMIN HAVELL |
SUNSET HOUSE, AB |
|
|
|
|
EVENT: TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 1:00PM |
SUN JUL 29 2018 |
|
1 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA, AB |
|
2 CLAY ULLERY |
TWO HILLS, AB |
|
RILEY WARREN |
STETTLER, AB |
|
3 COLE BEVANS |
MAGRATH |
|
TY CAHOON |
CARDSTON, AB |
|
4 STEELE DEPAOLI |
LONGVIEW, AB |
|
CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM, AB |
|
5 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE, AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
6 JESSE POPESCUL |
WOOD MOUNTAIN, SK |
|
WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS, AB |
|
7 BRADY TRYAN |
HUNTLEY, MT |
|
KASPER ROY |
MOSSLEIGH AB |
|
8 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
9 MIKE BEERS |
KAMLOOPS, BC |
|
BRANDON BEERS |
POWELL BUTTE, OR |
|
10 JACE LAMBERT |
SAVONA, BC |
|
NICK TEIXEIRA |
KAMLOOPS, BC |
|
11 BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
RILEY ROY |
STRATHMORE AB |
|
12 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
COLTEN FLETCHER |
WAINWRIGHT, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #2 6:00PM |
SAT JUL 28 2018 |
|
1 BRADON BOWERS |
ARDMORE, AB |
|
COLBY BOWERS |
ARDMORE, AB |
|
2 TRISTAN WILLIAMS |
PONOKA, AB |
|
JEFF DRISNER |
SHERWOOD PARK, AB |
|
3 CORY KIDD |
STETESVILLE, NC |
|
CALEB ANDERSON |
CHARLOTTE, NC |
|
4 CHASE TRYAN |
HELENA, MT |
|
BRENTEN HALL |
JAY, OK |
|
5 TYREL FLEWELLING |
LACOMBE, AB |
|
GRADY QUAM |
CROSSFIELD, AB |
|
6 TY JOHNSON |
BRETON, AB |
|
LEONARD JOHNSON |
BRETON, AB |
|
7 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN, AB |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS, AB |
|
8 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS, AB |
|
LOGAN SPADY |
ALLIANCE, AB |
|
9 KALE PETERSON |
BUCK LAKE, AB |
|
THOMAS KAISER |
BRETON, AB |
|
10 TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT, AB |
|
TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
11 TUFTIN MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
TYCE MCLEOD |
WALDECK, SK |
|
12 CODY BRETT |
SILVER VALLEY, AB |
|
COLTON KLASSEN |
CROOKED CREEK, AB |
|
13 COLE DAVISON |
VULCAN, AB |
|
KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD, AB |
|
14 LEVI SIMPSON |
PONOKA, AB |
|
JEREMY BUHLER |
ARROWWOOD, AB |
|
15 BRETT BUSS |
PONOKA, AB |
|
KELLY BUHLER |
PRITCHARD, BC |
|
16 JENNER MESTON |
STETTLER, AB |
|
J.T. ROBINSON |
BIG VALLEY, AB |
|
17 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD, AB |
|
AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
18 TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
19 COLE POZZOBON |
BLACKIE, AB |
|
KYLE SMITH |
BRANT, AB |
|
20 LOGAN BIRD |
NANTON, AB |
|
STACY CORNET |
BRANT, AB |
|
21 ROCKY DALLYN |
NANTON, AB |
|
DUSTIN BIRD |
CUT BANK, MT |
|
|
|
|
|