LEA PARK RODEO |
|
|
EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUNE 9TH 2017 |
|
1 TYREL LARSEN |
INGLIS MB |
CS X-41 XTERIOR WALLS |
2 ZEKE THURSTON |
BIG VALLEY AB |
CS S-1 SAY SO LONG |
3 CLAY ELLIOTT |
NANTON AB |
FS 529 EVENING MIST |
4 NAT STRATTON |
OKBECHOBEE, FL |
FS 61 SUNDANCE SILVER |
5 JAKE FINLAY |
GOODWELL, OK |
FS 619 BLUES MAN |
6 DUSTY HAUSAUER |
DICKINSON ND |
FS 45 45 BELOW |
7 COLTON MILLER |
LANCE CREEK WY |
FS 810 FALLEN ANGEL |
8 LANE WATT |
OKOTOKS AB |
CS W-7 WIGGLE LIZARD |
9 TRAVIS NELSON |
PHILIP SD |
FS 85 NOT THIS TIME |
10 JIM BERRY |
ROCKY MTN HOUSE AB |
FS 321 CRAZY DAY JOB |
RR |
|
CS X-12 XHILE HILLS |
RR |
|
FS 229 SPICE GIRL |
RR |
|
CS W-80 WARPED LOGIC |
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 10TH 2017 |
|
1 BRADY DINWOODIE |
KENOSEE LAKE, SASK |
FS 644 THUNDERSTORM |
2 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
FS 524 SOUTHERN NIGHTS |
3 JUSTIN BERG |
CAMROSE AB |
FS 09 AFTER MIDNGHT |
4 CHAD THOMSON |
BLACK DIAMOND AB |
FS 119 SCOTTISH LASS |
5 COLEMAN WATT |
HARDISTY AB |
FS 724 BOY OH BOY |
6 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK AB |
CS X-17 XULTED CHERRY |
7 JESSE KIRBY |
CHENEY WA |
CS W-14 WITLESS MARGIE |
8 LANE CUST |
SYLVAN LAKE, AB |
FS 323 BIG DREAMS |
9 BRENDAN LAYE |
CONSORT AB |
CS X-55 XENA WARRIOR |
10 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
FS 33 ALASKAN PETE |
RR |
|
FS 713 DARK NIGHT |
RR |
|
CS W-74 WEARY JOKE |
RR |
|
CS Y-62 YORK ALABAMA |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUNE 11TH 2017 |
|
1 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
FS 013 JUST MY LUCK |
2 DUSTIN FLUNDRA |
PINCHER CREEK AB |
FS 529 EVENING MIST |
3 SAM KELTS |
STAVELY AB |
CS X-6 XECUTIVE NEWS |
4 LOGAN HODSON |
TELKWA BC |
CS X-77 XEMPLARY BUBBLES |
5 CHET JOHNSON |
DOUGLAS, WY |
CS Y-39 YIP ALLOY |
6 TYLER CORRINGTON |
HASTINGS MN |
CS W-46 WANING MOON |
7 CORT SCHEER |
ELSMERE NE |
FS 532 SUPER SOX |
8 CALL MARR |
TWIN BUTTE AB |
FS 321 CRAZY DAY JOB |
9 COLE SCOTT |
Kamloops BC |
FS 74 A FINE BLUE |
10 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE BC |
FS 811 RED POODLE |
RR |
|
FS 619 BLUES MAN |
RR |
|
FS 810 FALLEN ANGEL |
RR |
|
CS T-65 TIGER WARRIOR |
|
|
|
EVENT :BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUNE 9TH 2017 |
|
1 LINDEN WOODS |
SWIFT CURRENT, SASK |
F 716 STEALERS WHEEL |
2 DENNY PHIPPS |
COCHRANE AB |
C S-77 SOAP BUBBLES |
3 BOBBY PETERS |
PINCHER CREEK AB |
C W-84 WASKASOO SOOT |
4 GAVIN DEROSE |
KAMLOOPS BC |
F 82 ULTIMATE CASH |
5 PASCAL ISABELLE |
OKOTOKS, AB |
C X-40 XCEPTIONAL MARGARITA |
6 SPUR LACASSE |
AIRDRIE, AB |
F 02 GYPSY MAGIC |
7 CONNOR HAMILTON |
CALGARY AB |
C U-59 UNFORTUNATE CARMA |
RR |
|
C Y-92 YIPEE KIBITZ |
RR |
|
F U21 FLAT OUT |
RR |
|
C T-17 TWIN CHERRY |
RR |
|
C X-10 XCESS SOOT |
RR |
|
F 01 WILD AND BLUE |
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 10TH 2017 |
|
1 DYLAN BILTON |
RED DEER COUNTY AB |
C X-2 XRATED DANCER |
2 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
C X-9 XPLOSIVE SKIES |
3 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK AB |
C R-82 RECKLESS MARGIE |
4 WYATT BLOOM |
BEND OR |
F 102 COLT THUNDER |
5 KENNY HAWORTH |
OROFINO, ID |
C T-19 TOOTSIE ROLL |
6 TY TAYPOTAT |
REGINA SK |
F 11 UNDERCOVER ANGEL |
7 DANTAN BERTSCH |
EASTEND SK |
F 212 HONEY JACK |
8 TANNER YOUNG |
SYLVAN LAKE, AB |
F 2 ULTIMATELY WOLF |
9 KEVIN LANGEVIN |
BONNYVILLE AB |
C Y-5 YOU SEE ME |
10 GERARD OVERSBY |
AUSTRALIA |
F 202 BLACK MAGIC WOMAN |
11 JAKE VOLD |
AIRDRIE AB |
C Y-55 YOUNGSTOWN ROCKET |
RR |
|
F 40 DARK SECRET |
RR |
|
F 14 BALLROOM BLITZ |
RR |
|
C Y-42 YUKON RAMBLER |
RR |
|
F 023 HILL DO IT |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUNE 11TH 2017 |
|
1 LUKE CREASY |
BROWNFIELD AB |
F 18 TUMBLIN DICE |
2 JESSEY LANNIN |
RIMBEY, AB |
F U21 FLAT OUT |
3 CALEB BENNETT |
TREMONTON , UT |
F 82 ULTIMATE CASH |
4 CLINT LAYE |
CADOGAN AB |
F 16 SHADOW DANCING |
5 RICHMOND CHAMPION |
DUBLIN, TX |
C X-89 XAVIER JOAN |
6 ORIN LARSEN |
INGLIS, MB |
C W-34 WANAKA ROCKET |
7 SETH HARDWICK |
RANCHESTER, WY |
C T-29 TRAIL DUST |
8 KYLE BOWERS |
DRAYTON VALLEY, AB |
F 728 ITS TOO LATE NOW |
9 LOGAN HODSON |
TELKWA BC |
C W-38 WELCOME DELIVERY |
RR |
|
F R03 MUSKWA |
RR |
|
C Y-34 Y NOT CRYSTAL |
RR |
|
F 201 HOLLYWOOD NIGHTS |
|
|
|
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUNE 9TH 2017 |
|
1 COOPER ZUR |
LUNDBRECK AB |
WHB 390 POP THE LATCH |
2 JAKE WILSON |
CLARESHOLM, AB |
FB 320 BENNIE AND THE JETS |
3 TYLER PANKEWITZ |
PONOKA AB |
WHB 103 HILLBILLY HEAVEN |
4 JERETT NASH |
ECKVILLE AB |
FB 82 GATOR |
5 RIKER CARTER |
STONE ID |
FB 128 RED DIRT ROAD |
6 GARRETT SMITH |
REXBURG ID |
WHB 303 PAPAS ROCKSTAR |
7 STEVEN WOOLSEY |
PAYSON UT |
FB 316 CAT SCRATCH FEVER |
8 TIMOTHY LIPSETT |
LUMSDEN SK |
FB 81 RED BANANA |
9 CAMERON BROWN |
DIDSBURY AB |
WHB 21 HOOKASOURAS |
10 TYRELL WARD |
THREE HILLS, AB |
FB 230 LET'S GO |
11 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
FB 232 NORTH WIND |
12 AUSTIN NASH |
ECKVILLE AB |
FB 027 IRA HAYES |
RR |
|
FB 202 MR. JONES |
RR |
|
FB 311 CHEAP SUNGLASSES |
RR |
|
FB 923 DANNY BOY |
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 10TH 2017 |
|
1 JORRY HOLMES |
MERRITT BC |
WHB 122 SNAP TRAPPER |
2 MARCOS GLORIA |
EDMONTON, AB |
WHB 281 ULTERRA'S COUNTER FORCE |
3 LANE CORK |
QUESNEL BC |
FB 133 HAIR OF THE DOG |
4 SCOTT SCHIFFNER |
STRATHMORE AB |
FB 134 WHITE SHADOW |
5 BEAU HILL |
WEST GLACIER MT |
WHB 166 POZZY TIME |
6 TANNER GIRLETZ |
CEREAL AB |
FB 80 UNWOUND |
7 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR SK |
FB 33 CROCODILE ROCK |
8 LONNIE WEST |
CADOGAN, AB |
WHB 293 TYKRO CHECKERED FLAG |
9 TRISTAN CARLIER |
MEDICINE HAT AB |
FB 234 DOUBLE VISION |
10 GERARD OVERSBY |
AUSTRALIA |
FB 221 GOOD TIMES ROLL |
RR |
|
FB 32 BANG A GONG |
RR |
|
FB 135 SURVIVOR MAN |
RR |
|
FB 310 SMOKE ON THE WATER |
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUNE 11TH 2017 |
|
1 CASEY BERG |
WAINWRIGHT AB |
FB 842 SOGGY BOTTOM BOY |
2 C.J. DAVIDSON |
WAINWRIGHT AB |
FB 39 DUST IN THE WIND |
3 WACEY FINKBEINER |
PONOKA AB |
FB 16 J. MORTON |
4 ZANE LAMBERT |
PONOKA, AB |
WHB 005 TYKRO LIQUID FIRE |
5 JARED PARSONAGE |
MAPLE CREEK SK |
WHB 2 DOUBLE MAJOR |
6 JORDAN HANSEN |
CALGARY, AB |
FB 84 CROOKED NOSE |
7 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK AB |
FB 192 TRUE COLORS |
8 DAKOTA BUTTAR |
KINDERSLEY SK |
FB 36 RUGGED JUSTICE |
9 JACOB GARDNER |
DAWSON CREEK, BC |
FB 198 CHANGE UP |
10 JACKSON SCOTT |
KAMLOOPS |
FB 015 TIGHT ROPE |
11 TRAVIS WARBURTON |
SUNDRE, AB |
FB 34 KNIFE RIVER |
RR |
|
FB 110 DANCE WITH THE DEVIL |
RR |
|
WHB 193 OPEN SEASON |
RR |
|
WHB 342 ULTERRA'S TEAL STEAL |
|
|
|
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUNE 9TH 2017 |
|
1 TANNER STEC |
BUSSETT, NE |
|
2 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
3 BLAIR SMITH |
WIMBORNE AB |
|
4 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
5 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
6 BRENT KEAVENEY |
NANTON, AB |
|
7 JOSH EIRIKSON |
BANDERA, TX |
|
8 LOGAN BIRD |
NANTON AB |
|
9 MACE PEROZAK |
T0L 0T0 |
|
10 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE AB |
|
11 BRUCE DUNHAM |
INDIAN HEAD SK |
|
12 CLINT RADKE |
MARYFIELD SK |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 10TH 2017 |
|
1 BRYCE KULBACKI |
RED WILLOW, AB |
|
2 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
|
3 MURRAY POLE |
ERSKINE AB |
|
4 JESSE FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
5 MARK NEITZ |
STETTLER AB |
|
6 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
7 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
8 JASON SCHAFFER |
BROADUS MT |
|
9 STEVEN THIESSEN |
STETTLER AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUNE 11TH 2017 |
|
1 RAWLEE YAMAUCHI |
GRACE ID |
|
2 BRAD SOMMERFELDT |
CARDSTON AB |
|
3 CLINT ARAVE |
BLACKFOOT ID |
|
4 TYLER POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
5 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
6 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
7 ALWIN BOUCHARD |
SCANDIA AB |
|
8 BLAKE WILLIAMSON |
DUCHESS AB |
|
9 SHAWN MILLER |
DALEMEAD AB |
|
10 RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
11 STACY CORNET |
BRANT AB |
|
12 RANDY SMITH |
PINCHER CREEK AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 5:30PM |
SAT JUNE 10TH 2017 |
|
1 JIM BRECK BEAN |
FT. HANCOCK, TEXAS |
|
2 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS AB |
|
3 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
4 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
5 KIRK ROBINSON |
REDDEER COUNTY, AB |
|
6 LOGAN HOFER |
MAGRATH AB |
|
7 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
8 SHAY KELLER |
ROCKGLEN SK |
|
9 TIMBER MOORE |
AUBREY TX |
|
10 TYLER PRCIN |
ALVORD, TX |
|
11 MATT SHIOZAWA |
CHUBBUCK ID |
|
12 JC CROWLEY |
POPLAR MT |
|
13 CHASE HOFER |
MAGRATH AB |
|
14 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH AB |
|
15 RHEN RICHARD |
ROOSEVELT UT |
|
16 TYLER LEISCHNER |
OLDS AB |
|
17 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
18 MARK NUGENT |
WATER VALLEY AB |
|
19 LES FACCA |
COCHRANE AB |
|
20 VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
21 DARREN DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
22 ERIK DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
23 CODY ROOD |
BENGOUGH SK |
|
24 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA AB |
|
25 DANNY FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
26 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY AB |
|
27 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUNE 9TH 2017 |
|
1 TED GOLLAHER |
CASCADE MT |
|
2 HUNTER CURE |
HOLLIDAY TX |
|
3 LUKE SIMONIN |
NARAMATA BC |
|
4 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
5 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN, BC |
|
6 MATT MAILER |
BOTHA AB |
|
7 BEN RAMEY |
PONOKA AB |
|
8 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE SK |
|
9 DUSTIN NICHOLSON |
QUESNEL BC |
|
10 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 10TH 2017 |
|
1 BRYCE KULBACKI |
RED WILLOW, AB |
|
2 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY AB |
|
3 MATT RICHARDSON |
OLDS AB |
|
4 LUCAS PARKER |
MARWAYNE AB |
|
5 DALLAS FRANK |
PARKLAND COUNTY AB |
|
6 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
7 BRENDAN LAYE |
CONSORT AB |
|
8 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
9 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE AB |
|
10 GLEN ALLEN NASH |
DRAYTON VALLEY AB |
|
11 KALE PETERSON |
BUCK LAKE AB |
|
12 WYATT DAINES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
13 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUNE 11TH 2017 |
|
1 ROWDY HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
2 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
3 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN AB |
|
4 TY MILLER |
WAINWRIGHT AB |
|
5 COLE SCOTT |
Kamloops BC |
|
6 TANNER MILAN |
COCHRANE AB |
|
7 HARLEY COLE |
CALGARY, AB |
|
8 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
9 WADE JOBER |
VIKING AB |
|
10 WADE LANDMARK |
PROVOST AB |
|
11 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
12 JESS COWIE |
FOREMOST AB |
|
13 JUSTIN MILLER |
NEEPAWA MB |
|
14 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 5:30PM |
SAT JUNE 10TH 2017 |
|
1 DEAN MCINTYRE |
WICKENBURG, AZ |
|
2 BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
3 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
4 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
5 CODY CASSIDY |
DONALDA AB |
|
6 DAYTON ROWORTH |
CZAR AB |
|
7 JESSE LAWES |
PROVOST AB |
|
8 JAY MANY GREY HORSES |
STANDOFF AB |
|
9 MICHEAL TRAUTMAN |
LETHBRIDGE AB |
|
10 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
11 TODD WOODWARD |
LETHBRIDGE AB |
|
12 JESSIE HEGGIE |
VULCAN AB |
|
13 DEREK FRANK |
STONY PLAIN AB |
|
14 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
15 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
16 BO ANDERSON |
WATERVALLEY AB |
|
17 WILL STOVALL |
COCHRANE, AB |
|
18 STRAWS MILAN |
COCHRANE AB |
|
19 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
20 JEREMY HARDEN |
CASTOR AB |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 10TH 2017 |
|
1 LOGAN HAY |
WILDWOOD AB |
|
2 HAYDEN COLE |
CONDOR, AB |
|
3 HUNTER SAWLEY |
FOX CREEK AB |
|
4 BEN ANDERSEN |
ECKVILLE AB |
|
5 KOLBY WANCHUK |
SHERWOOD PARK, AB |
|
6 DAWSON HAY |
WILDWOOD AB |
|
7 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
8 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUNE 11TH 2017 |
|
1 CHASE ZWEIFEL |
PARADISE HILL, SK |
|
2 CODY LANE |
LLOYDMINSTER, SK |
|
3 JUSTIN GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUNE 9TH 2017 |
|
1 CONNOR HAMILTON |
CALGARY AB |
|
2 DANNY VANDENAMEELE |
LANGENBERG, SK |
|
3 MASON HELMECZI |
ESTERHAZY SK |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 10TH 2017 |
|
1 COLTON OUELLETTE |
MEADOWLAKE SK |
|
2 JAKE PLOTTS |
DRAYTON VALLEY AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUNE 11TH 2017 |
|
1 BAILEY PLAISIER |
OAK LAKE, MB |
|
|
|
|
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUNE 9TH 2017 |
|
1 NICOLE FRITZ |
KILLDEER ND |
|
2 TRACI MACDONALD |
ERSKINE AB |
|
3 KENDRA EDEY |
LONGVIEW AB |
|
4 SONYA DODGINGHORSE |
CALGARY, AB |
|
5 CANDACE LEFEBVRE |
ARDROSSON, AB |
|
6 SHAYNA WEIR |
PONOKA AB |
|
7 CASEY DACYK |
PONOKA AB |
|
8 RYLEE MCKENZIE |
ST PAUL AB |
|
9 SARAH GERARD |
SAVONA BC |
|
10 TILLAR MURRAY |
FORTWORTH TX |
|
11 TRINA MURRAY |
FORTWORTH TX |
|
12 BOBBIE GOODWIN |
CRANBROOK BC |
|
13 RHONDA MCLEOD |
MONTE CREEK BC |
|
14 MICHELE MCLEOD |
WHITESBORO TX |
|
15 CALLAHAN CROSSLEY |
HERMISTON, OR |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 10TH 2017 |
|
1 NANCY CSABAY |
TABER AB |
|
2 LANA SPROULE |
PINCHER CREEK AB |
|
3 CARMAN POZZOBON |
ALDERGROVE, BC |
|
4 TK LAWRENCE |
WILLISTON, ND |
|
5 BROOK ROBERTSON |
FORT ASSINIBOINE AB |
|
6 SAM SMITH |
RIMBEY, AB |
|
7 GAYLENE BUFF |
WESTWOLD BC |
|
8 LISA ZACHODA |
OKOTOKS AB |
|
9 MELISSA THIESSEN |
STETTLER AB |
|
10 CRANNA ROBERTS |
RED DEER COUNTY AB |
|
11 KELLIE COLLIER |
HEREFORD, TX |
|
12 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
13 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW AB |
|
14 MADELYN SCHAUER |
HALKIRK AB |
|
15 TAYLOR MANNING |
EDSON AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUNE 11TH 2017 |
|
1 MARCI LAYE |
BASHAW AB |
|
2 BRITTANY KELLY |
PASO ROBLES, CA |
|
3 NINA SMITH |
PINCHER CREEK AB |
|
4 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE AB |
|
5 RYLEE SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
6 SHALAYNE LEWIS |
VERNON BC |
|
7 CRYSTAL CHRISTMAN |
OKOTOKS AB |
|
8 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND AB |
|
9 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY AB |
|
10 BRETT WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
11 LANE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
12 ROBYN HOOVER |
MEADOWLAKE, SASK |
|
13 JACKIE GANTER |
ABILENE TX |
|
14 CATHY GRANT |
GRANTON ON |
|
15 REBECCA MILLER |
DALEMEAD AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 5:30PM |
SAT JUNE 10TH 2017 |
|
1 CORINA DIXON |
LACOMBE AB |
|
2 CHELSEY CARLIER |
MEDICINE HAT AB |
|
3 MARY ANN TOOHEY |
CONSORT AB |
|
4 CAROLYNN KNAPP |
MAYERTHORPE AB |
|
5 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS AB |
|
6 SHANNON BLAKELY |
EDMONTON AB |
|
7 BENETTE LITTLE |
ARDMORE OK |
|
8 JORDAN MOORE |
MOUSTAN WI |
|
9 BERTINA OLAFSON |
HUDSON BAY, SASK |
|
10 JENNA O'REILLY |
MILLARVILLE AB |
|
11 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
12 STEFFANIE MATHER |
POUCE COUPE BC |
|
13 JULIE LEGGETT |
KAMLOOPS BC |
|
14 TAYLOR-JANE GARDNER |
CAROLINE AB |
|
15 DIANE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY AB |
|
16 NIKKI VANDERLEE |
STETTLER AB |
|
17 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA AB |
|
18 SHAYLEE MCMANN |
DONALDA, AB |
|
19 SYDNEY DAINES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
20 NICOLE PANA |
WOOD MOUNTAIN SK |
|
21 RENIE SCHNITZLER |
VANSCOY SK |
|
22 DEB GUELLY |
OKOTOKS AB |
|
23 COLBY GILBERT |
MAPLE CREEK, SASK |
|
24 DAWN LINK |
STEPHENVILLE TX |
|
25 GAYLE HOWES |
METISKOW AB |
|
26 BRAIDY HOWES |
METISKOW AB |
|
27 BAILEE SWITZER |
ANEROID SK |
|
28 JANIE JOHNSON |
CANYON TX |
|
29 ANGELA GANTER |
ABILENE TX |
|
30 GEORGINA SAZWAN |
SHERWOOD PARK AB |
|
31 JAIME HINTON |
BULVERDE TX |
|
|
|
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:00PM |
FRI JUNE 9TH 2017 |
|
1 RILEY ROY |
STRATHMORE AB |
|
BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
2 TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
KIEL WILSON |
LONGVIEW, AB |
|
3 TYRELL GORDON |
PONOKA AB |
|
A.J. SULLIVAN |
ROCKY RAPIDS AB |
|
4 CODY BRETT |
SILVER VALLEY AB |
|
COLE POZZOBON |
DAWSON CREEK BC |
|
5 LEONARD JOHNSON |
BRETON, AB |
|
TY JOHNSON |
BRETON AB |
|
6 JOSH EIRIKSON |
BANDERA, TX |
|
BRENT KEAVENEY |
NANTON, AB |
|
7 JUSTIN DAVIS |
COTTONWOOD CA |
|
NICK SARTAIN |
DOVER, OK |
|
8 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH AB |
|
9 DERICK FLEMING |
WORDEN MT |
|
WYATT BICE |
KILLDEER ND |
|
10 MATT SHERWOOD |
PIMA AZ |
|
WALTER WOODWARD |
STEPHENVILLE TX |
|
11 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
PERFORMANCE: #2 1:00PM |
SAT JUNE 10TH 2017 |
|
1 JIM BRECK BEAN |
FT. HANCOCK, TEXAS |
|
KYLE LUCAS |
CARSTAIRS AB |
|
2 KYLE SMITH |
BRANT AB |
|
TAYLOR BROWER |
HALKIRK AB |
|
3 CLARK MCCARROLL |
DAYSLAND AB |
|
CLINT MADDOX |
ECKVILLE AB |
|
4 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
5 GARRETT ROGERS |
BAKER CITY, OR |
|
JACOB MINOR |
ELLERSBURG, WA |
|
6 BRADY MINOR |
ELLENSBURG WA |
|
RILEY MINOR |
ELLENSBURG WA |
|
7 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
8 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
KODY POTTS |
BARRHEAD AB |
|
9 KALE PETERSON |
BUCK LAKE AB |
|
CORY DUNLOP |
ST PAUL AB |
|
10 JACE LAMBERT |
LANGLEY BC |
|
COLE LAMBERT |
LANGLEY BC |
|
11 KELLY BUHLER |
MONTE CREEK BC |
|
CLAY ROBERTSON |
AUGUSTA, MT |
|
12 CLINT BUHLER |
OKOTOKS AB |
|
ROCKY DALLYN |
NANTON AB |
|
PERFORMANCE: #3 1:00PM |
SUN JUNE 11TH 2017 |
|
1 SPENCER RUTHERFORD |
MERRITT BC |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE AB |
|
2 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
TYLER POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
3 TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
KASPER ROY |
MOSSLEIGH AB |
|
4 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA AB |
|
5 TROY FISCHER |
MAYERTHORPE AB |
|
WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS AB |
|
6 BAILEE BENJAMIN |
CARDSTON AB |
|
JACKSON LOUIS |
VERNON BC |
|
7 LEVI SIMPSON |
PONOKA AB |
|
JEREMY BUHLER |
ARROWWOOD AB |
|
8 SID SPORER |
CODY WY |
|
SHAWN BIRD |
CUTBANK MT |
|
9 DON DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
COLTER DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
10 STACY CORNET |
BRANT AB |
|
RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
11 DALTON KRAFT |
IRVINE AB |
|
JARED PANCOAST |
REDCLIFF AB |
|
12 DUGAN KELLY |
PASO ROBLES CA |
|
KOLTON SCHMIDT |
BARRHEAD AB |
|
13 BRETT BUSS |
PONOKA AB |
|
TYREL FLEWELLING |
LACOMBE AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 5:30PM |
SAT JUNE 10TH 2017 |
|
1 CLAY ULLERY |
TWO HILLS AB |
|
RILEY WILSON |
CARDSTON AB |
|
2 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN AB |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS AB |
|
3 COLE BEVANS |
MAGRATH |
|
TY CAHOON |
CARDSTON, AB |
|
4 MATT SHIOZAWA |
CHUBBUCK ID |
|
JC CROWLEY |
POPLAR MT |
|
5 SHELBY FOSTER |
DUCHESS, AB |
|
TRENT TUNKE |
MEDICINE HAT AB |
|
6 COLE DAVISON |
VULCAN, AB |
|
CORY KIDD |
VULCAN, AB |
|
7 RHEN RICHARD |
ROOSEVELT UT |
|
RICH SKELTON |
LLANO TX |
|
8 CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM AB |
|
BRAIDY DAVIES |
MEDICINE HAT AB |
|
|
|
|
|