BENALTO FAIR & STAMPEDE |
|
|
EVENT :SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30 |
JULY 7 FRIDAY |
|
1 CLAY ELLIOTT |
NANTON AB |
C5S 900 TOLL FREE |
2 BRENDAN LAYE |
CONSORT AB |
C5S 2601 JUNIOR BONNER |
3 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
C5S 020 |
4 JAKE BURWASH |
NANTON, AB |
C5S 144 PERFECT STORM |
5 JAKE WATSON |
HUDSONS HOPE BC |
C5S 966 HEADACHE |
6 LAYTON GREEN |
MEETING CREEK AB |
C5S 33 BUCKSKIN SAL |
RR |
|
C5S 11 THUNDERSTRUCK |
RR |
|
C5S 1371 DEVIL'S VALLEY |
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
JULY 8 SATURDAY |
|
1 JUSTIN BERG |
CAMROSE AB |
C5S 1205 SHATTERED VALLEY |
2 COLEMAN WATT |
HARDISTY AB |
C5S E27 KLING'S CLASSIC |
3 CHAD THOMSON |
BLACK DIAMOND AB |
C5S 184 HIGH VALLEY |
4 JIM BERRY |
ROCKY MTN HOUSE AB |
C5S T80 ANOTHER SUNDAY |
RR |
|
C5S 900 TOLL FREE |
PERFORMANCE: #3 1PM |
JULY 9 SUNDAY |
|
1 SAM KELTS |
STAVELY AB |
C5S 966 HEADACHE |
2 CALL MARR |
TWIN BUTTE AB |
C5S 1276 SHOWTIME |
3 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD AB |
RHS 875 WALL STREET |
4 COLE SCOTT |
Kamloops BC |
RHS 059 GORDIE |
5 LANE WATT |
OKOTOKS AB |
RHS 932 TWWETER |
6 PRESTON BURR |
STRATFORD TX |
C5S 44 BLUE MOON |
7 DAWSON HAY |
WILDWOOD AB |
RHS 04 CHIEF |
8 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
RHS 122 TODD |
9 DAWSON DAHM |
DUFFIELD AB |
RHS 92 NIGHTMARE |
RR |
|
C5S 03 VERONICA |
|
|
|
EVENT :BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30 |
JULY 7 FRIDAY |
|
1 LUKE CREASY |
BROWNFIELD AB |
C5 44 BLUE MOON |
2 WYATT MAINES |
MAPLE CREEK SK |
C5 -701 BLACK JACK |
3 MICHAEL SOLBERG |
SUNNYNOOK AB |
C5 659 HITCH HIKER |
4 DYLAN BILTON |
RED DEER COUNTY AB |
C5 214 |
5 DANTAN BERTSCH |
EASTEND SK |
C5 03 VERONICA |
6 COHEN COLLINS |
KYLE, SK |
C5 023 LIL WAYNE |
RR |
|
C5 115 SNOWY RIVER |
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
JULY 8 SATURDAY |
|
1 COLIN ADAMS |
DELORAINE MB |
RH 01 JULIAN |
2 GERARD OVERSBY |
AUSTRALIA |
RH 886 EVANKA |
3 PASCAL ISABELLE |
OKOTOKS, AB |
RH 08 |
4 SPUR LACASSE |
AIRDRIE, AB |
C5 34 BRUTUS |
5 COLE JAMIESON |
INNISFAIL AB |
C5 57 PRETTY BOOTS |
6 TATE HARTELL |
STRATHMORE AB |
C5 H4 CAJUN MAN |
RR |
|
C5 616 MINI COOPER |
PERFORMANCE: #3 1PM |
JULY 9 SUNDAY |
|
1 KYLE BOWERS |
DRAYTON VALLEY, AB |
C5 115 SNOWY RIVER |
2 JESSEY LANNIN |
RIMBEY, AB |
C5 -12 BIG W |
3 DENNY PHIPPS |
COCHRANE AB |
C5 91 RED RIVER |
4 BOBBY PETERS |
PINCHER CREEK AB |
C5 659 HITCH HIKER |
5 GAVIN DEROSE |
KAMLOOPS BC |
C5 A11 ONEY |
6 TANNER YOUNG |
SYLVAN LAKE, AB |
C5 023 LIL WAYNE |
7 CLINT LAYE |
CADOGAN AB |
C5 06 SHOW BOY |
RR |
|
C5 136 BLUE CHANTEL |
|
|
|
EVENT :BULL RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30 |
JULY 7 FRIDAY |
|
1 JORRY HOLMES |
MERRITT BC |
C5B 131 TRICKY DEAL |
2 CAMERON BROWN |
DIDSBURY AB |
C5B 100 ALL TIED UP |
3 TYRELL WARD |
THREE HILLS, AB |
C5B 309 PERKACET |
4 KYLE BROWN |
DIDSBURY, AB |
C5B 1000 MOE |
5 GARRETT GREEN |
MEETING CREEK AB |
C5B 018 KLINGS LAST FLING |
RR |
|
C5B 800 TOWNSITE HOTTIE |
RR |
|
C5B 818 WOOD GROVE |
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
JULY 8 SATURDAY |
|
1 GERARD OVERSBY |
AUSTRALIA |
C5B T80 CAGE FIGHTER |
2 JERETT NASH |
ECKVILLE AB |
C5B 304 TALLONS |
3 ERIC ISABELLE |
AIRDRIE AB |
C5B T5 SWAMP MONSTER |
4 CHRIS YOUNG |
HOLDEN AB |
C5B 216 CALLIOPI KING |
5 FABIAN DUECK |
ACME, AB |
C5B 312 HACKEY SACK |
6 TANNER GIRLETZ |
CEREAL AB |
C5B 622 TWIST YOUR FACE OFF |
7 CYLAS BIGCHILD |
ROCKY MTN HOUSE, AB |
C5B 800 TOWNSITE HOTTIE |
RR |
|
C5B 807 SUGAR BEAR |
RR |
|
C5B 175 NEON MAGIC |
PERFORMANCE: #3 1PM |
JULY 9 SUNDAY |
|
1 TODD CHOTOWETZ |
MAJOR SK |
C5B T5 SWAMP MONSTER |
2 TRAVIS WARBURTON |
SUNDRE AB |
C5B 622 TWIST YOUR FACE OFF |
3 WACEY FINKBEINER |
PONOKA AB |
C5B 309 PERKACET |
4 CASEY BERG |
WAINWRIGHT AB |
C5B 807 SUGAR BEAR |
5 TRISTAN CARLIER |
MEDICINE HAT AB |
C5B 106 FREAKAZOID |
6 BRYCE WEST |
CADOGAN, AB |
C5B 818 WOOD GROVE |
7 TY ELLIS |
SONNINGDALE, SASK |
C5B 018 KLINGS LAST FLING |
8 MATT WERRIES |
CHAPIN, IL |
C5B 574 TINDERS SUPRISE |
9 AUSTIN NASH |
ECKVILLE AB |
C5B 100 ALL TIED UP |
RR |
|
C5B 131 TRICKY DEAL |
RR |
|
C5B 216 CALLIOPI KING |
|
|
|
EVENT :TIE-DOWN ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30 |
JULY 7 FRIDAY |
|
1 WESLEY KINGDON |
ROCKY MOUNTAIN HOUSE AB |
|
2 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
3 JOSH EIRIKSON |
BANDERA, TX |
|
4 BRENT KEAVENEY |
NANTON, AB |
|
5 LOGAN BIRD |
NANTON AB |
|
6 VIRGIL POFFENROTH |
RED DEER COUNTY, AB |
|
7 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS AB |
|
8 MACE PEROZAK |
KIPP AB |
|
9 MIKE JOHNSON |
HENRYETTA OK |
|
10 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE SK |
|
11 DEVEN GERWATOSKI |
PONOKA AB |
|
12 AARON MILLER |
CREMONA, AB |
|
13 CLAY ELLIOTT |
NANTON AB |
|
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
JULY 8 SATURDAY |
|
1 RUSSELL CARDOZA |
TERREBONNE, OR |
|
2 SCOT MEEKS |
AIRDRIE, AB |
|
3 DARREN DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
4 ERIK DUBLANKO |
THORSBY AB |
|
5 BEN ROBINSON |
RED DEER COUNTY, AB |
|
6 DAWSON JOHNSON |
STRATHMORE, AB |
|
7 KIRK ROBINSON |
REDDEER COUNTY, AB |
|
8 RAWLEE YAMAUCHI |
GRACE ID |
|
9 CLINT ARAVE |
BLACKFOOT ID |
|
10 BRAD SOMMERFELDT |
CARDSTON AB |
|
11 RANDY SMITH |
PINCHER CREEK AB |
|
12 LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH AB |
|
PERFORMANCE: #3 1PM |
JULY 9 SUNDAY |
|
1 MURRAY POLE |
ERSKINE AB |
|
2 MARK NEITZ |
STETTLER AB |
|
3 CHASE HOFER |
MAGRATH AB |
|
4 JESSE FINNERTY |
DUCHESS AB |
|
5 JUSTIN MALONE |
HOOPER, UT |
|
6 STETSON VEST |
CHILDRESS TX |
|
7 SHAWN MILLER |
DALEMEAD AB |
|
8 LOGAN HOFER |
MAGRATH AB |
|
9 MARK NUGENT |
WATER VALLEY AB |
|
10 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
11 DUSTIN MANDEL |
MAGRATH AB |
|
12 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
13 CLAYTON SMITH |
ECKVILLE AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 6:30PM |
JULY 6 THURSDAY |
|
1 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
2 MATT SHIOZAWA |
CHUBBUCK ID |
|
3 KY MARSHALL |
BOWDEN AB |
|
4 MARTY YATES |
STEPHENVILLE, TX |
|
5 RYAN JARRETT |
COMANCHE OK |
|
6 TYLER JOHNSON |
DIDSBURY AB |
|
7 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
8 TYSON DURFEY |
WEATHERFORD TX |
|
9 SHANE SMITH |
WIMBORNE, AB |
|
10 BLAIR SMITH |
WIMBORNE AB |
|
11 COLT CORNET |
BRANT, AB |
|
12 STACY CORNET |
BRANT AB |
|
13 RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
14 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
15 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
16 JIM BRECK BEAN |
FT. HANCOCK, TEXAS |
|
17 LES FACCA |
COCHRANE AB |
|
18 STEVEN THIESSEN |
STETTLER AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER WRESTLING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30 |
JULY 7 FRIDAY |
|
1 JESS COWIE |
FOREMOST AB |
|
2 JUSTIN MILLER |
NEEPAWA MB |
|
3 JOSH HARDEN |
BIG VALLEY AB |
|
4 TANNER MILAN |
COCHRANE AB |
|
5 CLAYTON MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
6 STEPHEN CULLING |
FORT ST. JOHN BC |
|
7 WADE JOBER |
VIKING AB |
|
8 WADE LANDMARK |
PROVOST AB |
|
9 TYSON WILLICK |
BLAINE LAKE SK |
|
10 BEN RAMEY |
PONOKA AB |
|
11 JESSIE HEGGIE |
VULCAN AB |
|
12 TRAVIS REAY |
MAYERTHORPE AB |
|
13 KAL KLOVANSKY |
QU'APPELLE SK |
|
14 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE SK |
|
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
JULY 8 SATURDAY |
|
1 BROCK BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
2 JAY MANY GREY HORSES |
STANDOFF AB |
|
3 TODD WOODWARD |
LETHBRIDGE AB |
|
4 CRAIG WEISGERBER |
PONOKA AB |
|
5 MICHEAL TRAUTMAN |
LETHBRIDGE AB |
|
6 WYATT DAINES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
7 BLAKE GAGNON |
RED DEER COUNTY AB |
|
8 BO ANDERSON |
WATERVALLEY AB |
|
9 CAM LEESON |
HINTON AB |
|
10 STRAWS MILAN |
COCHRANE AB |
|
11 JESSE LAWES |
PROVOST AB |
|
12 DAYTON ROWORTH |
CZAR AB |
|
PERFORMANCE: #3 1PM |
JULY 9 SUNDAY |
|
1 COLE SCOTT |
Kamloops BC |
|
2 LUCAS PARKER |
MARWAYNE AB |
|
3 RODE VOLD |
PONOKA AB |
|
4 MATT RICHARDSON |
OLDS AB |
|
5 DUSTIN NICHOLSON |
QUESNEL BC |
|
6 BRYCE KULBACKI |
RED WILLOW, AB |
|
7 MATT MAILER |
BOTHA AB |
|
8 JOE GUZE |
DRAYTON VALLEY AB |
|
9 HARLEY COLE |
CALGARY, AB |
|
10 WILL STOVALL |
COCHRANE, AB |
|
11 SCOTT GUENTHNER |
PROVOST, AB |
|
12 QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
13 MORGAN GRANT |
DIDSBURY, AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 6:30PM |
JULY 6 THURSDAY |
|
1 DENVER ROY |
DALEMEAD, AB |
|
2 BAILLIE MILAN |
COCHRANE AB |
|
3 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
4 JONNY WEBB |
OKOTOKS AB |
|
5 DUSTIN WALKER |
VANSCOY,SK |
|
6 CHANCE BUTTERFIELD |
PONOKA AB |
|
7 CODY CASSIDY |
DONALDA AB |
|
8 LANDON BEARDSWORTH |
RED DEER COUNTY |
|
9 DEREK FRANK |
STONY PLAIN AB |
|
10 DALLAS FRANK |
PARKLAND COUNTY AB |
|
11 LUKE SIMONIN |
NARAMATA BC |
|
12 BRENDAN LAYE |
CONSORT AB |
|
13 CURTIS CASSIDY |
DONALDA AB |
|
14 JEREMY KRYWCUN |
LANGDON AB |
|
15 COLEMAN KOHORST |
OKOTOKS AB |
|
16 ROWDY HAYS |
ROCKY MTN HOUSE AB |
|
17 LAYNE DELEMONT |
CHAUVIN AB |
|
18 TY MILLER |
WAINWRIGHT AB |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE SADDLE BRONC |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30 |
JULY 7 FRIDAY |
|
1 JAKE BURWASH |
NANTON, AB |
|
2 CODY LANE |
LLOYDMINSTER, SK |
|
3 JUSTIN GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
JULY 8 SATURDAY |
|
1 HAYDEN COLE |
CONDOR, AB |
|
2 BEN ANDERSEN |
ECKVILLE AB |
|
3 HUNTER SAWLEY |
FOX CREEK AB |
|
PERFORMANCE: #3 1PM |
JULY 9 SUNDAY |
|
1 KOLE ASHBACHER |
ARROWWOOD AB |
|
2 LUCAS MACZA |
HIGH RIVER, AB |
|
3 LOGAN HAY |
WILDWOOD AB |
|
4 DAWSON HAY |
WILDWOOD AB |
|
5 CHANCE BARRASS |
YELLOWHEAD COUNTY, AB |
|
|
|
|
EVENT :NOVICE BAREBACK |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30 |
JULY 7 FRIDAY |
|
1 MASON HELMECZI |
ESTERHAZY SK |
|
2 BRETT WILLIAMS |
STAVELY AB |
|
3 BAILEY PLAISIER |
OAK LAKE, MB |
|
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
JULY 8 SATURDAY |
|
1 KYLE BLOOMQUIST |
RAYMOND, MN |
|
|
|
|
EVENT :LADIES BARREL RACING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30 |
JULY 7 FRIDAY |
|
1 SUZANNE DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
2 RENE LECLERCQ |
HOLDEN AB |
|
3 DIXIE DYER |
CAMP CREEK, AB |
|
4 SHERRYLYNN JOHNSON |
HENRYETTA OK |
|
5 JAYDEN CROWE |
NANTON AB |
|
6 EMILY PUGSLEY |
CALGARY, AB |
|
7 CRYSTAL SHAW |
DAYSLAND AB |
|
8 BRAIDY HOWES |
METISKOW AB |
|
9 DIANE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY AB |
|
10 TAYLOR MANNING |
EDSON AB |
|
11 PAIGE MANNING |
EDSON, AB |
|
12 VIRGINYA FORAN |
SPRUCE GROVE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
JULY 8 SATURDAY |
|
1 CHELSEA MOORE |
POUCE COUPE BC |
|
2 COLBY GILBERT |
MAPLE CREEK, SASK |
|
3 TACEE SHAW |
CARDSTON AB |
|
4 LYNETTE BRODOWAY |
BROOKS AB |
|
5 BLISS PETERS |
PURDUE SK |
|
6 JANIE JOHNSON |
CANYON TX |
|
7 ALICIA UDALL |
CLOVERDALE, BC |
|
8 REBECCA DALLAIRE |
LACOMBE, AB |
|
9 CYNDA DIDIER |
ALDER FLATS, AB |
|
10 LANA SPROULE |
PINCHER CREEK AB |
|
11 JENN BUNNEY |
BYEMOOR AB |
|
12 NIKKI VANDERLEE |
STETTLER AB |
|
PERFORMANCE: #3 1PM |
JULY 9 SUNDAY |
|
1 DEB GUELLY |
OKOTOKS AB |
|
2 CATHY GRANT |
GRANTON ON |
|
3 KENDRA EDEY |
LONGVIEW AB |
|
4 AMY FINNERTY |
DUCHES, AB |
|
5 SHALAYNE LEWIS |
VERNON BC |
|
6 TAYLOR SHIELDS |
COCHRANE AB |
|
7 RYLEE SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
8 SHELLY SHIELDS |
COCHRANE, AB |
|
9 REBECCA MILLER |
DALEMEAD AB |
|
10 MARLA RESCH |
HANNA AB |
|
11 MARY ANN TOOHEY |
CONSORT AB |
|
12 JULIE LEGGETT |
KAMLOOPS BC |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 6:30PM |
JULY 6 THURSDAY |
|
1 KIRSTY WHITE |
BIG VALLEY AB |
|
2 JENNA O'REILLY |
MILLARVILLE AB |
|
3 MELISSA THIESSEN |
STETTLER AB |
|
4 CRANNA ROBERTS |
RED DEER COUNTY AB |
|
5 BRETT WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
6 LANE WILLS |
KAMLOOPS, BC |
|
7 ROSALYN HARPE |
PEACE RIVER AB |
|
8 NICOLE PANA |
WOOD MOUNTAIN SK |
|
9 RENIE SCHNITZLER |
VANSCOY SK |
|
10 MICHELE PANKIW |
CALGARY, AB |
|
11 TRISH FRIIS |
PONOKA AB |
|
12 TAYLOR JACOB |
CARMINE TX |
|
13 RYLEE MCKENZIE |
ST PAUL AB |
|
14 BAYLEE JO GRAHAM |
CARBERRY, MB |
|
15 JUDY VEER |
SUNDRE, AB |
|
16 BERTINA OLAFSON |
HUDSON BAY, SASK |
|
17 CHELSEY CARLIER |
MEDICINE HAT AB |
|
18 SARAH GERARD |
SAVONA BC |
|
19 TAYLOR-JANE GARDNER |
CAROLINE AB |
|
20 SYDNEY DAINES |
RED DEER COUNTY, AB |
|
21 SHAYNA WEIR |
PONOKA AB |
|
22 CASEY DACYK |
PONOKA AB |
|
23 YANA AITKEN |
FORT ST. JOHN, BC |
|
24 LISA ZACHODA |
OKOTOKS AB |
|
25 BAILEE SWITZER |
ANEROID SK |
|
26 KAYLEA ARGENT |
GROUNDBIRCH BC |
|
27 CARMAN POZZOBON |
ALDERGROVE, BC |
|
28 STEFFANIE MATHER - M |
POUCE COUPE BC |
|
29 SARA CHRISTMAS |
GIBSONS BC |
|
30 BRADI WHITESIDE |
LONGVIEW, AB |
|
31 KYLIE WHITESIDE |
LONGVIEW AB |
|
32 ERYN COY |
HIGH RIVER AB |
|
33 KYLA SIMMONS |
WEST KELOWNA BC |
|
34 DAWN LINK |
STEPHENVILLE TX |
|
35 SAM SMITH |
RIMBEY, AB |
|
36 MADELYN SCHAUER |
HALKIRK AB |
|
37 AMANDA DUERR |
PONOKA, AB |
|
38 GAYLENE BUFF |
WESTWOLD BC |
|
39 TRACI MACDONALD |
ERSKINE AB |
|
40 ANGELA GANTER |
ABILENE TX |
|
41 SHAYLEE MCMANN |
DONALDA, AB |
|
42 SHANNON LEGUERRIER |
DONALDA AB |
|
43 SONYA DODGINGHORSE |
CALGARY, AB |
|
44 MACKENZIE BRAITHWAIT |
PINCHER CREEK, AB |
|
45 SUSAN GULICK |
WETASKIWIN, AB |
|
46 SHEA DURFEY |
WEATHERFORD TX |
|
47 TRACI BECKMAN |
LEDUC, AB |
|
48 JACKIE GANTER |
ABILENE TX |
|
49 EILEEN WILLOUGHBY |
CAMROSE AB |
|
50 MARCI WILSON |
GLEICHEN AB |
|
51 JAYDEN WILSON |
GLEICHEN AB |
|
52 WENDY PLAYFAIR |
LESLIEVILLE AB |
|
53 SHAUNA COLE |
THORSBY AB |
|
54 TONI DIXON |
MILLARVILLE AB |
|
55 SUNNIE MEIERS |
ROCKY MOUNTIAN HOUSE, AB |
|
56 KIRSTEN GJERDE |
STRATHMORE AB AB |
|
57 CRYSTAL CHRISTMAN |
OKOTOKS AB |
|
58 MARCI LAYE |
BASHAW AB |
|
59 CAMILLE WHITNEY |
MORLEY AB |
|
|
|
|
EVENT :STEER RIDING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30 |
JULY 7 FRIDAY |
|
1 DUSTY GOLDEN |
MAYERTHORPE AB |
|
2 STEFAN TONITA |
SASKATOON, SASK |
|
3 BEAU GARDNER |
ARROWWOOD, AB |
|
4 BRANDON TETZ |
CREMONA |
|
5 RILEY SIBBET |
STRATHMORE, AB |
|
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
JULY 8 SATURDAY |
|
1 JETT LAMBERT |
GRANDE PRAIRIE AB |
|
2 TRISTEN MANNING |
EDSON, AB |
|
3 DIXON TATTRIE |
YOUNGSTOWN, AB |
|
4 MATT HOWARD |
MUNSON, AB |
|
5 TANNER SKENE |
PRINCE ALBERT, SASK |
|
PERFORMANCE: #3 1PM |
JULY 9 SUNDAY |
|
1 LUKE FERBER |
IRRICANA, AB |
|
2 CARTER SAHLI |
RED DEER, AB |
|
3 KOBE KMITA |
WEYBURN, SK |
|
4 QUADE HUGHSON |
FOREMOST, AB |
|
5 LUCAS DUNAND |
CLARESHOLM, AB |
|
|
|
|
EVENT :TEAM ROPING |
|
|
PERFORMANCE: #1 6:30 |
JULY 7 FRIDAY |
|
1 TROY FISCHER |
MAYERTHORPE AB |
|
WYATT EIRIKSON |
OKOTOKS AB |
|
2 TODD GALLAIS |
OLDS AB |
|
TRAVIS GALLAIS |
PONOKA, AB |
|
3 BRENT KEAVENEY |
NANTON, AB |
|
JOSH EIRIKSON |
BANDERA, TX |
|
4 A.J. SULLIVAN |
ROCKY RAPIDS AB |
|
TYRELL GORDON |
PONOKA AB |
|
5 KYLE LUCAS |
CARSTAIRS AB |
|
LUKE SKOCDOPOLE |
BIG VALLEY AB |
|
6 DIXIE DYER |
CAMP CREEK, AB |
|
KODY CHRISTIANSON |
CAMP CREEK, AB |
|
7 LOGAN BIRD |
NANTON AB |
|
CLAY ELLIOTT |
NANTON AB |
|
8 SCOTT SIGFUSSON |
TUGASKE SK |
|
ASHTON LEHMANN |
PAYNTON, SK |
|
9 DON DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
COLTER DEPAOLI |
LONGVIEW AB |
|
PERFORMANCE: #2 6:30PM |
JULY 8 SATURDAY |
|
1 CURTIS COCKE |
ALSIKE AB |
|
CLINTON SANDERCOCK |
DRAYTON VALLEY AB |
|
2 TY JOHNSON |
BRETON AB |
|
LEONARD JOHNSON |
BRETON, AB |
|
3 DEAN EDGE |
RIMBEY AB |
|
NELSON LADOUCEUR |
PENDRYL AB |
|
4 CLINT BUHLER |
OKOTOKS AB |
|
ROCKY DALLYN |
NANTON AB |
|
5 DUSTIN BIRD |
CUT BANK MT |
|
RUSSELL CARDOZA |
TERREBONNE, OR |
|
6 RILEY ROY |
STRATHMORE AB |
|
BRADY CHAPPEL |
MOOSE JAW, SK |
|
7 ROLAND MCFADDEN |
VULCAN AB |
|
DEVIN WIGEMYR |
BROOKS AB |
|
8 BRETT MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
JUSTIN MCCARROLL |
CAMROSE AB |
|
9 BRADY TRYAN |
HUNTLEY MT |
|
LANE MITCHELL |
BOLIVAR, TN |
|
PERFORMANCE: #3 1PM |
JULY 9 SUNDAY |
|
1 CHASE SIMPSON |
CLARESHOLM AB |
|
BRAIDY DAVIES |
MEDICINE HAT AB |
|
2 KYLE SMITH |
BRANT AB |
|
COLE POZZOBON |
DAWSON CREEK BC |
|
3 SPENCER RUTHERFORD |
MERRITT BC |
|
DENVER JOHNSON |
STRATHMORE AB |
|
4 MIKE BEERS |
KAMLOOPS BC |
|
JAKE RODRIGUEZ |
LIVERMORE, CA |
|
5 KASPER ROY |
MOSSLEIGH AB |
|
TREY GALLAIS |
SUNDRE, AB |
|
6 DAWSON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
DILLON GRAHAM |
WAINWRIGHT, AB |
|
7 COLE BEVANS |
MAGRATH |
|
TY CAHOON |
CARDSTON, AB |
|
8 KEELY BONNETT |
PONOKA AB |
|
LOGAN BONNETT |
PONOKA AB |
|
9 GRADY BRANDEN |
BARRHEAD |
|
QUENTIN BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
10 CLARK MCCARROLL |
DAYSLAND AB |
|
CLINT MADDOX |
ECKVILLE AB |
|
SLACK PERFORMANCE: #4 6:30PM |
JULY 6 THURSDAY |
|
1 WYATT BRANDEN |
BARRHEAD AB |
|
KODY POTTS |
BARRHEAD AB |
|
2 CHAD KURTZ |
FORT SASKATCHEWAN AB |
|
LEE ROMBOUGH |
SEXSMITH AB |
|
3 TRISTIN WOOLSEY |
NANTON, AB |
|
KIEL WILSON |
LONGVIEW, AB |
|
4 BRIAN WILLOUGHBY |
CAMROSE AB |
|
SCOTT CARTER |
DARWELL AB |
|
5 RILEY WARREN |
STETTLER AB |
|
STACY CORNET |
BRANT AB |
|
6 DUSTIN COATES |
OLDS AB |
|
JEFF VINCETT |
SYLVAN LAKE, AB |
|
7 BRETT BUSS |
PONOKA AB |
|
TYREL FLEWELLING |
LACOMBE AB |
|
8 JESSE POPESCUL |
GLENTWORTH SK |
|
KEVIN SCHREINER |
MEDICINE HAT AB |
|
9 DUSTIN SHIELDS |
HANNA AB |
|
ORRIN ELLIS |
WESTROSE AB |
|
|
|
|
|